Новият председател на НС Наталия Киселова предлага да се запълнят 96 вакантни квоти в държавните институции
Членовете на куп регулатори са с изтекъл отдавна мандат
В държавните институции има 96 квоти, които са или вакантни, или заемащите длъжността са с изтекъл мандат. За да бъдат попълнени, народните представители трябва да внесат проекти на решения за избора на нови членове. Тези проекти трябва да преминат през ресорните комисии в парламента и след това да бъдат одобрени от пленарната зала.
Първо обаче трябва да бъдат формирани комисиите, което може да стане в края на тази или следващата седмица.
Новият председател на Народното събрание, Наталия Киселова, ще предложи график за попълването на квотите след консултации с шефовете на новоизбраните комисии.
Последното попълване на квоти беше в 49-ия парламент, когато депутатите избраха двама нови конституционни съдии - Десислава Атанасова и Борислав Белазелков, управител и подуправител на НЗОК, шеф и двама заместници на БНБ и председател на Сметната палата.
Списък на органи и членове с изтекъл мандат:
-
Комисия за разкриване на документите и обявяване на принадлежност към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия - 9 членове, включително председател, заместник-председател и секретар
-
Комисия за защита на личните данни - председател и четирима членове
-
Главен инспектор и десетима инспектори към Инспектората към Висшия съдебен съвет
-
Двама членове на Надзорния съвет на Агенцията за публичните предприятия и контрол
-
Управител и подуправител на НОИ
-
Фискален съвет - петима членове, включително председател
-
Двама заместник-председатели и двама членове на Сметната палата
-
Председател и четирима членове на Комисията за публичен надзор над регистрираните одитори
-
Петима членове, включително председател и заместник-председател на Комисията за защита от дискриминация
-
Председател на Комисията за финансов надзор, заместник-председател на КФН по надзор на инвестиционната дейност, заместник-председател на КФН по управление на осигурителния надзор
-
Председател на Комисията за енергийно и водно регулиране и двама членове - един енергетик и един ВиК експерт
-
Комисия за защита на конкуренцията - седем членове, включително председател и заместник-председател
-
Национално бюро за контрол на СРС - петима членове, включително председател и заместник-председател
-
11 членове на Висшия съдебен съвет
-
Петима членове на Комисията за незаконно придобитото имущество, включително председател, заместник-председател и трима членове
-
Съдия в Конституционния съд
Членове на органи с предсрочно прекратен мандат:
-
Омбудсман и заместник-омбудсман
-
Заместник-председател на КФН, ръководещ управление "Застрахователен надзор"
Неконституирани органи:
-
Трима членове на Комисията за противодействие на корупцията
-
Председател и шестима членове на Националния съвет за българите, живеещи извън Р България
4 зодии са истинските богини на зодиака: Красота, сила и характер в едно
САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона
Ето какъв мъж може да покори всяка жена според зодията ѝ
Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт
Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище
Три числа в рождената дата издават скрита сила: Проверете дали ги носите
Това е човекът, който може да победи Ердоган?
31/07/2026, Петък 19:52
2
Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море
4 зодии лъжат толкова убедително, че трудно ще ги разобличите
Тези навици надуват сметката за ток
Емблемата на язовир Батак горя: Пламъците изпепелиха една трета от острова
Любовен обрат за 4 зодии: Съдбовна среща променя края на лятото

Флагман защо сте заколючили коментарите към тенденциозната статия за морския резерват, на който не му проумявате смисъла, защото не сте прочели данните на експертите?
за три години",
"времето е наше",
вече минаха !
"Последен валс"
много играха,
ДС командваше
и продължава.
Явно може и без тях.