4 наказания за половин час - шофьор счупи всички рекорди
Рекоръдт е поставен в град Нови пазар, Шуменско
21-годишен шофьор е бил спипан да нарушава нормите за скорост 4 пъти за половин час, а преди ден полицаите в Нови пазар му връчили фишовете и наказателните постановления. Рекоръдт е поставен в град Нови пазар, Шуменско, през март тази година, но минало време, докато бъде установен извършителят, защото колата му "Мерцедес" била с регистрация от Великобритания, съобщават от ОДМВР Шумен. На 10 марат, след 01:30 часа, мобилна камера „запечатала“ преминаването на колата по ул."Пирин" в Нови пазар със 106 км/ час при разрешена скорост от 50 км, пише Труд.
Десет минути по-късно преминал в обратната посока на улицата със 182 км/час. Малко след 02:00 часа водачът отново преминал по улица "Пирин", като този път се движил със 73 км/час, а четири минути по-късно в обратна посока бил със скорст 76 км/час. След кореспонденция с британските власти за установяване на собственика на лекия автомобил и получена справка за собственост, на шофьора били връчени 2 наказателни постановления и два електронни фиша. Така той получава две глоби по 100 лева.
Още една за 1 500 лева и лишаване от право да управлява 3 месеца. Четвъртата му санкция е в размер на 750 лева и лишаване от шофиране също за 3 месеца. Водачът бил нарушител с традиции, защото от юли 2021 г, когато станал шофьор, до момента е уличаван в пътни нарушения общо 49 път. От тях 11 пъти превишавал нормите за скорост, допълват от полицията.
Подробности за зловещата трагедия, при която загинаха бебета близнаци
Очаква се президентът Йотова да започне процедурата по избор на служебен кабинет
Денков: Кирил Петков няма да е в листите на "Продължаваме Промяната"
Депутат от партията на Зеленски загина в катастрофа
Пеевски: За страната ни членството в Съвета за мир е шанс за първи път след Освобождението да има своя собствена позиция
Тежък побой над ученичка в Благоевград
Газова бутилка избухна в дом в село Люляково - възрастен мъж пострада
26 януари - празник на вярата и избавлението: кой празнува имен ден днес
Плащаме само в евро от края на седмицата - остава ли двойното етикиране на цените
Опасно време удря две области, риск от тежки наводнения
Тираджия уби дете при зверска катастрофа на Прохода на Републиката
