Твърде млада почина уважавана българка
Десислава Русева е родена на 22 юли 1975 г. във Варна
На 5 декември 2024 г. си отиде уважаваната и обичана преподавателка, главен асистент Десислава Русева, доктор по психология. Десислава Русева е родена на 22 юли 1975 г. във Варна. Завършва Психология през 2006 г., а по-късно получава магистърска степен по "Психология и психопатология на развитието". През 2007 г. завършва специализация по "Клинична психология". От 2010 г. е асистент по Медицинска психология в Катедрата по психиатрия и медицинска психология на Медицинския университет в София. Същата година се сертифицира като позитивен психотерапевт.
От 2006 до 2018 г. Десислава Русева работи като психолог в психиатричната клиника на УМБАЛ "Св. Марина" във Варна. След това продължава кариерата си като асистент и главен асистент по медицинска психология в Медицинския университет – Варна. През 2013 г. защитава докторска дисертация на тема "Специфика на психологичното консултиране в зависимост от реакциите при загуба поради смърт".
От 2014 до 2017 г. Русева ръководи специализацията по "Клинична психология". През октомври 2018 г. става част от екипа на Факултета по обществено здравеопазване. През декември 2019 г. е назначена за главен асистент в Катедрата по логопедия и медицинска педагогика.
Русева е член на Дружеството по позитивна психотерапия в България и на Българската асоциация по образователна и консултативна психология.
Президентът: За успешен туристически сезон трябва да представим България като сигурна дестинация с конкурентни цени
През април сняг затрупа Родопите, а тир блокира участък край Стойките
Лизо разкри кога е загубила девствеността си и защо е чакала до първата си награда Грами
Бургаските каратеки на „Ронин“ със 7 медала в конкуренция с над 500 състезатели в София
Мъск е на път да стане първият трилионер в света
Колко струва един глас за изборите? Зависи от региона, но поне 50 евро
Близки на изчезналите рибари край Маслен нос искат пълно разследване
Съдия от Апелативния съд в Бургас обясни на ученици какви са тежките последици от нарушенията на пътя
ДППИ има нов ген. директор - юристът Кристиян Богоев
Цената на шопската салата стигна цената на килограм месо
НАСА съобщи за проблем с връзката на "Орион"
Третото издание на „Солисими“ наближава, Бургас посреща три музикални вечери през май
