„Кроношпан“ стана част от създаването на най-новата гора край Бургас
Новата „гора“ е съобразена изцяло с план за залесяване, подготвен от специалистите на Община Бургас
2000 фиданки от вида „атласки кедър“ бяха засадени в близост до град Българово като част от инициативата „Засади дърво“. Партньори в екологичната акция бяха „Кроношпан“ и сдружение „Бъди Буден“, а в начинанието се присъединиха служители на компанията, жители на Българово, цели семейства и класове с деца от местното училище.
Природолюбителите бяха улеснени от организаторите, които предварително подготвиха дупки за полагането на всяко едно дръвче. Новата „гора“ е съобразена изцяло с план за залесяване, подготвен от специалистите на Община Бургас. Фиданките са на около три до четири години, а родината им е в близост до Атласките планини в Африка.
С оглед на климатичните изменения видът „атласки кедър“ се приспособява много добре в региона. Дърветата от този вид могат да достигнат височина до 30 метра.
Залесителната акция край Българово е поредната екологична инициатива, зад която безрезервно застава „Кроношпан България“.
От компанията неотклонно следват фирмената си политика за подкрепа на всички активности, които осигуряват устойчиво стопанисване и опазване на горите в страната.
.jpg)
.jpg)
Любов, кариера и приятелства според вашата зодия
Пица на тиган - лесна и бърза рецепта без фурна
Дейвид Бекъм официално е милиардер
Жълт код за интензивни валежи и гръмотевици в събота
Зодията с най-добро чувство за хумор според астролози
15/05/2026, Петък 20:30
0
Първи голям удар на фаворита в Джирото
Готварство за начинаещи - препоръки
Зеленски гневен след мащабна руска атака
Извънредно: Зрелищна катастрофа до хотел "Мираж" в Бургас - шофьор обърна колата си по таван
Любов, кариера и приятелства според вашата зодия
15/05/2026, Петък 19:00
0
Ивайло Мирчев с разтърсваща реакция след драмата с агресивен шофьор
Велик вратар пред бургазлия: Имам 800 мача, нормално е да ги забравям
Гръцкият Сървайвър завърши с ампутация, спряха сезона
