Областният управител проф. Мария Нейкова откри благотворителната кампания „Елха на доброто“ в помощ на деца и семейства в риск
Кампанията се провежда за девета поредна година
В навечерието на Коледните и Новогодишни празници в Областна администрация Бургас се организира благотворителна инициатива „Елха на доброто“, която се утвърди през годините като много добра традиция на доброта и грижа към децата в риск.
И тази година хора с добри и щедри сърца ще зарадват десетки деца от социално слаби семействата, като се включат в кампанията на Областния координационен механизъм за деинституционализация на деца, която се провежда за девета поредна година в Бургас. Желаещите да подкрепят инициативата могат да направят това в периода 09-19 декември 2024 г.
Организаторите се обръщат с молба към дарителите пакетите да съдържат информация от кого е дарението и за съдържанието дали е предназначено за момченце или момиченце, ако са дрешки или играчки, както и за каква възраст са предназначени поставените в пакета продукти. За да се спази коледният празничен дух, пакетите се оставят около украсената елха в сградата на Областна администрация Бургас на адрес: ул. „Цар Петър“ №1 в рамките на всеки работен ден от 8 до 18 ч.

За поредна година ще се достави радост и на 50 деца от 0 до 18 г, настанени в приемни семейства в Бургаска област, с помощта на специалисти от проект „Приеми ме“. Подаръчни пакети ще има и за деца с увреждания и със специални образователни потребности. Дарените памперси, детски пюрета и храни за възраст 0-3г., нови дрехи, обувки, играчки и лакомства ще достигнат в навечерието на празниците до семействата, с които през годината е работил Областният координационен механизъм по деинституционализация на деца.
Съдействие в разпределението и доставянето на благотворителните пакети ще окажат отново отделите „Закрила на детето“, Центърът за обществена подкрепа, Центърът за настаняване от семеен тип на деца и младежи и членовете на Областният координационен механизъм.
Първата благотворителна кампания „Елха на доброто“ в Областна администрация Бургас се проведе през 2016 г. и се радва на голяма популярност сред обществеността в област Бургас.
Благодарение на добротата и възпитаното чувство за благотворителност все повече ученици се организират в подкрепата и подпомагането на стотици деца в риск и семейства в уязвимо социално положение. Областна администрация Бургас е единствената в страната, в която се организира „Елха на доброто“ за подпомагане на семейства и деца в риск.
5 зодии, които ще печелят повече пари през април - проверете дали сте сред тях
Революция в образованието: Изкуственият интелект влиза официално в учебните програми от 2026 г.
Русия продава златните си резерви, за да върже бюджетния дефицит
Ако войната в Иран продължи, има риск от недостиг на лекарства и повишаване на цените
Google Shopping най-накрая идва в България - нова етапна промяна за търговията и електронната индустрия
На Петрохан е нещо страшно!
Румънци зареждат гориво в България, а ние в Северна Македония – ценови туризъм на Балканите
Костадин Костадинов: Не ме интересува с колко жени спят политиците
Лудост в Пловдив! Цените за две нощувки по време на рок фестивалите стигат до 3300 евро
България губи население, вече сме 6,4 млн., но пък доходите растат
Преслава шокира със снимка без грим, какво се е случило с носа й?
