×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Подкрепяните и от България сили окупират Сирия с османски марш


Подкрепяните и от България сили окупират Сирия с османски марш
Карта на бойните действия към 2 декември 2024 г. В зелено са териториите, окупирани от де факто от Турция чрез „Сирийската национална армия“. В Червено – тези под контрола на правителството в Дамаск.
02 Декември 2024, Понеделник, 20:55 ч.
Автор: Божидар БОЖКОВ

Те нахлуват в кюрдския град Тал Рифаат, показвайки знака на терористите от Сивите вълци

Бойците на „Сирийската национална армия“ (СНА) – ислямистка групировка, която и България подкрепяше активно, разпространиха днес видео как навлизат в поредния окупиран от тях град – кюрдския Тал Рифат. То е озвучено с „Ески орду маршъ“ (Марш на старите орди) - химн от 19 век, на който османските турци са марширували преди да пристъпят към поредното обезглавяване на неверници.
В него се пее
„О, славна армийо,
о, славни войнико,
хвани щит с една ръка
и нож с друга.
Да вървим напред.
Нека победим всички.
Аллаху акбар.
Нека армията ни вечно побеждава.
Аллаху акбар.“

За да няма и капка съмнение на чии сили служи тази „национална армия“, на 1:08 от началото на видеото операторът прави с ръка и знака на Сивите вълци. Това е терористичната турска организация, която в света е позната най-вече покрай Мехмед Али Агджа, който на 13 май 1981 година опита да убие папа Йоан Павел Втори. Но Сивите вълци са активни и днес. Дори имат политическо проявление в лицето на крайнодясната Партия на националистическото действие.

Ислямистите от СНА завзеха Тал Рифат в неделя. Градът е кюрдски, но жителите му успяха да го напуснат преди той да падне. Целта на СНА в момента е да унищожи всякаква кюрдска съпротива в Сирия, защото, след официалната армия на правителството в Дамаск, кюрдите са единствената сила, която би могла ефективно да противостои на ислямистите.

Сирия - люлката на цивилизацията, заплашена от античовешкото лице на ислямизма

Макар като основен доставчик на оръжие и финанси за СНА всички да сочат Турция, ислямистите са активно подкрепяни както от Европейския съюз, така и от отиващата си администрация във Вашингтон. Американските военни им помагат и на терен. САЩ контролират част от Сирия, която завзеха преди повече от 10 години под претекст, че ще я ползват като логистичен център за борба с Ислямска държава. След като групировката бе отслабена, Америка отказа да напусне и продължава окупацията и в момента.

Ислямисти от „Сирийската национална армия“ са заловили кюрдкски жени войници и ги отвеждат на място, където вероятно предстои да бъдат измъчвани и убити. Това, което ислямистите вбесява, е че от кюрдска страна в битките срещу тях често участват жени, които те предпочитат да виждат навлечени и скрити по къщите.

Американски бомбардировачи днес хвърлиха десетки ракети по колоните на иракска шиитска милиция. Те влязоха в Сирия и се насочиха към Дамаск, за да се опитат да помогнат на Башар Асад в битката му срещу крайните ислямисти от СНА. Световните агенции съобщават за десетки убити при американските удари. През 2012 година България също участва активно в подкрепата на ислямистите от „Сирийската национална армия“.

Тогавашният външен министър Николай Младенов ги бе поканил на луксозно турне из страната и ги разведе из градове и курорти. Бяха в София, Пловдив, Бургас. Накрая ги настани за няколко дни и в хотела на Валентин Златев в Правец. Местни жители разказваха, че градчето не помни толкова брадати и гледащи на кръв мъже от времената на Турското робство. След турнето на ислямистите у нас кариерното развитие на Николай Младенов претърпя бум. Той веднага бе изтеглен на работа в Ню Йорк и назначен за представител на Световната организация за Близкия Изток.

Тъй като светът претърпя доста промени оттогава, сега помощта за ислямистите в Сирия, идваща по линия на либерал-глобализма, не е така явна. В Европа се появиха и много несистемни партии, които веднага биха използвали такава явна помощ в политическата си борба. Затова ислямистите не се канят вече в европейските столици, не ги развеждат на луксозни почивки както тази в Правец.

