Учителка от Бургас събра произведения на второкласници в книжка "Коледни мечти"
Книжката със споделени мечти за големия християнски празник е изненада за децата
През декмври в Бургас мечтите се сбъдват, такъв е и случаят с книжката "Коледни мечти" на Клуб "Магията на книгите ". Тя събира произведения на учениците от 2-ри клас на ОУ "Любен Каравелов", с класен ръководител Лилия Христова.
Книжката със споделени мечти за големия християнски празник е изненада за децата. Тя е награда за креативността и упорития труд на учениците. С тази книга учениците се включват в кампанията на Георги Господинов " Подари книга за Коледа", а първите им читатели са други второкласници и родителите им.
Екипът осъществил идеята включва: Лилия Христова ( съставител), Златина Крумова ( дизайн) и Стана Апостолова ( редактор и издател)
В "Коледни мечти" са публикувани произведения на Александра Самуилова, Анна Стефанова, Велина Ишкиева, Дария Алексиева, Кирил Вълчев, Никол Данаилова, Петя Димитрова и Румяна Карайотова.
Мечтите на децата са различни. Те искат да срещнат Дядо Коледа, да няма бездомни същества, болни деца, семейството да е заедно за празника, и разбира се да има сняг.
Гръцката звезда Деспина Ванди кацна с 30 души екип в София
Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души
17-годишният Бисер се застреля пред очите на приятелите си в Италия
Турция забрани използването на социални мрежи от деца под 15 години
Пазарът на краткосрочни наеми в Гърция забавя темпото на фона на ръст на цените
Кремъл предлага на Китай до 30% по-ниска цена за руския газ до края на десетилетието
"Котешки скандал" провокира реститутки да се барикадират в дома си в Пловдив
Традиционна баница със сирене - лесна рецепта
Две огнища на антракс са открити и изолирани в България
Героят Ивелин Арабаджиев разказа за ужаса с автобуса-убиец
Спортната звезда Кирил Милов: Тези шест минути ми се сториха цял век
Хиляди българи имат имен ден на 23 април
