×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вътрешният кръг на Путин вече обсъжда "разказ за победа" във войната в Украйна


02 Декември 2024, Понеделник, 18:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Властите започват подготовка на обществото

Администрацията на Владимир Путин е провела четиридневен семинар миналата седмица за заместник-губернаторите, за да обсъдят потенциалния "разказ за победа" във войната в Украйна, съобщиха "Комерсант" и "Ведомости".

Според източници на изданията на събитието е присъствало цялото ръководство на вътрешнополитическия екип на Путин. Един източник твърди пред Комерсант, че докато различните части на руското общество имат различни възгледи за войната, Кремъл възнамерява да фокусира своите послания върху "спокойното мнозинство". Тази демографска група, смята администрацията, ще разглежда постигането на заявените от президента цели ("денацификация и демилитаризация" на Украйна) и задържането на "новите територии" на Русия като приемливи резултати от войната.

"Администрацията на президента работи на предпоставката, че краят на специалната военна операция е неизбежен и че е важно да сме подготвени за това", обяснява източникът.

Съобщава се също, че заместник-губернаторите са били информирани за значението на оформянето на общественото мнение по отношение на войниците, завръщащи се от Украйна. Семинарът е подчертал необходимостта от осигуряване на рехабилитационни услуги и заетост за ветераните, за да им попречи да се присъединят към протестни движения или да участват в престъпни дейности, твърдят източниците.

Освен това администрацията е представила ключови показатели за ефективността за изборите през 2026 г., като постави минимална цел от 55% избирателна активност и най-малко 55% от официалните гласове за управляващата партия Единна Русия.

И накрая, Ведомости съобщи, че семинарът е насочен към управление на "проблемни ситуации" и противодействие на „"ъншни заплахи". Съобщава се, че комуникационно упражнение е включвало симулация, базирана на неотдавнашни вълнения в село в руския регион Челябинск, където през октомври избухнаха бунтове срещу ромите след убийството на местен шофьор на такси. Източник отбеляза, че междуетническото напрежение е идентифицирано като потенциална уязвимост, която противниците на Русия могат да използват, за да подхранват нестабилността.


 


