×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Световният ден за борба с рака на дебелото черво насочва вниманието към профилактиката
  • Делото за катастрофата на „Гурко” започва отначало, родителите на Филип обвиниха съдията в пристрастност
  • Правосъдният министър поиска ВСС да уволни Сарафов
  • Въпреки ударите: Милиарди похарчени, но Иран не е обезоръжен
  • От 1 април в Гърция без кеш за наеми
  • Разбиха схема "Оръжия срещу канабис" в България, Испания и Гърция
  • Магистрат твърди, че е станал жертва на опит за влияние
  • "Брент" над 115 долара: Нов натиск върху пазарите заради кризата в Ормузкия проток
  • Прокурорският син се готви да избяга в чужбина?
  • Нетаняху: Израел е изпълнил над половината от военните си цели във войната с Иран
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ще има ли България правителство, ако Петър Кънев стане председател на Народното събрание?


Ще има ли България правителство, ако Петър Кънев стане председател на Народното събрание?
Петър Кънев е човек, на когото може да се има доверие, когато се правят сложни схеми, каза адвокат Велислав Величков
29 Ноември 2024, Петък, 09:40 ч.
Автор: Флагман.Бг

Адвокат Велислав Величков прогнозира, че политическата криза може да заглъхне, ако „БСП - Обединена левица“ замени доц. Киселова с бургаския депутат 

България ще има правителство с третия мандат, който президентът Румен Радев ще връчи на БСП – Обединена левица. Това прогнозира адвокат Велислав Величков от Инициативата „Правосъдие за всеки“.

„Ние не сме чували 18 дни парламент да не може да избере своя председател и вътре да се повтарят едни и същи кандидати, които постигат очевидно едни и същи резултати. Но според мен наистина има хипотеза, в която да се търси управляващо мнозинство. Това би станало ако днес или другата седмица БСП сменят своя кандидат и влезе Петър Кънев като кандидат“, каза той в „Тази сутрин“ по бТВ. 

Според него държавният глава тогава вече ще има основанието да връчи третия мандат на лявата коалиция, защото депутат от БСП ще бъде председател на Народното събрание. 

„Радев сам избира третата политическа сила. Борисов е обещал, че ще върне мандата. Не вярвам толкова грубо за пореден път да се сгази обещанието. Всичко с ПП-ДБ е затворено, особено последната седмица“, обясни Величков. 

Петър Кънев ще бъде избран с подкрепата на БСП, ГЕРБ и ДПС-НН, добави той.

Според социологът Геновева Петрова обаче зад избора на председател се крият няколко неща.

„Имаме много на брой зависими от някакъв фактор присъстващи, които по никакъв начин не мога да намерят начин да променят начин на действие и да намерят изход от ситуацията. Част от първоначалните съмнения бяха, че процесът буксува, защото зад избор на председател  на Народно събрание прозира потенциален бъдещ служебен премиер. Има обаче сега и нови тези, че това не е просто избор на председател на Народно събрание, а е избор на управляващо мнозинство“, коментира социологът от „Алфа Рисърч“.

Преподавателят по конституционно право в СУ „Св. Климент Охридски“ д-р Орлин Колев пък вижда и прогрес след седмия неуспешен опит за избор на шеф на парламента.

„Наблюдаваме един прогрес, обнадеждаващото в случая, което ме кара да съм спокоен, е, че към момента ситуацията изцяло зависи от политическата воля на народните представители. В никакъв случай законът, в случая Конституцията, не предвещава да се окажем в положение на конституционна криза. В този смисъл, докато се наумуват и налудуват - ще наблюдаваме този сериал. Въртят колкото искат гласувания, почивки и възможно е в тази ситуацията да се образуват парламентарните групи. Въпросът е да стигнат до извода или да се убедят, че няма друг изход освен този. Възможно е да се образуват парламентарните групи без председател“, коментира той.

Колев обясни и как може да се стигне до мандат без шеф на парламента.

„Те не зависят от председателя. Нито ги одобрява, нито им разрешава. Конститутивният елемент при формиране на групите е волята на народните представители да се обединят в такива. Освен това трябва да имаме едно оповестяване, а то е свързано с информиране на всички трети лица, че вече имаме такива групи. Най-важното е да се информира президентът, за да започне консултации с тях и връчване на проучвателен мандат“, каза още той. 
 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Мария АРНАУДОВА Какво време ни очаква за Цветница?  Какво време ни очаква за Цветница?  31/03/2026, Вторник 16:20 0
Мария АРНАУДОВА БЧК-Несебър започна раздаването на помощи БЧК-Несебър започна раздаването на помощи 31/03/2026, Вторник 13:57 0
България Всички новини
Промяната в Бургас се прилепи към Стилиян Петров на лов за лайкове, използва го за кампанията си Промяната в Бургас се прилепи към Стилиян Петров на лов за лайкове, използва го за кампанията си Весела Томпсън и Красимир Калудов се появиха на събитие за онкоболни, а после партията побърза да капитализира кадъра Българското споразумение за сигурност с Украйна предизвика очакван рационален отпор Българското споразумение за сигурност с Украйна предизвика очакван рационален отпор Скандалната сделка, подписана от служебния премиер, отвори нов политически фронт преди предсрочния вот в България Спипаха водач от Руенско да пори улиците в жк. "Меден рудник" с 4,46 промила алкохол в кръвта Спипаха водач от Руенско да пори улиците в жк. "Меден рудник" с 4,46 промила алкохол в кръвта 37-годишният шофьор седнал зад волана на Пежото си след солидна почерпка България се сбогува с Борислав Михайлов след вълна от думи на почит България се сбогува с Борислав Михайлов след вълна от думи на почит Николета Лозанова, Красимир Балъков, Стилиян Петров, „Левски“ и БФС отдадоха почит на легендарния вратар и дългогодишен ръководител на българския футбол Зоро иска в ареста, страхува се да не му отмъстят близките на Поляка Зоро иска в ареста, страхува се да не му отмъстят близките на Поляка В съдебната зала адвокатът на Живко Георгиев констатира, че Стефан бил "наемен убиец", защото така пишело в профила му в социалните мрежи Мариета от жк. "Славейков" открадна спестяванията на баба от Черноморец Мариета от жк. "Славейков" открадна спестяванията на баба от Черноморец 32-годишната бургазлийка се промъкнала в склада на къщата и задигнала чанта с 2 хил. евро ГДБОП и ДАНС удариха мрежа за имотни измами и пране на пари ГДБОП и ДАНС удариха мрежа за имотни измами и пране на пари Петима са задържани след акция в София, а прокуратурата разследва сделки с имоти, фалшиви документи, подкуп и финансови потоци през кухи фирми Дизелът удари рекордната цена от 1,70 евро за литър Дизелът удари рекордната цена от 1,70 евро за литър В рамките на няколко седмици цената на нафтата е отбелязала ръст с около 39 евроцента за литър, което е поскъпване с 30.23% Световният ден за борба с рака на дебелото черво насочва вниманието към профилактиката Световният ден за борба с рака на дебелото черво насочва вниманието към профилактиката В България всяка година се откриват между 3500 и 4000 нови случая, а лекарите напомнят, че ранното установяване повишава шанса за успешно лечение Дрогиран шофьор размаза БМВ-то си в Голф в поморийското село Бата Дрогиран шофьор размаза БМВ-то си в Голф в поморийското село Бата При инцидента няма пострадали, но материалните щети са сериозни
ГЕРБ предлага концесии за големите инфраструктурни проекти, гарантират и 1,3 млрд. евро за саниране ГЕРБ предлага концесии за големите инфраструктурни проекти, гарантират и 1,3 млрд. евро за саниране От ГЕРБ-СДС ще работим заедно с българския строителен бранш по пакет от законодателни промени, които да облекчат и ускорят процедурите в инвестиционния процес, както и да се приоритезира дигитализацията Полша е поредната страна въвеждаща таван на цените на горивата  Полша е поредната страна въвеждаща таван на цените на горивата  Мярката цели да ограничи ефекта от рязкото поскъпване на петрола, заради конфликта в Близкия изток Руски дронове удариха родилен дом в Одеса, има жертва и ранени Руски дронове удариха родилен дом в Одеса, има жертва и ранени Персоналът и пациентите са евакуирани, а при атаката са поразени и жилищни сгради в украинския черноморски град САЩ удължиха срока за продажбата на "Лукойл" до 1 май САЩ удължиха срока за продажбата на "Лукойл" до 1 май Това е срокът, в който заинтересованите компании могат да придобият активите в чужбина на "Лукойл", оценявани на 22 млрд. долара Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток Петролът поскъпва на фона на сигнали за по-строг режим в ключовия морски маршрут, докато САЩ говорят за напредък в контактите с Иран, а Техеран отрича преки преговори. Големият талант Георги Аладжов направи силен дебют за мъжкия тим на Нефтохимик Големият талант Георги Аладжов направи силен дебют за мъжкия тим на Нефтохимик 16-годишният юноша се включи уверено срещу Асеновец, асистира за гол и показа защо е сред големите надежди на клуба Зеленски поиска от Гюров реакторите от Белене, но сделката зависи от парламента Зеленски поиска от Гюров реакторите от Белене, но сделката зависи от парламента Те са по руска технология и са най-евтината възможност за нас, сподели президентът на Украйна Тръмп след удари по Израел, Бахрейн и ОАЕ: Може да разчистим Ормузкия проток за 2 минути Тръмп след удари по Израел, Бахрейн и ОАЕ: Може да разчистим Ормузкия проток за 2 минути Ако не сключим сделка и незабавно не го отворят, САЩ ще унищожат всичките им електроцентрали, нефтени находища и остров Харг, предупреди той Жената, която подари вечност на Ван Гог Жената, която подари вечност на Ван Гог Йохана е вдовицата на брат му Тео, която преобръща тъжната история и го превръща в един от най-великите художници в историята на европейското изкуство Котка изчезна мистериозно при полет от Кипър до Гърция Котка изчезна мистериозно при полет от Кипър до Гърция Котката е била част от пратка
Бойко Борисов Бойко Борисов В София няма детска болница, защото кметът е Лама - отварят се фонтанелите и чакрите Виц на деня Виц на деня – Тате, ти най-смелият ли си вкъщи?
– Бях… преди да се оженя.
Виц на деня Виц на деня Какво е общото между жената и мотокара?
Ако ги няма - разтоварваш на ръка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек, колкото и да е суеверен, никога няма да откаже 13-та заплата.

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори