По Бай Тошово време имаше повече асфалт по улиците
Това е мнението на пловдивчанка от кв. "Остромила"
Жителка на квартал "Остромила" изрази недоволството си от състоянието на улица в района и обвини общината за ужасното й състояние, съобщава Пловдив24.бг.
"Тъй като целият квартал тъне в европейски разкош, реших да ви разсмея с няколко снимки от Остромила, точно до панелните блокове. Това под водата е общинската улица, около която се строят три големи комплекса с обща застроена площ от 54 000 кв.м, за които се твърди, че са платили над 270 000 лв. за строителни разрешения.
Кмете, по времето на Бай Тошо имаше повече асфалт по улиците. Спомням си Кючука оттогава. Дори беше изметен. Къде са парите и къде е асфалтът? Къде е европейското ни бъдеще, кмете? Защо ни оставихте само кал и листа?", пита гражданката.
Думите й са подкрепени с няколко снимки.
Кметът на район "Южен" Атанас Кунчев забелязал недоволството на жената и й отговорил:
"Всъщност, тази улица се състои от три урегулирани поземлени имота (УПИ) - два от които са частни. Тоест, аз нямам правомощия нито да проектирам, нито да асфалтирам тази улица. Ако собствениците на тези части ги дарят на общината, веднага ще започна проектиране."
След това дебатът между жената и кмета продължил. В крайна сметка тя заявява, че ще подаде жалба до съответните институции.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
1
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята

Какъв асфалт?? Половината днешен център беше с павета! Много улици и квартали ги нямаше още.Нямаше и автомобили много.Чакаше се по 15-20 години за кола.И то Заз,Трабант,Лада,Жигули,Вартбург ..
Добър строй няма.Но комунизма е от най-лошите.Като нямате спомени-прочетете историята..ама иска акъл да я разбереш.Масата народ не умее да мисли.Смята,че той/тя като е нахранен и всичко е наред.А който каже ,че е живял добре или е имал връзки или лъже.
Закостеняла овча рая.