Превръщат старото училище в Камено в Общински център за комплексна работа с родители, деца, ученици и младежи
Община Камено се допитва към местните жители за проектни идеи
Община Камено планира да създаде Общински център за комплексна работа с родители, деца, ученици и младежи. Той ще бъде разположен на мястото на старото училище СОУ"Христо Ботев" в града.
"Обръщаме се към всички граждани да споделят своите идеи и проектни предложения за функционалността и дейностите, които да се реализират в центъра", каза кметът Жельо Вардунски.
Учениците от 1-ви до 4-ти клас в момента са преместени в нова сграда и в момента зданието не се ползва. Ако остана необитаема обаче ще започне да се руши, което е основната причината градоначалникът да иска да я превърне в такъв Център, предвид че Камено има нужда от подобен обект за разнообразни мултиплициращи активности.
"Центърът ще бъде да деца, юноши и малчугани със специални потребности. В момента проектираме външния ремонт, ново парно отопление, реконструкция на тоалетните, обновяване на кабинетите и пригодяването им към нуждите за такова специално място", допълни Вардунски.
Стремежът е да се внедрят условия за мотивация за участие в образователните сесии на бъдещите родители и тези с деца от 0 до 3 години. Както и да се създадат допълнителни, нови, полезни, интересни и развиващи активности в живота на децата и учениците от община Камено.
Дейността на Центъра няма дублира работата на училището, а ще има компенсаторна и допълваща функция - да дава на подрастващите онова, което училището не може. Крайната цел е развитие и подготовка на подрастващите за жизнена реализация в условията на демокрация и пазарна икономика.
В Центъра ще има различни дейности, което ще позволи на децата със специални образователни потребности да се включат в различни форми на отдих, спорт, култура и занимания по интерес, с цел излизане от изолация и по-лесна последваща адаптация в училищна среда.
Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах
Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах
26/07/2026, Неделя 21:00
0
Димитър Стоянов избра Йотова преди партията си: Ще гласувам за нея
Стефан Вълдобрев се изсели от София, премести се в Созопол
Над 26 000 души поискаха президентско вето върху Бюджет 2026
Ефектът домино удари руския бизнес: Настъпват масови фалити
D2 взриви Приморско: Хиляди пяха вечните хитове под звездите
Сензационна рокада в ЦСКА: Вальо Илиев сменя Бойко Величков
Село Изгрев се хвана на голямо хоро за традиционния си празник
Ето как соларни панели свалят сметките за ток на блока
Опасна нощ: Шквалова линия и градушки заплашват Западна България
Богати сме, но не сме глупаци. Милионерите бойкотират заведенията на Миконос
Шеф Манчев: Ако дойде Мишлен, един таратор ще струва 30 евро
