Училището в Равда отбеляза 140-ата си годишнина с емоционален концерт
Създадено през 1884 г., постепенно, с всеотдайност, грижа, постоянство и множество усилия, то се утвърждава като привлекателно образователно заведение
В края на ноември с празничен концерт ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ - с. Равда сложи финалния щрих към на многообразните инициативи и събития, посветени на 140 – годишнина от основаването на образователното заведение.
Емоционалната проява събра на сцената бивши и настоящи възпитаници на училището, които плениха публиката с песни, стихове, танци и актьорска игра. В мизансцена на импровизирана класна стая се проведе учебен час - ученици учиха, рецитираха стихове на Петя Дубарова, пяха, а през междучасието съвсем естествено се забавляваха. На фона на летописната книга на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ учители четоха ученическо творчество, посветено на любимото училище.
Обръщение към публиката поднесе директорът на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ - с. Равда, г-жа Таня Петкова. В поздравителния адрес от кмета на Община Несебър Николай Димитров по повод годишнината на училището бе изразено „уважение и признателност към отговорния труд, високия професионализъм и всеотдайността на всички учители, които са работили и работят за изграждане облика на ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Равда, като храм на знанието, място, където царстват науката и просветата“.
Създадено през 1884 г., постепенно, с всеотдайност, грижа, постоянство и множество усилия, училището се утвърждава като привлекателно образователно заведение. През годините то се издига до просветна институция, в която целенасочената и ефективна подготовката на учениците дава високи резултати.
Ето и снимки от празничната атмосфера:




"Рибата на Страшния съд" изплува в Мексико
Заслужи ли Бабинова победата си в последния епизод на „Като две капки вода“
Хърватия върна казармата след 19 години пауза
Бейби бум в зоопарка в Бургас
МОСВ създаде нов щаб за Черно море, тръгват проверки на терен
Експерти: Инфлацията в Европа е напълно сигурна заради Ормузкия пролив
Румен Радев: Ще участвам в листите. Не съм се крил. Ще бъда в парламента, а не от дивана
Българските самолети F-16 прелетяха над София, каква е мисията?
