Условна присъда за смъртта му
Инцидентът със загинал моторист е от 2022 година
Пловдивският окръжен съд призна Иван Иванов за виновен за причиняването на пътнотранспортно произшествие със смъртен изход. На 5 май 2022 г. в Пловдив, при управление на лек автомобил "Опел Астра“, Иванов е нарушил правилата за движение, не предоставяйки предимство на кръстовище, в резултат на което е причинил смъртта на Недялко Бакалски. Инцидентът довел до фатален изход за пострадалия на 12 май 2022 г.
Съдът осъди Иван Иванов на три години лишаване от свобода, като изпълнението на присъдата е отложено с изпитателен срок от пет години. Освен това, Иванов бе лишен от правото да управлява моторно превозно средство за срок от пет години.
Съдът също така призна Иванов за невинен по първоначалното обвинение за допълнителни нарушения на правилата за движение.
Присъдата подлежи на протест и обжалване в 15-дневен срок пред Апелативен съд – Пловдив.
Как Instagram Reels се превърнаха в бизнес за 50 млрд. долара
Сняг валя в Истанбул навръх Нова година
Орбан: Нека Европа да се върне към здравия разум през 2026 г.
Пищен хомо скандал в Италия изгони Зеленски от новините
ЧСИ обяви къща с двор за 19 008 лева: публична продан във Врачанско
Бунт срещу еврото: търговец обяви, че ще работи само в левове
Времето утре: слънце, силен вятър и сутрешен мраз в котловините
Военните остават по-дълго на служба: пенсионната възраст се увеличава
Такситата поскъпнаха от Нова година: цените удариха тавана през 2026-та
Светльо Витков остро срещу новогодишните програми: „Върхът на падението“
Челси се раздели с Енцо Мареска по средата на сезона
