Русия задели над $145 млрд. за отбрана през 2025 г.
Путин одобри съсредоточен върху въоръжените сили бюджет
Руският президент Владимир Путин одобри съсредоточен върху въоръжените сили бюджет за периода 2025 г. – 2027 г., става ясно от документ, публикуван на сайта на Русия за официални правни актове, предаде Ройтерс.
Държавният бюджет за следващата година включва увеличение с 25% на военните разходи и ще бъде най-засекретеният в историята на страната от разпадането на Съветския съюз. Почти една трета от всички разходи няма да подлежат на обществен контрол.
Правителството признава, че нуждите на това, което Москва нарича специална военна операция в Украйна, както и подкрепата за въоръжените сили ще продължат да бъдат приоритет за бюджета, също както и социалните потребности и технологичното развитие.
Правителството посочва, че проектобюджетът „е балансиран“ и дефицитът спада до 0,5% в сравнение с прогнозирания за тази година от 1,7%, а държавният дълг ще остане под границата от 20% през следващите три години, предава dnes.bg.
Около 32,5% от средствата в проектобюджета, публикуван на правителствения сайт днес, са предвидени за национална отбрана, в сравнение с 28,3% тази година, посочва Асошиейтед Прес. Предвидените средства за 2025 г. възлизат на рекордните 13,5 трилиона рубли (повече от 145 милиарда долара).
Законодателите в двете камари на руския парламент вече одобриха тези планове.
Войната на Русия срещу Украйна, която започна през февруари 2022 г. е най-големият конфликт в Европа от края на Втората световна война и тя изтощи ресурсите и на двете страни, отбелязва АП.
Киев получава помощи на стойност милиарди долари от западните си съюзници, но руските сили са по-големи и по-добре оборудвани и през последните месеци руската армия постепенно изтласква назад украинските войски в Източна Украйна.
Трикове и хитрини за отслабване след 30 и 40 години
Фентанилови зомбита? Две дрогирани момчета уплашиха минувачи край Сахат тепе в Пловдив
TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ
Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена
„Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха
Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност
Над 40% от работещите българи прегарят: Ето сигналите, които не бива да подминаваме
Хакнаха издателя на най-очакваната видеоигра за десетилетието, първи кадри от GTA VI
Защо Иран още не се предава: режимът разчита на твърдост, петрол и натиск през Ормуз
Тревога на плажа край Албена: Откриха части от дрон, сапьори проверяват има ли взрив
Имате глоба от 153 евро? Не бързайте да плащате, измамници се представят за МВР
Защо самолетите не режат Тихия океан по права линия? Картата ни подвежда

------
То при нас като подлежат на контрол, Бойко не си харчеше на гаранция, както си иска?
При условие че генералите ще окрадат поне 80% от сумата обикновения ватник пак ше реве в калта
С панегириките на флагман до тук.