×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Румен Радев връчи мандата на ГЕРБ-СДС, но Росен Желязков го върна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Май има бял дим за избор на председател на НС, Пеевски и Кирил Петков с интересни позиции


Май има бял дим за избор на председател на НС, Пеевски и Кирил Петков с интересни позиции
Позицията на Делян Пеевски тази сутрин ощастливи Кирил Петков
03 Декември 2024, Вторник, 10:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Утре сложният възел изглежда ще се разплете 

Лидерът на ДСБ ген. Атанас Атанасов изглежда ще бъде избран за председател на Народното събрание утре. Това става ясно след политическите реакции от последните минути.

Първо лидерът на ДПС Ново начало Делян Пеевски обяви, че формацията няма да издига нито председател, нито зам.-председател на 51-ото НС, нито пък желаели председатели на постоянни комсии, защото това било "обидна за избирателите Игра на тронове". С позицията си той призовава да се избере председател на НС, за да се освободи конституционната процедура и да се отиде на избори.

Действията му са в унисон с това, което искат от ПП-ДБ - да се изолира ДПС Ново начало от парламентарната дейност и се приема като възможност за разплитане на Гордиевият възел в 51-ото НС.

Атанасов е хитра кандидатура, понеже Радев не би го посочил никога за служебен премиер

Минути по-късно последва и контрадекларация от Кирил Петков, лидер на ПП."Ето, че страшният Пеевски може да прави отстъпки", написа той във фейсбук.

Кворумът е фиксиран, тъй като все не е завършило първото заседание на НС, тъй че за да се избере ген. Атанас Атанасов ще са необходими 121 гласа, което изглежда ще се случи утре сутринта:

Ето позицията на ДПС Ново начало:

"Четири седмици, осем пленарни дни и повече от 30 гласувания в българския парламент показаха най-безпомощното лице на политици и партии, готови да предадат страната си, доверието на хората и бъдещето на децата на тази страна, в името на това да запазят позиции и власт. 

Поставиха демаркационни линии, кордони и прегради, опитаха всякакви безпринципни съюзи, договаряния и интриги на дребно и едро. Направиха  заклинания, клетви и обещания за общи фронтове и разделени ползи и закрила на фалшив политически елит срещу  отказ от справедливост, отговорност и ценности.

Създадоха немислими съюзи с проруските и антидемократичните партии. ПП-ДБ се събраха с Възраждане. Земеделците се прегърнаха с Рашков. От жажда за власт - за премиери, министри, шефове на комисии, шефове на агенции, регулатори, за порциите на властта. Това са фактите. Но, това не е игра, а престъпно, спрямо демократичните принципи и евроатлантическите ценности поведение.  

Този слаб сценарий нанася тежка щета, като руши парламентаризма и държавността. Това трябва да спре и да отидем на избори. Времето за игрички изтече. Залогът е България и това как живеят хората.

А що се отнася до ДПС—НОВО НАЧАЛО  искам да съм абсолютно ясен - нито нашите избиратели биха допуснали, нито ние като техни лидери бихме седнали на една маса с тези, които продават интересите на държавата си - със схеми в митниците, с фалшификатори на подписи, земеделци, прегръщащи се с мъчителите на своите, нарушители на Конституция, с фалшиви академици и фалшиви морализатори. Тези, които всеки ден предават доверието на хората, които гласуват за тях.

В този провален 51-ви парламент ние няма да издигаме нито председател, нито заместник-председател на Народното събрание,  нито желаем да имаме председатели на парламентарни комисии - нищо, което да ни нареди в тази обидна за избирателите игра на тронове. 

Призовавам тези провалени политици утре да излязат, да поемат отговорността и да изберат председател на Народното събрание, за да бъде освободена конституционната процедура и да отиваме на избори. 

Ние не се плашим от избори, напротив. Доверието и подкрепата на нашите хора е все по-силно, което ни дава пълна увереност за това, че сме на прав път. Те вярват и знаят, че ние няма да допуснем никога повече да бъдат третирани като хора втора класа. 

От избори се страхуват тези, които лъгаха четири години и седем поред парламентарни избори тези, които им вярваха, но днес истината за тяхната безотговорност и ангажираност само и единствено с личния им интерес звъни. Независимо от медийните манипулации, независимо от фалшивите социологически пропаганди, независимо от безбройните лъжи, които се изрекоха. Но както фалшивата  социология се провали в световен план, така техният модел е изчерпан исторически.

Страхът им е от три неща  - силно ДПС-НОВО НАЧАЛО, силен президентски проект и тежка присъда от избирателите. Защото след това тях няма да ги има на политическата сцена. Но нека отидем на избори и  каквото ни отреди народът - това ще е.  Сигурното е едно - че този вот ще промени  България. Държавата се нуждае от тази истинска промяна и ние ще помогнем на страната да се излекува от политическото безвремие и дълбоката криза на политическото статукво. 

 Хората искат да ги водят лидери, а не страхливци.България трябва да бъде управлявана от хора със сърца, които могат и носят отговорност.    И още, отсега искам ясно да заявя като лидер на ДПС-НОВО НАЧАЛО, получим ли това доверие от хората, аз ще поема тази отговорност".

Ето и позицията на Кирил Петков:

Значи можело! Страшният Пеевски може да прави стъпки назад, когато няма избор. След като "Ново начало" открадна хиляди гласове на предишните избори, ние създадохме "санитарен кордон" около него.

Сега той сам се ограничи и направи стъпки назад, защото не ни пречупиха да "забравим за декларацията".

Днес Пеевски заяви, че няма да номинира свой заместник-председател на НС, нито шефове на комисии. Следващата цел е Сарафов да не стане главен прокурор на 16 януари и държавата да започне да се нормализира.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
17
Коментара
Флагман.БГ Азис ще се омъжва в САЩ за американец Азис ще се омъжва в САЩ за американец 12/01/2026, Понеделник 16:50 0
Тервел ИЛИЕВ Лияна и Константин в любовна история Лияна и Константин в любовна история 12/01/2026, Понеделник 15:00 1
17
Коментара по темата
17.
111
03.12.2024 17:34:36
1
5
Това ли им е санитарния кордон на тия помиари от ПП-ДБ
16.
До 15 идтински Мишок.
03.12.2024 17:05:24
4
6
Омразата, злобата и глупавите измислици на лъжеца Киро ще амбицира много хора не харесващи Пеевски да гласуват за него. Защо този измислен харвадец не извади тази тъпотия "санитарен кордон "за себе си когато наруши конституцията?Аз ще бъда един от тези гласоподаватели и цялата вина е на интриганта некадърник Петков от ПП.
15.
Мишок
03.12.2024 16:51:00
3
7
Пеевски е купил и контролира всичко и всеки в тази държава! А на следващите избори ще "изпъкне " с още повече привърженици.
14.
Капи
03.12.2024 16:34:14
0
10
ГЕРБАджийчетата ревнаха. Баце да не стане курбан. Знаем го Пеевски.....Може пък "посолството" да са му звъняли.
13.
356
03.12.2024 14:02:53
5
16
Простото Кире потвърждава мнението на народа че е прост и е за Карлуково
12.
до 5
03.12.2024 11:28:07
3
15
Не помня за колко хора КС се е произнасял, че някой е декларирал невярно обстоятелство, т.е. че е излъгал. И искаш на него да вярваме???
Забравих, за последователите на Простото Кирчо всичко зависи от ъгъла на гледната точка...
11.
Някой
03.12.2024 11:13:08
8
23
Новото начало трябва да изтече в гърнето. Иначе номерата са им все така стари.
10.
До 8
03.12.2024 11:12:49
8
23
Делян Пеевски от кредитен милионер вече е “цигански барон”, недей да не се обидят чувствителните му избиратели, защото да не дойдат пак да протестират нали видяхте всички колко са страшни неговите избиратели. Всички до един бяха без зъби, орките от филма “Властелинът на пръстените” бяха по приветливи от колкото неговите фантом избиратели. Те не са фантом избиратели, те са орки избиратели.
9.
Плевелски
03.12.2024 10:58:06
2
9
Не моа си видя уя дге, ама строго осъждам проруските и антидемократични лица и партии, които дори само намекват, че нямат нищо напротив да ми секнат далаверите. Ясум демокрад!
8.
до 7
03.12.2024 10:51:39
14
21
Хахаха, най-големия крадльо :) добър опит
Пеевски задигна милиарди покрай фалирали банки, балкански и турски потоци и прочие, ти говориш за някакви хиляди евентуално откраднати от Киро Простото :)
Шегуваш се. Недей така да обиждаш благодетеля си
7.
Салимехмед
03.12.2024 10:35:42
11
23
Най големия Крадльо с пуделите и пачките голям антикорупцинер се извъди.
6.
Румен
03.12.2024 10:18:52
4
13
Koня да не се казва курнелия,нещо много се е разшавала последните дни.
5.
до цирка
03.12.2024 10:17:39
31
22
пич, от всичките там - тиквун, шиши и копейкин, най за вярване е точно кирчо.
4.
бясното куче Рашков
03.12.2024 10:16:15
20
18
Гнома е човек на РРадев!!! Помните ли: "Нямаме забележки към президента Радев" преди втория му мандат?
3.
УЖАС
03.12.2024 10:13:15
10
35
Ако ПП отстъпят и подкрепят ГНОМА ще са АУТ. БАЦЕ и ШИШИ ще ги анулират с брилянтен ход. Ще останат тъпанарите на костоФ дето ББ си ги джитка като мацка на околовръстното и БСП НОВО НАЧАЛО на Шиши, дето Сарафов им диша в дебелите ГЪ... ВЕ.
2.
цирк
03.12.2024 10:10:49
7
39
шоуто продължава -публиката да ръкопляска -за фалшивите избори с принципи :) някой вярва ли на кирчо
1.
От едно котило
03.12.2024 10:09:32
4
59
Наистина ли си мислите, че тия се карат??????
Докато няма бял дим от газовата камера, няма да има оправия.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Номинация за Личност на годината 2025: Любомир Георгиев, който въведе Великите българи в бургаските училища Номинация за Личност на годината 2025: Любомир Георгиев, който въведе Великите българи в бургаските училища Първоначалната идея е лимитирана серия тениски с ликовете на средновековните ни владетели, но инициативата му прераства в невиждана досега родолюбива лична кауза Стана ясно кога ще се проведе церемонията Спортист на годината Стана ясно кога ще се проведе церемонията Спортист на годината От отдел „Спорт“ са приели постъпилите от спортните клубове анкетни предложения и са ги предоставили в срок на членовете на ПКСДМД за разглеждане и попълване Извънредно! Катастрофа блокира движението по ключов булевард в Бургас Извънредно! Катастрофа блокира движението по ключов булевард в Бургас Инцидентът предизвика локална тапа, шофьорите да избягват района в следващите часове Пътят на скръбта – какво е нормално да чувстваме и как да си дадем време Пътят на скръбта – какво е нормално да чувстваме и как да си дадем време Как да се освободим от натиска на времето и да позволим на чувствата да излязат Мон Дьо се зарече „никога повече“ след трансформацията на живота си Мон Дьо се зарече „никога повече“ след трансформацията на живота си Журналистът Мариян Станков - Мон Дьо разказва за личната си промяна и новите здравословни навици Нова телефонна измама с „Енергото“ в България – полицията и експерти предупреждават Нова телефонна измама с „Енергото“ в България – полицията и експерти предупреждават Схемата използва името на енергоразпределителните дружества, а случаите се увеличават в няколко области на страната Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Експертът посочва връзката между дехидратацията след сън и метаболитното здраве Класните стаи в Бургас започнаха да опустяват, но ще има ли грипна ваканция Класните стаи в Бургас започнаха да опустяват, но ще има ли грипна ваканция Дори не сме близо до епидемия, показват междинните данни на РЗИ Бургас Кой спекулира с мъката на хората? Истината за поскъпването на гробните места в Бургас се оказа друга Кой спекулира с мъката на хората? Истината за поскъпването на гробните места в Бургас се оказа друга Решението на Общинския съвет е от октомври м.г. и няма нищо общо с еврото, таксата не е увеличавана от 16 години Най-големият български торент тракер Zamunda.net е отново онлайн Най-големият български торент тракер Zamunda.net е отново онлайн Сайтът възстанови работа, но част от описанията на торентите временно липсват
Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Зимни условия затрудняват транспортната система в Турция, училища затварят заради снеговалежи и студено време Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Експертът посочва връзката между дехидратацията след сън и метаболитното здраве Великобритания обмисля забрана на X заради злоупотреба с АI и създаване на сексуално насилие  Великобритания обмисля забрана на X заради злоупотреба с АI и създаване на сексуално насилие  Разследване на Ofcom поставя под въпрос бъдещето на платформата, докато Илон Мъск определи хода му като „фашистки“ Метафизичният световъртеж на Мураками, който никога не се разплита докрай Метафизичният световъртеж на Мураками, който никога не се разплита докрай Нежната меланхолия на майстора на съвременната японска литература Гръцката полиция издирва българка - майка на три деца, изчезнала от курорта Воница Гръцката полиция издирва българка - майка на три деца, изчезнала от курорта Воница Сигналът е подаден от съседи, а разследването включва няколко версии, включително и принуда от бившия ѝ съпруг За първи път се проведоха молебени в руски църкви срещу абортите За първи път се проведоха молебени в руски църкви срещу абортите Руската православна църква въведе нова практика  за ежегодни молитви за вразумяване на жените, решили да прекъснат бременността Доналд Тръмп: Отбраната на Гренландия е две кучешки шейни Доналд Тръмп: Отбраната на Гренландия е две кучешки шейни Искам да сключа сделка по лесния начин, но ако не стане, ще го направим по трудния, допълни той. Тимъти Шаламе измества Леонардо ди Каприо като фаворит за „Оскар“ Тимъти Шаламе измества Леонардо ди Каприо като фаворит за „Оскар“ Филмът „Марти Суприм“ изстрелва младият актьор на върха, докато „Една битка след друга“ печели най-много отличия Как древната Калкута от малко рибарско селище се превръща в символ на Британската Индия  Как древната Калкута от малко рибарско селище се превръща в символ на Британската Индия  С богата история, културно многообразие и контрасти, старата столица остава едно от най-значимите градски ядра  Обсъждат създаване на обща европейска армия на фона на несигурността в трансатлантическите отношения Обсъждат създаване на обща европейска армия на фона на несигурността в трансатлантическите отношения Комисарят Андриус Кубилиус предлага европейски въоръжени сили от 100 000 души и създаване на Европейски съвет за сигурност
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Украйна няма козове срещу Русия, имат само мен! Виц на деня Виц на деня - С какво се занимаваш?
- Хакер съм.
- Охо, интересно! Разкажи ми повече.
- За мен, или за теб?
Виц на деня Виц на деня - Мамо, боли ме коремчето!
- Празен стомах така боли!
- Теб затова ли те боли главата?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е най-богатото нещо на света. И гола да я съблечеш, пак има какво да ти даде...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори