Труден ли е този въпрос в "Стани богат"
В България е задаван за сума от 500 лева, а в Щатите - за 1 млн.долара
Открай време се създава впечатление за сложността на въпросите, които се задават за определена сума в българската версия в „Стани богат“. Преди време ви запознахме с играта на младия учител от Велико Търново Драгомир Дачев. При него любопитното бе, че отговори правилно на въпрос за 5000 лева, който е бил зададен за 1 000 000 долара в американската версия на предаването.
Във вчерашния брой на горещия стол седна Галена Добрева. Всичко в нейната игра вървеше нормално до момента, в който бе отворен въпроса за първа сигурна сума – 500 лева.
Коя от държавите граничи само с една държава и територията й се съдържа изцяло в територията на друга държава?
а/ Индонезия б/Лесото в/Монголия д/Кения
Въпросът не е никак труден за човек с обикновено ниво на обща култура, но участничката се поколеба и пожела да използва жокер 50/50 и в крайна сметка посочи верния отговор – Лесото, която е заобиколена изцяло от ЮАР.
Абсолютно същия въпрос е зададен на американеца Ким Хънт в американската версия „Кой иска да стане милионер“ през 2000 година. Той отговаря вярно, печели играта и става милионер.
Въпросът към Хънт е зададен по абсолютно същия словоред, както при Добрева. Отговорите са – Лесото, Буркина Фасо, Монголия и Люксембург. Както виждате в българската версия Люксембург е заменен с Индонезия, която е и една от най-големите държави в света.
Този случай отново поражда дискусия за сложността на въпросите в българския „Стани богат“ версия. Друго – защо от 20 години най-високите суми не са променяни и кога най-накрая ще се намери българин, който да вземе голямата сума.
Източник: plovdiv24
3 рецепти, с които да използвате яйцата от Великден
Почернената майка на Никола с разтърсващо писмо към убиеца му
Свещеник: Изкуствената красота на момичетата води до депресия!
Карлос Насар и Иван Димов са №1 за Евро 2026 по щанги
Дo 750 eвpo зa пpocтpянo пpaнe в Иcпaния
Тръмп иска да празнува рождения си ден с пот и кръв
Путин заяви готовност да посредничи за справедлив и траен мир в Близкия изток
Жена стана старши треньор в Бундеслигата за първи път в историята на германския футбол
Разкриха предсмъртното желание на Елизабет II
Теди Москов след 45 дни в кома: „Не лекарите, а Бог ме спаси“
3 рецепти за сладкиши със стария козунак от Великден
Избирателната активност в Унгария чупи рекорди
