САЩ на Байдън иска Украйна да праща на фронта и 18-годишни
Така ВСУ ще могат да компенсират недостига на жива сила
Администрацията на все още действащия президент Джо Байдън призова Киев да понижи минималната възраст за военна мобилизация от 25 години сега на 18 години, за да компенсира недостига на войници в условията на настъпление на руските сили на терен. Призивът бе отправен на фона на очаквания за възможна промяна в подхода при Доналд Тръмп, който може подтикне Киев да преговаря с Москва, отбелязва АФП.
В същото време руските удари се ожесточиха, след като ВСУ започна да изстрелва американски ракети ATACMS срещу нейна територия през последните дни.
Украинските власти съобщиха рано тази сутрин за масирана атака срещу енергийната инфраструктура на страната, която е наложила аварийно спиране на електроснабдяването, най-вече в столицата Киев, предаде Франс прес.
При температури около нулата "за пореден път енергийният сектор беше подложен на масирана атака от страна на врага", заяви във "Фейсбук" украинското министерството на енергетиката.
Русия извършва мащабна атака срещу енергийната инфраструктура на Украйна, съобщи украинският министър на енергетиката Герман Галушченко, цитиран от Укринформ.
"Удари по енергийните съоръжения се извършват в цяла Украйна. Операторът на електропреносната система "Укренерго" спешно въведе извънредни прекъсвания на тока", написа във "Феусбук" министърът и допълни, че размерът на щетите ще бъде оценен веднага щом ситуацията със сигурността позволи това.
По-рано тази сутрин Русия изстреля крилати ракети по Украйна. В цялата страна беше обявена въздушна тревога, като украинските военновъздушни сили съобщиха за ракетни удари, насочени главно по Одеска, Кировоградска, Херсонска и Николаевска област.
Източник: Блиц
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него

По данным Воздушных сил ВСУ, Москва применила 57 крылатых ракет Х-101, 28 крылатых ракет "Калибр", 3 авиационные ракеты Х-59/69, 97 ударных беспилотников типа Shahed и дронов неустановленного типа, а также 3 зенитные ракеты С-300.
Комбинированный удар был направлен на поражение объектов энергетической инфраструктуры Украины.
Уже известно, что из-за этой масштабной террористической атаки ряд населенных пунктов останется без электроснабжения, а ранее запланированные графики отключений не будут действовать. В некоторых областях зафиксированы перебои с водой.
Россия целенаправленно, уже третью зиму подряд, не оставляет своей задумки полностью лишить украинцев света и тепла, чтобы этим заставить их оказывать давление на украинское руководство.
Это целенаправленный террор, ориентированный именно на мирное население Украины. Россия копила и производила ракеты, чтобы всю зиму наносить удары по энергетической инфраструктуре, стараясь максимально ее уничтожить.
Обращаюсь к своим читателям не из Украины: важно не забывать, что это не просто война двух армий — ВС РФ против ВСУ. Это целенаправленные действия Москвы против гражданского населения Украины — терроризм и геноцидальная политика.
Важно это помнить и максимально помогать храбрым украинцам всем, чем можем. Из многих маленьких дел рождаются большие достижения. Каждый, чем может. Это очень важно
Натовските наемници и тях ги пречукаха бързо.
Много е слабо разузнаването на Украйна, изхабиха ракети за 180 млн по изоставен склад, навеса, беседката и два зила спрени от движение. Хааааахахахааа
Наближаваме април 45-а. Бавно и сигурно.
Историята винаги се повтаря.
Това на теория.
На практика съм сигурен , че никой от тях дето пишат тук няма да отиде.
Това са форумни плъхове които са много смели само тук .
Хадйде да видим колко от тях ще пишат , че ще отидат.
Обзалагам се за старите ми обувки , че никой няма да отиде.