Ивайло Мирчев: Трябва да изберем Кирилов, за да спрем Сарафов за главен прокурор
Той се противопостави на изключването на Лорер и Божанков от ПГ на ПП-ДБ, въпреки че не подкрепят решението, което е много важно за тях
Ще постъпим отговорно към българските избиратели, защото трябва да заработи този парламент. Искрено казвам, че изглеждаме абсолютно нелепо в очите на хората, които караме да гласуват седем пъти за три години. Вероятно и за осми път ще трябва да гласуват, ако продължаваме по този начин. Това каза депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев.
Той посочи, че има различни индикации, но ще бъде трудно.
"Но днес трябва да го направим, защото изтича крайният срок за възможността Борислав Сарафов да бъде спрян да бъде главен прокурор и за вкарването на бюджета, за да заработи парламентът", коментира Мирчев.
Явор Божанков и Даниел Лорер ще присъстват задължително, заяви Ивайло Мирчев. По отношение на тях "темата е приключена", заяви Мирчев.
"Те остават в парламентарната група. Това са наши колеги - депутати. Това, че са имали различно мнение, включително и за толкова критично важно гласуване - не означава, че те не трябва да бъдат част от нашата група", коментира той.
Изключването не е начинът, по който трябва да се справяме с тези проблеми, а диалогът и разговорите, посочи Ивайло Мирчев. В това отношение "в "Демократична България сме единни", уточни той.
"Въобще не става дума за трансфери от една коалиция в друга коалиция. Това не е сериозно".
Не искам да влизам в обувките на Кирил Петков в момента, но като лидер на политическа сила е нормално да искаш всички представители, да гласуват в екип, заяви Мирчев. ПП-ДБ не се разпада - категоричен беше депутатът.
"И не само няма да се разпадне и причината това да не се случи е, че преки че ние имаме много вътрешни дискусии... Това е факт. Ние имаме много спорове, но каузите ни са много по-големи от нас и ангажиментите, които сме поели", каза още той.
Високите цени на горивата могат да останат до ноември
Очаква се силна магнитна буря да достигне Земята в следващите дни
Не си мийте колата в следващите дни, нахлува сахарски прах
Кой не трябва да консумира тиква и какви рискове крие прекомерната ѝ употреба
Иран заплаши да изпрати на дъното на морето американските кораби
Ремонтът на бул. „Иван Вазов“ продължава от 14 април, вижте как се променя маршрутът на градския транспорт
Джей Ди Ванс: Натъжава ме, че Орбан загуби, но съм сигурен - ще работим много добре с Мадяр
Тръмп: Ще се справим с Иран и след това може да се отбием в Куба
Китайски танкер премина през Ормузкия пролив въпреки американската блокада
Шофьорът на спрелия тир в тунел „Витиня“ остава в ареста след отказ за съдействие
В Германия намалява акцизите върху горивата за два месеца, а при нас кога?
БСП-ОЛ: Държавата трябва да се върне при хората - здравето не може да е търговия