В категории: Войната в Украйна


9
Коментара
Димитър КИРЯКОВ До два месеца закриват българска онлайн медия До два месеца закриват българска онлайн медия 08/02/2026, Неделя 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Внезапно почина национален селекционер Внезапно почина национален селекционер 08/02/2026, Неделя 20:43 0
9
Коментара по темата
9.
Astor
03.12.2024 11:06:13
0
1
Не съм русофил, но за са има мир Украйна трябва да се откаже от окупираните области и без това там има предимно руснаци. Ако останат украински тези области, там винаги ще има бунтове и сражения, защото там живеят над 15 млн руснаци. Няма как Зеленски да ги контролира. Трябва да са под руски контрол.
8.
J J
03.12.2024 07:46:42
0
4
Стига с това деление на русофили и русофоби. Про и анти ЕС и САЩ.
Оставете хората да си живеят по собствените си разбиранията и възприятия.
БЪДЕТЕ ГОРДИ БЪЛГАРИ.
С ЕДИНСТВО КЪМ ПРОГРЕС.
7.
До 5
03.12.2024 07:36:44
0
5
Точно сте го написали.
Само ще добавя.
Освен азбуката и писменоста, християнството, създадохме държавността и националното им самосъзнание и идентичност.
Ако те се самоопределят като "Новият Рим на Християнството"
БЪЛГАРИЯ Е НОВИЯТ ЙЕРУСАЛИМ.
Ние сме началото и края на историята им.
6.
Филмът хубав ли е, или е съветски?
02.12.2024 22:34:44
10
8
Леви идеалисти , леви резби от всички страни, в това число и България, са се опитвали да виждат в звездата над Кремъл символ на осъществените мечти за социализъм и комунизъм. Предполагам, че просъветските чувства на комунистическата боклуци в България са били точно толкова силни и фанатични, колкото тези на комунистическите партии в Югославия, Гърция, Франция, Италия и така нататък. Доказателства за това има много и човек немее пред снобската слепота на най-видни представители, като Андре Жид, Уистън Оден, Стивън Спендер и други, които са се възхищавали дори на масовото унищожение на хора в сталинските чистки през трийсетте години. Във въображенията на мнозина българи с прокомунистически убеждения СССР беше ни повече, ни по-малко земният рай, съветският строй — идеалният пример за бъдещото устройство на света, Москва — най-красивият град на земята. Хората обожествяваха дори мустаците на Сталин , водката Смирнов и бункерното Лилипутче.
5.
ВъZраждане на партизанското движение
02.12.2024 22:11:48
7
9
Исторически погледнато, Русия дължи езиковото и християнско-културното си развитие на средновековна България. Колкото и да се опитват съветските историци, не могат да заличат историческия факт, че кирилицата, на която те пишат, тръгна от България, и че когато българската книжнина беше в разцвет, техният княз Светослав беше почти дивашки главатар.
4.
Теодора Делина
02.12.2024 19:21:44
5
9
СВЕЩТА В ЦЪРКВАТА СВЕТИ ИВАН РИЛСКИ ТРЯБВА ДА НИ ПРЕДПАЗИ ОТ ВСЯКО ЗЛО. ГОСПОД Е ТУК ВСЕКИ ДЕН И НИ ПАЗИ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
3.
Бай Димо
02.12.2024 18:54:06
17
13
Е то и ние копейките сме прости и така и не разбрахме що е "нацизъм" и "режим" та да знаем що е "Киевски нацистки режим", ама тези пък братушките са същите тъпунгери като нас. Каква демилитаризация като в момента украинската армия и като численост и въоръжение е в пъти по-милитаризирана от 24.02.22 година.
Каква денацификация(дори и като не знаеш значението) след като
Украинската власт и общество са си същите?
Какви територии ще задържи, като в Украйна, никой няма намерение да дава териториии, още повече, че 4те области които путлер присъедини и вписа в конституцията, не са под контрола на Русия и дори и на теория няма как да бъдат превзети, освен от бг биполярките копейки, които даже не знаят в момента кой къде се намира в тези области. А окупираната част от Курска област, тя към Русия или Украйна е, путлер отписа ли я като руска територия или смята да прати Кабаева да убеди украинците да се изтеглят :) :) :)
В Русия има набрани нови 300 000 срочници,погкеднете руские новостей. Путин няма да спре войната,както и Тръм, който щеше да я спира за 24 часа.
2.
Хахахах
02.12.2024 18:41:20
13
26
Гейпарадската-демократска уродлива измет, тинята, калта на всяко общество, к'во стана бе?! Арестувахте ли Путин, а свине бибиткаджийски ХАХАХХАХАХХ Кретени потомствени ХАХАХХАХАХАХАХХА Бетери каталясали дудуткаджийски ХАХАХАХХАХ
1.
А външния кръг ибрикчии
02.12.2024 18:34:49
23
13
И техните слуги от блиц и флагман Усърдно обслужват митрофанова и решетников и пишат семви рисофил тъпни за коледна премия рубли
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Това чакаха поколения шофьори - изграждат най-модерния полигон в България край ж.к. "Меден рудник" Това чакаха поколения шофьори - изграждат най-модерния полигон в България край ж.к. "Меден рудник" След години търсене на терен общината стартира проект за Регионален център по пътна безопасност До два месеца закриват българска онлайн медия До два месеца закриват българска онлайн медия Това идва на фона на закриването на румънската секция на медията, финансирана от Конгреса на Съединените щати Още два пистолета открити в кемпера на Ивайло Калушев, проверяват дали с тях са били извършени другите убийства Още два пистолета открити в кемпера на Ивайло Калушев, проверяват дали с тях са били извършени другите убийства Тримата са били добре облечени, а в автомобила е имало храна, множество бутилки вода, както и батерии за мобилни телефони, които обаче са били изключени Получавали са заплахи, че ще ги разстрелят, твърди приятел на един от убитите в хижа "Петрохан" Получавали са заплахи, че ще ги разстрелят, твърди приятел на един от убитите в хижа "Петрохан" Дечо вложи всичките си спестявания, за да могат да спрат това, което се случва там. Той купуваше дронa - струваше около 80 хил. лева", каза Мартин Гръбчев Внезапно почина национален селекционер Внезапно почина национален селекционер Илиян Василев е първият български хандбалист играл във френския елит Калушев е гръмнат от службите като Трактора и Нотариуса, смята Илиян Василев Калушев е гръмнат от службите като Трактора и Нотариуса, смята Илиян Василев Бившият посланик в Москва е убеден, че държавата стои зад касапницата в Петрохан Калушев е имал изразена форма на педофилия, смята топ криминалистът Ботьо Ботев Калушев е имал изразена форма на педофилия, смята топ криминалистът Ботьо Ботев Много странни неща има в самото начало. Труповете намерени пред хижата, като за показ. Хижата запалена, но не напълно изгоряла, коментира криминалистът 87-годишната естрадна звезда Мими Николова се пусна по минижуп 87-годишната естрадна звезда Мими Николова се пусна по минижуп България – държавата на временно изпълняващите длъжността България – държавата на временно изпълняващите длъжността Имаме правителство в оставка, което управлява временно, докато чака да види кой ще спечели изборите напролет и дали той няма да управлява… пак временно Не вярвам Калушев и приятелите му да са извършвали злодеяния, убеден е ексминистър Борислав Сандов Не вярвам Калушев и приятелите му да са извършвали злодеяния, убеден е ексминистър Борислав Сандов Познавах ги, но не знаех, че имат оръжие, твърди бившият вицепремиер, който предостави огромна територия за ползване на НПО-то през 2022 година 
До 15 години без социални мрежи? Чехия готви прецедент в ЕС До 15 години без социални мрежи? Чехия готви прецедент в ЕС Във видеообръщение Бабиш сподели, че е разговарял с експерти, според които социалните медии са „ужасно вредни за подрастващите“ VW плаща, за да си тръгнат: Ранна пенсия за 35 хил. служители VW плаща, за да си тръгнат: Ранна пенсия за 35 хил. служители Те ще напуснат 10 години по-рано  Кк България се оказа замесена в аферата „Епстийн“ Кк България се оказа замесена в аферата „Епстийн“ Това е скандалът на века, обяви Жени Калканджиева  От Сакскобургготски до Шаолин: необичайният път на княз Симеон-Хасан От Сакскобургготски до Шаолин: необичайният път на княз Симеон-Хасан Синът на княгиня Калина Сакскобургготска и изследователя и пътешественик Китин Муньос е прекарал близо два месеца в подножието на планината Суншан, в провинция Хънан Щастлива съм, че не осъзнава: Ема Хеминг за битката на Брус Уилис с деменцията Щастлива съм, че не осъзнава: Ема Хеминг за битката на Брус Уилис с деменцията Съпругата на Брус Уилис проговори за най-тежката истина около деменцията му Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати Техеран и Вашингтон продължават ядрените преговори, но „червените линии“ на Иран остават непроменени Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи Инцидентът става при влошено време, въпреки официално обявена ниска лавинна опасност Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда Случаят във Вашингтон повдига отново въпроса за границите и злоупотребата с доверие в училищата Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс Федерално жури повдигна обвинения срещу 33-годишен мъж от Охайо след сигнал за директна заплаха Живот върху гроб: вдовица намира подслон до последния дом на съпруга си Живот върху гроб: вдовица намира подслон до последния дом на съпруга си След години без дом жената спи месеци наред върху гроба на мъжа, когото е загубила внезапно
Корнелия Нинова Корнелия Нинова Борисов, Пеевски и Радев се борят за концесията в БСП Виц на деня Виц на деня Габровец чете книга и от време на време гаси и светва отново лампата.
- Какво правиш? - пита го жена му...
- Мога да прелиствам страниците и на тъмно...
Виц на деня Виц на деня Учените от БАН са успели да кръстосат крака и седят така по цял ден! Статус във фейсбук Статус във фейсбук Който не пие от кръчмата, ще пие от аптеката.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори