×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В понеделник Община Карнобат трябва да подпише договори за 12 млн.лв., спешно се нуждаем от редовно правителство


В понеделник Община Карнобат трябва да подпише договори за 12 млн.лв., спешно се нуждаем от редовно правителство
Детските градини, училищата и здравните заведения от социалната програма ще са приоритетни за бюджет 2025, каза кметът Георги Димитров
29 Ноември 2024, Петък, 16:31 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Въпреки забавянията от страна на държавата, не сме спрели нито един проект, но рискуваме да породим обществено недоволство, предупреждава дългогодишният управник 

На фона на политическите скандали, които разтърсват държавата от две години насам, общинските съветници в Карнобат показаха, че са обединени в името на общината и жителите й. Всяка точка от дневния ред на сесията на местния парламент днес бе гласувано с пълно единодушие. Кметът на Карнобат Георги Димитров благодари на съветниците за примера, който дават. Каква година изпраща общината и има ли опасност за проектите, финансирани от държавата, стана ясно след разговор с репортера на Флагман: 

- Г-н Димитров, остава още месец до края на 2024 г. Как изпраща Община Карнобат годината?

- Със смесени чувства, виждате, че сме сами. Чакаме държавата да влезе в ролята си, парламентът да избере председател, да имаме редовно правителство, за да можем да се успокоим и ние, да са предвидими и нашите действия. Защото до момента имаме подписани споразумения по много проекти, предстои в понеделник да подпиша нови за над 12 млн. лв. Върви и проектът за водния цикъл на Карнобат, разкопали сме целия град. Има опасност да породим обществено недоволство от онова хубаво нещо, което сме замислили да правим. Завършихме няколко обекта – спортни, както и 17 улици. Тече изпълнението на ремонта на тротоарите. Но другото, което предстои, е свързано с голяма бюрокрация, един огромен ресурс, включен в закона за държавния бюджет, управляван от малко хора в МРРБ, което води до забавяне и подписване на споразуменията и ни е късно да получим плащанията. Това дава отражение върху работата на фирмите, които пък плащат осигуровки, заплати, но не получават средства или ги получават със закъснение. 

- По време на сесията впечатление направи това, че всички единодушно приеха всяка точка от дневния ред – без излишни дебати. А съставът е разнопартиен.

- За разлика от Народното събрание, видяхте, че тук от 10 точки нямаше нито един глас против. И никой няма смелостта утре да излезе да каже на хората „Това направих аз“, защото тук казваме „Ние!“, „Това правим ние – всички общински съветници и местната администрация. И аз благодаря на съветниците за това, че сме единни за хоората, които са ни изпратили на тези постове. Трудностите идват от това, че институциите в държавата работят в една несигурна среда, предвид това, което става в парламента и каквото ще става в началото на следващата година, вероятно нови избори. 

- Какъв е вашият личен апел към политическите партии и техните лидери?

- Ако мислят за народа, трябва да намерят консенсусно решение, да седнат на една маса и да си говорят. Всички хора сме различни, дори да сме в една партия, имаме различно мислене. А в НС са осем партии. Но все пак има общи неща, а най-общото е България и интересите на хората. Именно те страдат. Не се знае какво ще стане с минималната работна заплата, затваря се ножицата между нискоквалифицирания и квалифицирания труд. Рамката на бюджета. Ако изравним заплатата на най-ниското и на-високото ниво, убиваме мотивацията.

- Има ли обекти, които са спрени заради стопиране на средства от страна на държавата или заради забавяне на плащания?

- Не сме спрели нито един проект, но това е благодарение на фирмите. Сега ще замразим един обект – Гаров площад, но по други причини. Там се натъкнахме на това, че като направихме отводнителните шахти, няма къде да ги заустим при ремонта на гаровия комплекс, на приемната сграда, не можем да установим по какви причини е запушена или компрометирана цялата канализация, която отвеждаше дъждовните води. Сега вероятно ще подпишем акт 10, за да започнем проектиране, да си натоварим малко бюджета  от собствени средства и да осигурим проходимост на тази канализация да отведем водите. В противен случай ще изхарчим едни пари за ремонта и ефектът ще е отрицателен. 

- Въпреки политическата ситуация, успяхте ли с подготовката на бюджета за следващата година? 

- Да, разбира се, готова е план-сметката ни за такса смет и битови отпадъци - не предвиждаме към този момент увеличение за следващата година, но може би ще има малък ръст при данъците за недивжими имоти, тъй като са изостанали с 10-12 години. Ще си разпределим ангажиментите по отношение на бъдещата капиталова програма. Детските градини, училищата, болничните заведения  внасят докладни записки с искания, ще преценим кое е приоритетно, за да го включим в общинския бюджет. 

- Готова ли е Община Карнобат за зимата?

- Готови сме. Приключи обществената поръчка, имаме избран изпълнител за зимното поддържане. Водят се подготовки по изчистване на храстите. Надяваме се да няма навявания, които да създадат проблем през зимата, но пък да падне много дъжд и сняг, за да напълним  яз. Камчия. 

- В тази връзка – до колко е сериозен проблемът с безводието в община Карнобат, има ли населени места на воден режим и колко са те? 

- За съжаление не е валяло дъжд, за да се справим с този проблем. Имаме 8 села на воден режим. Знаете – от много години най-сериозен е в село Сан Стефано. ВиК прави сондажи. Имахме среща с ръководството на дружеството, намерихме общ език. Към Националната програма подадохме документацията по проектиране на преносната мрежа вътре в селата.


