Йотова: Консултациите с партиите започват веднага след като Радев се върне от Франция
Няма смисъл да чакаме повече, Парламентът трябва да заработи час по-скоро, каза вицепрезидентът
Констултациите на президента с партиите в 51-ото НС, ще започнат веднага след като държавният глава се завърне от визитата си във Франция. Това заяви днес от Созопол вицепрезидентът Илияна Йотова, която посети морската община и кмета Тихомир Янакиев за откриването на поредното издание на фестивала на „О-Солената риба“, който се превърна в традиция, привличаща туристи край морето дори през зимата.
Според Йотова няма смисъл процесите да се бавят, а Парламентът трябва да заработи час по-скоро, за да се вземат важни за страната решения. Приоритетно такова, по думите на вицепрезидента, е приемането на държавния бюджет.
„Смятам, че вчера, с избора на Наталия Киселова за председател на НС, бе сложено едно добро начало на разбирателство. Съзнавам колко тежки са компромисите, които трябва да правят отделните парти и каква отговорност поемат пред избирателите си. Но след като това е конфигурацията, очаквам от тук нататък да се проведат паралелни консултации. Искрено пожелавам успех на Киселова, с нея сме работили вече достатъчно години. Тя е много добър юрист, чудесен експерт, който очаквам да върне на дневен ред в Народното събрание това, с което институцията трябва да се занимава – да решава законодателни и бюджетни проблеми, за да излезем най-накрая от този водовъртеж от предсрочни избори“, каза от Созопол Илияна Йотова.
Тя поде и темата за частичното касиране на изборите, но бе категорична, че всичко е в ръцете на Конституционния съд. „Не е никак лесно да се преброят наново резултатите от близо 2000 секции. Надеждата ми е това да стане в най-кратки срокове, за да преминат и тези очаквания и тръпки по отношение на валидността на изборите, служебния кабинет и всичко онова, чиито горчиви плодове продължаваме да берем след онези промени в Конституцията“, коментира тя.
Като сериозен проблем пред Народното събрание още тя обяви нуждата от законодателни промени във връзка с Плана за възстановяване и устойчивост. „Задължително трябва да се разгледат тези теми. Защото Европейската комисия вече недвусмислено ни предупреди, че на практика сме загубили втория транш и това е буквално послендия ни шанс, последната отсрочка, която ни дават“, обясни вицепрезидентът Илияна Йотова.
Огнен ад в Турция: Евакуираха болница, затвориха пътя Фетие - Анталия
30/07/2026, Четвъртък 12:00
0
Дини на боклука и протест на производители на зеленчуци: Държавата погва съмнителния внос
Над 30° във влака София - Бургас: Половината вагони на БДЖ са без климатици
В Derma Aesthetic Center вярват, че истинската красота започва със здравето
Митничари откриха над 16 000 евро и златни изделия, скрити в бельото на жена
Почивката е лукс: Гърция се нареди сред най-скъпите дестинации в Средиземноморието
Вицето на Йотова се пази в тайна, Иво Христов очаква победа на вота
28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели
Гасене на пожар завърши с трагедия: Седем загинаха при падането на хеликоптер в Аржентина
Юли си отива без облаци и дъжд, август започва с 37 градуса
Родители търсят 48 депутати, за да оспорят Бюджет 2026 пред Конституционния съд
Дрон подпали американски газов танкер в Средиземно море, огънят обхвана втори кораб

Единствения адекватен лидер в момента е именно той.
Той е свикнал да се върти около въртиопашки.