А парите и оръжията от Запад се предават тайно с посредничеството на Турция. Никоя държава няма право да препродава или подарява на трета страна оръжие и военна техника, без разрешението на държавата производител, откъдето ги е получила. Ислямистите от „Сирийската национална армия“ окупираха Тал Рифат с помощта на американски бронетранспортьори М113 (на видеото по-долу). Това означава, че САЩ са дали зелена светлина на Турция да им ги предаде.

Наблюдатели посочват, че използвайки възможността да е посредник при въоръжаването и финансирането на СНА, Турция де факто постига една от старите си имперски цели – да сложи ръка върху колкото се може повече територии, които някога са били част от Османската империя. Но Сирия не е единственият потърпевш. Сред всички съседи в най-новата си история Турция не е нахлувала единствено в Грузия и България.

Президентът Реджеп Ердоган и председателят на Партията на
националистическото действие (политическата фасада на „Сивите вълци“) Девлет
Бахчели показват Картата на турския свят.

Тя е окупирала половин Кипър, нейни войници и командири се намират в Азербайджан. Турция участва дейно в завземането от Армения на Нагорни Карабах. Още преди сегашните битки, по време на гражданската война в Сирия преди повече от 10 години, Турция нахлу там и окупира 8835 квадратни километра. Те обхващат над 1000 селища, включително градове като Ал-Баб, Азаз, Джарабулус, Раджо, Тал Абиад и Рас ал-Айн.

Навсякъде сирийските знамена са заменени с турски, а в обращение е въведена турската лира. Турция редовно извършва рейдове в Ирак под претекст, че се бори с кюрдски терористи. В не толкова далечното миналото правеше същото и в Иран. Всяка година по няколко пъти организира и военни провокации спрямо Гърция за няколко острова, които настоява, че са нейни.

Макар Грузия, и България да остават извън всичко това, и двете държави са включени в Картата на турския свят, с която Ердоган често се снима. Там са обозначени териториите, които Турция смята, че ѝ се полагат.


В категории: Животът


Божидар БОЖКОВ Автор
Божидар БОЖКОВ
15
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Пазарът на имоти е в капан, а бабите не си дават жилищата Пазарът на имоти е в капан, а бабите не си дават жилищата 23/12/2025, Вторник 12:45 0
Светлозария КИДЕРОВА Колекционери проявяват голям интерес към българския лев Колекционери проявяват голям интерес към българския лев 23/12/2025, Вторник 10:50 2
15
Коментара по темата
15.
Xax
03.12.2024 13:05:48
0
0
Той и Р.Дотане е сив вълк.
14.
Мурджо
03.12.2024 10:36:21
0
7
Традицията продължава. Боко каптагон, оръжия, канали, граничари, помиари. И някой ден като дойдат да правят пергели с джиповете с картечници и надули на 200 децибела маанетата (както във Филипините не веднъж е било документирано за последните 10 години) ще пискаме "ПУТИН Е ВИНОВЕН" :D българите сме най-големите боклуци в Европа след украинците, никога не го забравяйте!
13.
Сеслав
03.12.2024 07:57:47
2
8
Доживях да прочета хубава статия от Божков. Браво! Само да'н ти дръпат ушите после.
12.
Абориген Балкански
03.12.2024 07:09:05
3
8
P.S Ние не можем да отстояваме интересите си като Унгария поради нейното минало /Австро-Унгария / което изгражда манталитет на недосегаемост /1956 г. / за разлика от нас / Османската и Руската империи / които изграждат през вековете зависимост
11.
Абориген Балкански
03.12.2024 06:49:33
1
13
Новата ни история се характеризира с проба/грешка 1918 г: 1945 г : 1990 г. : 2004 г ; в очакване сме на следващия гаф / с референдум по взимане на важни държавнически актове тази тенденция ще се сведе до минимум защото зад всички решения на нашите хрантутници/ представители стои личната изгода а не държавния интерес . Бог да пази България от самите нас
10.
Ко каза ко
03.12.2024 04:08:08
14
5
катана ли си
каната ли си османската империя ще е джудже пред туранския проект на Ердоган обединяващ около 350 000 000 души от якутия до Истамбул вече започна с Азрбейджан очаква се казахстан и всички бивши републики от средна азия да отидат в него бягайки от московията и това ще противовес на Китай и васала му Русия
9.
Катана
03.12.2024 01:22:26
1
14
Феликс Дзержински - „Ако врагът не се предаде, той се унищожава“! - За това , започнеш ли война, довършваш я до края иначе е лигавене на голи охлюви. Османската империя изчезна в небитието, а България я има и ще я има. Кой разбрал-разбрал.
8.
А що бе
02.12.2024 23:52:11
1
19
Едно не си написаш за топлите връзки на Сивите вълци със ДС трафика на оръжие наркотици,за Бекир Челенк нито дума а той беше пръв другар на милиционерите от службите и че на последно место сирия праееше каптагон с тонове
7.
ХХ
02.12.2024 23:28:04
5
4
До 5 "... shte zapochne bitkata za Evropa.?!" - българите Европата-ЕС не ги интересува . А битката за Европата - България е всеки път когато в на избори. И България всеки път я губи.
Факт.
6.
ХХ
02.12.2024 23:25:03
2
12
До 3

