Разкриха схема за незаконно издаване на строителни разрешителни
Има 21 арестувани
Гръцките власти извършиха 21 ареста в райони на Северна Гърция след операция за корупция в строителството, по-конкретно за издаване на незаконни разрешителни за строеж. Между арестуваните е и бивш кмет на Ситония. Общините Ситония и Неа Пропонтида на Халкидики, са в центъра на полицейската операция, пише Труд.
Арестите са извършени вчера от Службата за сигурност и засяга два комплекси, за които се твърди, че заинтересованите са получили пари за различни строителни дейности, от проучване до издаване на разрешителни за строеж.
Според полицейска информация шестима от арестуваните са служители на градоустройството и 13 са частни лица замесени в схемата.
По време на арестите са открити един милион евро в брой, от които 600 000 евро са на държавните служители от градоустройството.
Тарифите на веригата в градоустройството са варирали от 250 до 1000 евро за различни видове услуги, а сумите за одобрение на незаконно строителство от 1000 евро до 20 000 евро.
Разследването е започнало миналия м. май и вече са идентифицирани няколко случая с незаконни разрешителни, като компетентни източници твърдят, че схемата работи от години. Само един служител е добавен през последните години като нов член към схемата.
Срещу арестуваните е повдигнато обвинение за незаконно издаване на разрешителни за строеж.
Зверска катастрофа между тир и коли, излетя въздушна линейка
Българи окупират челните места в индивидуалните класации на Лигата
Борис Бекер с разтърсваща изповед за кошмара зад решетките
Удариха колата на депутат, тя не е лъскава
Убийство във фен зона на Световното, мястото почерня от полиция
Неописуема трагедия: Жената и двете малки деца на футболист са намерени мъртви
Областният управител събра депутати и кметове на важна среща за бъдещето на Бургас
Зверска катастрофа между тир и коли, излетя въздушна линейка
29/06/2026, Понеделник 18:40
0
Мениджър е разстрелян на екзотичен остров
Сексуален хищник изнасили и уби две жени, трета се размина на косъм от смъртта
Край на безплатния обмен: „Български пощи“ въвеждат такси за смяна на левове в евро от 1 юли
Тийнейджърите, употребяващи марихуана, са изложени на двоен риск от тежки психични заболявания
Силни емоции в Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ излъчи своите победители
