Радев не покани на консултации "ДПС-Ново начало"
В следващите дни продължават срещите с другите партии
Решението на президента е да не кани на консултации парламентарната група на "ДПС - Ново начало", съобщиха от прессекретариата на държавния глава, пише "Труд news".
Консултациите се провеждат съгласно чл. 99, ал. 1, според който президентът провежда консултации с "парламентарните групи":
Чл. 99. (1) Президентът след консултации с парламентарните групи възлага на кандидат за министър-председател, посочен от най-голямата по численост парламентарна група, да състави правителство.
На 11 декември от 14.30 часа Румен Радев ще приеме представители на „Възраждане“. От 16.00 часа държавният глава ще проведе консултации с „БСП – Обединена левица“.
На 12 декември от 11.00 часа държавният глава Румен Радев ще се срещне с представители на парламентарната група „Демокрация, права и свободи“ – ДПС. От 13.00 часа президентът ще проведе консултации с „Има Такъв Народ“. От 15.00 часа държавният глава ще приеме представители на парламентарната група на ПП МЕЧ.
Задържаха мъж в Търговище за закана за убийство към съпругата му
Прокуратурата разследва смъртта на 36-годишна жена в софийска болница
Великденски и коледни добавки ще има всяка година, решиха депутатите
Парламентът прие пенсионерите да получават добавки два пъти годишно
Утре ще се проведе концертът на майсторския клас по цигулка на фестивала Солисими
Таксите в България са в пъти над тези в ЕС и се отразяват пряко върху домакинствата
Втори труп изплува за часове по Черноморието, този път край Варна
Млади лекари специализират в УМБАЛ Бургас заради спешността и разнообразието
Министерството представи мерки за машинното гласуване и видеонаблюдението с цел прозрачност
Рая Назарян обсъди със САЩ визовия режим и стратегическото партньорство
Полицейска операция срещу контролиран вот във Варненско с трима задържани
Влошаване на времето, в планините ще превали сняг