"Османлиите са били недисциплинирана войска, карали са я на юруш" - бъркаш ги с башибозуците... Като Барутлията - помакът (българин) изклал Батак.
5.
vaznoto e kade i koga
02.12.2024 22:06:28
8
3
shte zapochne bitkata za Evropa.?!
4.
Жшйьхьшхьхщьщхьщйьщйьиц
02.12.2024 21:32:46
11
18
ОТНОСНО. БЪЛХАРИЯ. ....СПОКО.....ТЕРИТОРИЯТА. ВЕЧЕ. Е. ЗАВЗЕТА. ОТ......ЧИФУТИТЕ .....АЙСБЕРГА. НА. ТОВА. СА. ШИШИ И ТИКВАТА. И. ПРЕЦИДЕНТА....ТЕ СА. ЧИФУТИ...ПО. НАДОЛУ. СА. ДЕПУТАТИТЕ. МАГИСТРАТИТЕ. ШЕФОВЕ НА. ПОЛИЦИЯ И АРМИЯ...МЕДИИ....ТАКА. ЧЕ. МЯСТОТО. ВЕЧЕ. Е. ЗАЕТО. ОТ. ИСРАЕЛ......ЗА. КАПАК....ЗА ДА. НАГЛЕДА. ИМОТА СИ. ТОЕСТ....БЪЛХАРИЯ....ДОЙДЕ. ШЕФА. НА. ЦИОНИСТИТЕ ......ДА. ПОКАРА. СКИ. С. САРАФОФ......И. МУ. ДАДЕ. И. НАГРАДА ......ВЪХ. НЕДЕЙ........
3.
Османски марш?
02.12.2024 21:28:07
9
9
А вие с османски марш ли пристигате сутрин 2 студиото?
Османски марш? Османлиите са били недисциплинирана войска, карали са я на юруш
2.
Подкрепа за бунтовниците
02.12.2024 21:23:06
8
7
!
1.
От Нефтохима
02.12.2024 21:09:18
5
24
Браво Божидаре !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Обрат! ВиК операторите нямало да вдигат цената на водата, заради еврото Обрат! ВиК операторите нямало да вдигат цената на водата, заради еврото Целта е осигуряване на необходимия преходен период за по-плавно адаптиране след приемането на еврото за официална валута Леля Стефка ми даде тази рецепта за пълнена пита "Хайдушки калпак", страхотна е Леля Стефка ми даде тази рецепта за пълнена пита "Хайдушки калпак", страхотна е Ястие, което комбинира пухкаво тесто с богата и ароматна плънка Колекционери проявяват голям интерес към българския лев Колекционери проявяват голям интерес към българския лев Националната ни валута ще стане колекционерско бижу АЕЖ с нов протест пред bTV заради Мария Цънцарова АЕЖ с нов протест пред bTV заради Мария Цънцарова Журналисти и граждани изразяват недоволството си с протестно кафе пред сградата на медията Лицата с прекъснати здравноосигурителни права могат да платят  дължимите вноски на 30.12.2025 Лицата с прекъснати здравноосигурителни права могат да платят дължимите вноски на 30.12.2025 Във връзка с въвеждане на еврото в България и подготовка на системите за плащания, здравните вноски, наредени в периода от 01.01.2026 г. до 04.01.2026 г., вкл. ще постъпят по сметката на НАП в БНБ на 05.01.2026 г. Внимание, шофори! Преходът към евро удря и винетките Внимание, шофори! Преходът към евро удря и винетките Проблемите засягат операциите, извършвани чрез банков превод Новата година идва с нови цени на водата Новата година идва с нови цени на водата За повечето ВиК дружества КЕВР одобри поскъпване Навсякъде по света пълнят пазарските колички с хранителни продукти, само в Бургас - със стотинки (СНИМКИ/ВИДЕО) Навсякъде по света пълнят пазарските колички с хранителни продукти, само в Бургас - със стотинки (СНИМКИ/ВИДЕО) Машината за монети се оказа "най-оборотното" устройство за последните месеци Юксел Кадриев наистина е влюбен като ученик Юксел Кадриев наистина е влюбен като ученик Често той публикува размисли за отношенията между мъжете и жените в социалните мрежи Призив към пенсионерите: Плащайте само по този начин след Нова година Призив към пенсионерите: Плащайте само по този начин след Нова година Пазарувайте и покривайте сметките само в евро, зове Русинова възрастните хора