 


В категории: Карнобат


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
Тервел ИЛИЕВ Как да премахнем петна от кафе по чашите Как да премахнем петна от кафе по чашите 26/04/2026, Неделя 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Зодиите, които ще получат важна вест скоро Зодиите, които ще получат важна вест скоро 26/04/2026, Неделя 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Бърза супа топчета Бърза супа топчета 26/04/2026, Неделя 20:20 0
Тервел ИЛИЕВ Зодиите, които винаги казват истината Зодиите, които винаги казват истината 26/04/2026, Неделя 20:00 0
България Всички новини
Превзеха ли глобалистите върховете на Брюксел и трябва ли да се върне левът - чуйте мнението на този музикант (ВИДЕО) Превзеха ли глобалистите върховете на Брюксел и трябва ли да се върне левът - чуйте мнението на този музикант (ВИДЕО) Според него България трябва да бъде свободна и независима държава и да не членува в ЕС или НАТО Непалска драма в България: Млад работник издъхна за дни от скоротечен рак Непалска драма в България: Млад работник издъхна за дни от скоротечен рак Съпругата и детето му останаха на хиляди километри – шенгенските визи не дойдоха навреме В Бургас вече е обявен код "Розово" (ВИДЕО) В Бургас вече е обявен код "Розово" (ВИДЕО) Градът навлиза във финалната фаза на подготовката за световната колоездачна обиколка Мистерията с трагедията край Поморие се заплита! Загиналата в изгорелия Голф е 29-годишна(ВИДЕО) Мистерията с трагедията край Поморие се заплита! Загиналата в изгорелия Голф е 29-годишна(ВИДЕО) Самоубийттво след тежка раздяла е водещата версия Кола избухна мистериозно в пламъци край къмпинг "Европа" Кола избухна мистериозно в пламъци край къмпинг "Европа" На място са пристигнали патрулен екип, криминалистична лаборатория и пожарникари Внезапно почина една от най-обичаните личности в курорта Лозенец - едва на 39 години Внезапно почина една от най-обичаните личности в курорта Лозенец - едва на 39 години Поклонението пред тленните му останки е днес в 16:30 часа в църквата в курортното селище Дневен хороскоп за 26 април 2026: Радост за Овена, Близнаците да се доверят на интуицията си Дневен хороскоп за 26 април 2026: Радост за Овена, Близнаците да се доверят на интуицията си  Съдбата ни изпраща важни знаци Камера засне микробус-нарушител, но пропуск спаси фирмата на Милушев от солена глоба Камера засне микробус-нарушител, но пропуск спаси фирмата на Милушев от солена глоба ОДМВР-Бургас санкционирала фирмата за липса на застраховка, но процедурата се оказала грешна Евиният плаж има концесионер: Задава ли се нова нощна локация в Бургас Евиният плаж има концесионер: Задава ли се нова нощна локация в Бургас "Еспи агро" ООД, която ще стопанисва плажа в следващите 15 години  Понякога животът не ни иска съвършени, а истински, написа Бояна Шарлопова Понякога животът не ни иска съвършени, а истински, написа Бояна Шарлопова Накрая ние сами ще си дадем оценка — за това колко щастливи сме били, колко щастие сме създали около себе си, и какво сме оставили след нас — не като пари и възможности, а като знание, топлина и мъдрост.
Непалска драма в България: Млад работник издъхна за дни от скоротечен рак Непалска драма в България: Млад работник издъхна за дни от скоротечен рак Съпругата и детето му останаха на хиляди километри – шенгенските визи не дойдоха навреме Стрелба във Вашингтон: Доналд Тръмп и Мелания бяха евакуирани Стрелба във Вашингтон: Доналд Тръмп и Мелания бяха евакуирани Заподозреният, когото Тръмп описа като „болен човек“, е арестуван Тръмп отмени мирните преговори с Иран Тръмп отмени мирните преговори с Иран В пакистанската столица днес трябваше да пристигнат емисарите Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, за да разговарят представители на Иран Почина общински съветник от БСП Почина общински съветник от БСП Поклонението ще се състои на 25.04.2026 г. от 14:00 часа в обредния дом в гробищен парк "Чаира" Политолог: Най-фаталното е когато имаш толкова много власт, да преядеш с нея Политолог: Най-фаталното е когато имаш толкова много власт, да преядеш с нея "Покачването на цените и реформите в съдебната власт са първите две предизвикателства, с които ще се срещне управлението. Бюджетът е нещо повече от просто справяне с цените", каза доц. Буруджиева Как България ще съсипе пчеларството си Как България ще съсипе пчеларството си Основните причини за кризата са дъмпинговият внос на мед от трети страни, включително Китай и държави от Латинска Америка, както и ниските изкупни цени Внезапно почина бивш футболист на Бешишкташ Внезапно почина бивш футболист на Бешишкташ Според първоначалната информация от Нигерийската футболна федерация, вероятната причина за фаталния инцидент е сърдечен арест Майката на Гала си сложи зъби за 10 хил. евро Майката на Гала си сложи зъби за 10 хил. евро Сложила си е циркониеви коронки на зъбите Мотористи в стачна готовност заради Гражданска отговорност Мотористи в стачна готовност заради Гражданска отговорност Застрахователите не им дават възможност да плащат застраховката разсрочено Всички погледи към ГЕРБ: Ще има ли още оставки до понеделник Всички погледи към ГЕРБ: Ще има ли още оставки до понеделник Партията търси изход след загубата на над 208 хил. гласа и историческия срив
Манол Пейков Манол Пейков След като разбрах, че няма да ставам депутат, изпитах отдавна забравено чувство за свобода. Виц на деня Виц на деня - Какво правят младоженците през първата брачна нощ?
- Броят парите.
Виц на деня Виц на деня Караш ме да гася лампата по време на с*кс, пък после ми се сърдиш, че не съм те познал на улицата! Статус във фейсбук Статус във фейсбук Трудно е да намериш лоялен човек в общество, в което егоизмът се нарича любов към себе си
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори