"Потвърдено е неколкократно, че животните във Велинград са носители на зараза"
Заяви Светлозар Патарински от БАБХ
Потвърдено е неколкократно, че животните във Велинград са носители на вирус. Това каза изпълнителният директор на Българската агенция за безопасност на храните (БАБХ) д-р Светлозар Патарински в предаването „120 минути“ по бТВ, по повод на констатираното огнище на чума по дребните преживни животни в животновъден обект.
"Към момента констатираното огнище на зараза от чума по дребните преживни животни е във Велинград, около 1760 броя животни. Те са на петима собственици, които са свързани – баща, двама сина и две снахи, а животните се гледат заедно", посочи той.
Взимат още 300 проби от огнището на чума във Велинград
„Заразата е проникнала, според нашата информация и изследванията, преди повече от 14 до 20 дни. В началото животните са лекувани от трима частно практикуващи ветеринарни лекари, потърсени от самите собственици. След като не са могли да се справят, ветеринарният лекар, който контролира дадените стопанства, е потърсил помощта на държавния ветеринарен лекар в Пазарджик“, коментира Патарински.
Той каза, че болестта не се лекува и е включена в списъка на особено опасните заразни болести.
Хора гинат в прокълната къща до гробище
Не правете тази грешка, ако искате издръжлив грим на бала
Какво се случва с Краси Радков?
България получи награда за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия 2026“
Почина Тими - гърбатият кит, който беше заседнал и спасяваха в Германия
Трогателната история на Севда и нейната осиновена дъщеричка в Бригада нов дом
Русия върна на Украйна телата на 528 убити
Милена Милотинова към българите в чужбина: Подкрепете DARA на Евровизия
НАП: В момента дизелът е най-евтин за последните 40 дни
Шокиращо! Отвориха компютъра на Ивайло Калушев, откриха папка с чисто голи момченца
Турция предлага да се изгради военен тръбопровод за Румъния през България
След смяната на лева с еврото: Милионерите в България намаляха наполовина

ще ядеш добре опакованите и рекламирани боклуци на западните си идоли и ще се чудиш защо си заприличал на каца пълна само с лай'а разбра ли а?
С една дума ще ми ядеш само и единствено уя........дундьо.
Лицензирана лаборатория в България за тези цели имаме ли?