Мъка за феновете на бърбъна, Jim Beam спира производството Мъка за феновете на бърбъна, Jim Beam спира производството Гигантът в производството на бърбън предприема пауза за подобрения, следвайки спад в консумацията и износа на алкохол в САЩ Енрике Иглесиас и Анна Курникова посрещнаха четвъртото си дете Енрике Иглесиас и Анна Курникова посрещнаха четвъртото си дете Певецът и бившата тенис звезда обявиха радостната новина в социалните мрежи, разкривайки снимка на новороденото си, но без да разкриват пола и името Pantone обяви цвета на 2026 г.: Носи вътрешен мир Pantone обяви цвета на 2026 г.: Носи вътрешен мир Той вдъхва спокойствие и креативност за следващата година Лошо спите, а не подозирате защо – отговорът е в леглото ви Лошо спите, а не подозирате защо – отговорът е в леглото ви Според учени възглавницата е сред най-подценяваните, но най-влиятелни фактори за качествен сън и възстановяване на тялото Почина бившата съпруга на Чък Норис - Даян Хоулчек Почина бившата съпруга на Чък Норис - Даян Хоулчек Тя е издъхнала след продължителна борба с деменцията Отказаха да върнат децата на двойка, живееща в гората без ток и вода в Италия Отказаха да върнат децата на двойка, живееща в гората без ток и вода в Италия Решението предизвика критики от страна на правителството Нови правила за влизане във Великобритания от февруари Нови правила за влизане във Великобритания от февруари Всеки, който желае да влезе във Великобритания, трябва да има дигитално разрешение – чрез ETA или електронна виза Откриха снимка на принцеса Даяна, скрита в дома на финансиста Джефри Епстийн Откриха снимка на принцеса Даяна, скрита в дома на финансиста Джефри Епстийн Той е бил вманиачен на тема британското кралско семейство, става ясно от  обиските в дома му Убиха руски генерал насред Москва Убиха руски генерал насред Москва Взривиха колата му, властите подозират украинските служби Реал Мадрид ТВ с остър отговор на Лапорта Реал Мадрид ТВ с остър отговор на Лапорта Клубната медия на „белите“ атакува с твърдения за прикриване на истини и подигравка с правосъдието
Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ Нямам никакви проблеми с гнева Виц на деня Виц на деня - Съседке, имам да те черпя.
- Защо, комшия?
- Вчера, така вика по твоето дете, че и моето си оправи стаята и се облече по-топло.
Виц на деня Виц на деня - Знаеш ли какво е кактус?
- Не.
- Разочарована от живота краставица.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Странно нещо е съвестта! Измъчва не този, когото трябва, а този, който я има.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори