Скандал : Молдова не пусна олимпиецът ни Магомер Рамазанов в страната
Обяснението на Молдовската федерация по борба е, че е по "разпореждане отгоре" и е "нежелан турист"
Mолдовските власти не пуснаха Магомед Рамазанов в страната, за да изнесе тридневен майсторски клас пред спортистите от Тараклия и Кишинев, обявиха от родната федерация по борба. Олимпийският шампион от Париж 2024 трябваше да бъде и почетен гост на международния турнир в Кахул, предава lupa.bg.
Визитата на родения в Дагестан, Русия Рамазанов бе по покана на неговия приятел Николай Дели, треньор в спортната школа в Тараклия, на европейския шампион и бивш национал Анатолий Гуйдя, както и по молба на спортната общественост в страната.
"Казаха само, че е "разпореждане отгоре" и че той е "нежелан турист", Магомед не пристигна в Молдова по политически причини, а всъщност той само популяризира свободната борба", заяви пред медиите Валерий Заболотний, вицепрезидент на Молдовската федерация по борба.
Бедствено положение в Габрово, във Велико Търново евакуираха възрастна жена
PR трик ли е връзката между Джей Ло и Брет Голдстин
Ейса глези Гришо в имение за 4 милиона евро
Насочваме ли се към свят без екрани? Технологиите, променящи начина, по който живеем
Директорът на разузнаването на САЩ хвърли оставка
Унгария забранява вноса на селскостопански продукти от Украйна
Очаква ни облачен ден, следобед ще вали
Дневен хороскоп за 23 май 2026: Ракът да внимава с ревността
Кафето намалява стреса
Хамилтън се разрева заради Арсенал
