Защо малчугани от Бургас спряха движението по "Христо Ботев"
Мъниците отправиха важно послание към всички водачи с апел да ги пазят на пътя и да бъдат по-внимателни, когато шофират
"Пази ме жив" - това послание отправят малчуганите от група "Морски звезди" на детска градина "Раковина" е Бургас. Те спряха движението по бул. "Христо Ботев" в града, за да заявят своята позиция като се обърнат към водачите на автомобилите с молба да са крайно внимателни с тях.
Малчуганите, ръководени от учителите Александра Бояджиева и София Пенева и директора на детската градина - Димитричка Господинова, проведоха специална инициатива за безопасност на движението, като раздаваха флайери на шофьорите на колите.
С посланието "Пази ме жив" децата акцентират върху значимостта на отговорното шофиране и опазването на живота на най-малките участници в движението. С това поредно превантивно мероприятие детска градина "Раковина" подкрепи националната кампания "Посланието на есенния лист", насочена към вниманието на подрастващите, водачите на МПС и на всички участници в движението върху необходимостта от повишаване бдителността в есенно-зимните условия.
"Есенният лист" е символично послание към безопасно поведение, дисциплина и културна на пътя.
Ето и каква атмосфера създадоха децата на бул. "Христо Ботев":
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

Иначе- браво, ашколсун, аферим!
Учат младите да са истински бургаско-ямболски хибриди и да наглеят на пътя засега само като пешеходци, а по-късно като ченгенца или обикновени шофьори. Дресират бъдещите загубени поколения...
Машалла!