×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Сутрешно слънце и следобедни дъждове днес, петък 5 юни
  • Започва описът на щетите след наводнението в котленското село Тича
  • Пороен дъжд падна във Великотърновско, наводни Прохода на Републиката
  • Зеленски предложи среща с Путин в открито писмо до него
  • Премиерът Румен Радев е на посещение в Черна гора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Културното великолепие на Бургас блесна в първата "Гала на лауреатите"


02 Декември 2024, Понеделник, 14:58 ч.
Автор: Флагман.бг

Красиво начало на празничния декември в морския град постави Гала вечер с над 40 артисти

Първият ден от декември в Бургас се превърна в сцена за културно великолепие с дебютното издание  на "Гала вечер на лауреатите"' 2024. Въпреки дъжда и студения вятър, стотици почитатели на изкуството се събраха, за да станат свидетели на това неповторимо събитие, което обедини музика, танци, литература и театрално изкуство.

Спектакълът беше празник на таланта и високите постижения, представяйки артисти от различни жанрове и възрасти, прославили града и страната на национални и международни сцени, през 2024 година.

Водещи на спектакъла бяха актрисата от ДТ "Адриана Будевска" - Пепа Николова и  харизматичният Алекс Желязков, които умело поведоха публиката в един наситен от емоции и въздействие свят. Интензивната програма представи   изпълнения на млади музиканти,  виртуозни танцьори и театрални артисти, които впечатлиха публиката с майсторството си.

Един от големите акценти на събитието бе споделяне  на откъс от книгата "Слънчогледи за Мария" на писателката Керана Ангелова. Романът спечели вота на публиката в един от  най-утвърдените литературни конкурс в Европа - "Горещия списък".
Визуалният  разказ  на сцената на лауреатите  сътвориха успешният актьор Георг Киряков и Верджиния Христова, студент във Филиала на театрален колеж "Любен Гройс" в Бургас. След края на изпълнението Георг Киряков поздрави авторката с красив букет, а цялата зала ги награди с бурни аплодисменти.
Всички участници получиха специални знаци, символ на инициативата, изработени от Детелина Минева.

Те бяха връчени на участниците от зам.-кмет "Култура и вероизповедание" Диана Саватева и Михаил Хаджиянев, председател на Общински съвет Бургас. Към тях се присъедини и Михайл Михайлов ректор на ТК"Любен Гройс"

"За нас бе много вълнуващо да подготвим това първо издание.Искрено вярвам, че още с идната година ще  наградим формата с много цветно присъствие и емоции. Съвсем скоро ще обявим и платформата, където всеки ще може да подава кандидатури. Благодаря на екипа:Тони Минасян-режисьор, Краси Марчев - сценография и визуални ефекти и Анелия Казакова - сценарист", каза в приветствието си Диана Саватева.

"Гала на лауреатите в изкуствата" се организира от Община Бургас.

"Бургас води и другите ги следват", допълни  председателят на ОБС-Бургас Михайл Хаджиянев.

Събитието завърши с бурни аплодисменти, забавни фотисесии и обещание, че този празник на изкуствата ще се превърне в традиция за града.

В спектакъла участваха:

Ванеса Калчева - двойна шампионка от престижния артистичен форум Dance World Cup Finals-Prague 2024

Василена Тодорова и Рая Чакърова – призьори от същия форум

Вокален ансамбъл „Фортисимо“ с ръководител Милена Добрева, носители на Световната хорова купа -  Sing For Gold, Испания

Керана Ангелова, чиято книга е читателският избор в престижната класация „Горещият списък“ в Германия – откъс от нейния роман „Слънчогледи за Мария“ ще четат актьорът Георг Киряков и Верджиния Христова, студентка в Театрален колеж „Любен Гройс“

Изпълнители от хор „Трепетлика”  с диригент Пепа Запрянова – специална награда на журито от  Международния хоров фестивал в Прованс – Франция за най-автентично звучащ народен хор

11-годишната Теодора Куртева от СУ „Добри Чинтулов”  - първо място  в Международен фолклорен конкурс "Арт таланти - Пореч” - Хърватска

Мартина Кондаклиева и Кристиян Дончев от клуб „Бургас - 1975“,   първенци в открития шампионат на Германия по спортни танци -  German Open Championship ( GOC )

Божана Славкова, победител в международния поетичен конкурс „Мили Дуели“

Арина Шило – първо място  в Десетия национален младежки конкурс по актьорско майсторство в Пловдив

Симеон Славев – първо място в традиционния конкурс за популярна песен „Бургас и морето“

Теодора Велева –  победител от първото издание на „Бургас и морето“ за млади изпълнители

Василена Атанасова от НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров" – в нейните ръце куклите са като живи . Тя е лауреат в две поредни години от  “Национален конкурс по актьорско майсторство в Пловдив”  2024

И списъкът с таланти от НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ продължава …
Доника Маноилова – лауреат  в Международния балетен конкурс "Sara Nora Prima", 2024

Цигуларката Олга Дойкова -  3-то място в International violin competition ,,Mimas Music Festival ” Italia, първа награда в Национален конкурс за изпълнение на българска музикална творба „ Върбан Върбанов“

Мария Вандева – едва на 16 г., тя получи специална покана да  изнесе концерт в рамките на утвърдения Plovdiv Jazz Summer . Тя е лауреат и от конкурса  „Младежки музикални дни – СОЛиСиМи“

Пламена Георгиева – две поредни години носител на най-голямото отличие в брейка от  Световното първенство”Bgirl Fire Bird Breaking Champion”,  категория девойки до 18 години.




В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
2
Коментара
2
Коментара по темата
2.
Бургас води и другите го следват
02.12.2024 16:40:54
3
3
Дааа, БургаШ води в обезлюдяването в ниските заплати, и в липсата на квалифицирани работни места!
Отидете на север да видите във Варна какво е и да не си говорим вицове! Центъра и улиците след 19 - 20 часа са празни ... 80 процента от децата на снимките след завършване на училище ще заминат да учат извън града и няма да се върнат! В това наистина води БургаШ
1.
Гочев
02.12.2024 15:14:31
1
2
Този дебелия пее ли?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Шансът да ни удари мълния е два пъти по-голям, отколкото да спечелим от тотото Шансът да ни удари мълния е два пъти по-голям, отколкото да спечелим от тотото Предстоят няколко спокойни дни Кметът на Царево Марин Киров пред Академията по лидерство: Съвременният водач се доказва в кризи, а не чрез власт и контрол Кметът на Царево Марин Киров пред Академията по лидерство: Съвременният водач се доказва в кризи, а не чрез власт и контрол Преди лидерството се свързваше с пол и възраст, днес е адаптивност и бързи решения, добави кметът на Царево Задържаха двама дрогирани след гонка с полицаи Задържаха двама дрогирани след гонка с полицаи Според полицията двамата арестувани са дилъри от популярните напоследък Телеграм групи България се прощава днес с Любен Дилов – един от най-ярките умове в политиката и културата ни България се прощава днес с Любен Дилов – един от най-ярките умове в политиката и културата ни Поклонението е днес от 15:00 часа в храм „Света София“ Дневен хороскоп за 5 юни 2026: Любов за Овена, а Девата придобива магическа сила Дневен хороскоп за 5 юни 2026: Любов за Овена, а Девата придобива магическа сила Рибите са изправени пред голяма промяна, Скорпионите се радват на нови възможности, а Водолеите трябва да разчитат на импровизацията Звездите ни дават златен шанс да успеем в следващите седем дни да си подредим живота Звездите ни дават златен шанс да успеем в следващите седем дни да си подредим живота Експлозивна положителна реакция за всички, които имат в наталната си карта планети, които попадат между 23-ти и 26-ти градус на зодии Рак, Риби, Скорпион, Дева и Телец Д-р Спасимир Иванов е „Личност на годината 2025“ Д-р Спасимир Иванов е „Личност на годината 2025“ С подкрепата си той успя да възроди един от символите на Бургас - ФК "Черноморец 1919" Вижте церемонията "Личност на годината" и 15 години Флагман.БГ Вижте церемонията "Личност на годината" и 15 години Флагман.БГ В празничната вечер медията не само чества поредна успешна година като най-голямата извънстолична медия, но и връчва престижната статуетка в 10-ото издание на конкурса "Личност на годината" Социолог: Радев говори с гласа на Тръмп, а сините се държат безумно! Защо им е война с него? Социолог: Радев говори с гласа на Тръмп, а сините се държат безумно! Защо им е война с него? Понеже ГЕРБ и ДПС умно мълчат, в ролята на опозиция са изтласкани „Продължаваме промяната“ и „Демократична България“ Регионалният министър: Марсианци ли са строили магистралите? Нямат проекти, но има плащания Регионалният министър: Марсианци ли са строили магистралите? Нямат проекти, но има плащания На съдебно дело от дружеството твърдят, че на са строили нищо, но после АПИ им изплаща парите и всичко е документирано, каза той
Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“ Най-малко 21 души загинаха при пожар в хотел Най-малко 21 души загинаха при пожар в хотел Спасители изведоха десетки от пламъците в квартал „Малвия Нагар“, сред жертвите има и чужденци Коя партия колко ще загуби след орязването на субсидиите Коя партия колко ще загуби след орязването на субсидиите Най-драстичен е пропорционалният колапс при Възраждане, които след тегленето на чертата губят две трети от парите си и от 1,33 милиона слизат на едва 413 хиляди евро
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори