Болница "Шейново" ще плати 120 хил. на родителите на разменените бебета
Безпрецедентният казус е от края на 2022 година
Апелативният съд осъди болница „Шейново" и постанови 120 хиляди лева обезщетение за родителите, които подават сигнала, че бебето им е разменено, съобщи NOVA.
Първата инстанция Софийския градски съд присъди 60 хиляди лева на майката и 40 хиляди лв. на бащата за претърпените неимуществени вреди. Апелативните съдии приемат, че двамата родители са равнопоставени и отсъждат 60 хиляди лева обезщетение и за бащата на детето.
В мотивите на съдиите пише, че децата са били разменени веднага след раждането и преди първото им кърмене.
Искът на семейството към болница „Шейново" беше в размер на 300 хиляди лева. А до съдебен процес се стигна след отказа на лечебното заведение доброволно за обезщетени пострадалите родители.
Безпрецедентният казус е от края на 2022 година. Една от майките се усъмнила, че бебето за което се грижи не е нейно биологично дете. Проверката на гривните от родилното отделение потвърди. Адвокатът на семейството Стоян Стойков ускори процедурата по размяната и вместо да се извърви тромаво, която дори законово не е регламентирана, само няколко месеца по-късно двете деца бяха при биологичните си майки.
Другото семейство също е завело иск срещу болница „Шейново".
Какво ще ни донесе любовта на 24 декември
Самолетът на началника на генщаба на либийската армия се разби край Анкара
Как да избегнем семейни конфликти по време на празниците - съвети за хармония
Доброволци от Айтос зарадваха 100 пенсионери в нужда преди Коледа
Пациентите плащат двойно за жизненоважни медикаменти
Истината за отрязаното ухо на Ван Гог
Катя Илиева напуска телевизията на Слави Трифонов
В сезона на Козирога кой ще се радва на личен растеж
Ето защо обмяната на левове в евро става по-достъпна
Спазвайте тези традиции, за да осигурите щастие и късмет през новата година
Купувачите на имоти в София искат простор, а във Варна залагат на кварталите
Германия се опитва да изправи икономиката си, като същевременно укрепва отбраната

Никой не закара циганката на детектор на лъжата,защото са били само двете в стаята при размяната. Но пък и пари и дадаха.