Българският изкуствен интелект става част от местната администрация на Община Бургас
Общината е първата в страната, която го въвежда, за да се използва в услуга на гражданите и бизнеса
Българският изкуствен интелект BgGPT, разработен от института INSAIT към Софийския университет “Св. Климент Охридски”, влиза и в местната администрация. Община Бургас е първата в страната, която го въвежда, за да се използва в услуга на гражданите и бизнеса в крайморския град, съобщава pariteni.bg.
Пилотният проект вече е в ход и се очаква да се разгърне в цялост през следващите седмици и месеци. Изкуственият интелект ще синтезира всички решения на Общинския съвет в Бургас, като ги представя на гражданите в синтезиран вид, индексирани и по различни теми и сесии. Това ще помогне на гражданите да са още по-информирани за решенията, които се взимат от местния парламент и същевременно да намират информация по теми, които ги засягат пряко.
Заедно с това ще се създаде чатбот с изкуствен интелект на сайта на администрацията (burgas.bg), който на база на въпрос от гражданин да пренасочва към правилната (електронна) услуга или директно да дава информация за сигнали, избори, регистри на Община Бургас, отговорни общински фирми и предприятия.
На практика жителите на Бургас ще бъдат първите в България, които ще имат изкуствен интелект, който дава готови отговори и решения за мястото, в което живеят и административните услуги, които могат да използват от местната власт.
Представители на Общината и INSAIT работят в още няколко направления: анализиране на работни процеси с цел автоматизирането им с помощта на изкуствения интелект, създаване на основен профил на потребител (прото-персона), чийто дейности могат да се оптимизират при използване на изкуствен интелект и др.
Община Бургас вече ползва изкуствен интелект в работните си процеси, но досега това е ставало чрез закупуване на пакети на чужди компании. Сега българският изкуствен интелект ще бъде внедрен в нейната система, което ще гарантира сигурността на данните, като същевременно ще се постигне много по-висока производителност и точност на резултатите.
Вятър по морето, температури до 15 градуса в страната
Как да спестите пари и да подобрите финансовото си състояние за 1 месец: Стъпка по стъпка ръководство
5 лесни домашни упражнения за по-голяма сила
Как да поддържате дома си чист и подреден с малко усилия
Стъпка по стъпка рецепта за домашен хляб без месене
Какви са слабостите и силните страни на вашата зодия?
Цанко Цанков постави нов световен рекорд на Световното първенство в Оулу
Най-честите грешки при пране
Как да приготвите вкусни кюфтета по български: Традиционна рецепта за перфектния вкус
Най-добрите упражнения за укрепване на сърцето: Подобрете сърдечното здраве с лесни тренировки
Кърваво отмъщение: Потопиха ирански кораб и ликвидираха организатора на покушението срещу Тръмп
Бърза рецепта за български сандвич с лютеница и сирене: Лесна и вкусна закуска с вариации

"
-Трябва ли България да остане българска територия, отговори с да или не?
-Не.
-Трябва ли герб да управляват независимо обществената нагласа и достоверността на преброяването на гласовете и провеждането на изборите, отговори с да или не?
-Да.
"
Готов е!
Все пак, макар и в детски години, ИИ има повече акъл от средностатистическия бургазлия.
------
Хихихихи
С ИИ по- ще се разберем, отколкото с безчет калинки със странджански диалект и "мозък".
Съграждани, доживяхме да комуникираме с интелигентна форма все по- устойчиво и мащабно! Да е жив и здрав силициевият отбор с акъл!