Русия има боен кораб в Черно море, въоръжен с ракети Калибър
Способен е да изстреля четири от тях в един залп
Въоръжен с крилати ракети "Калибър“ руски боен кораб, способен да изстреля четири от тях в един залп, е пуснат по вода в Черно море, предаде Укринформ, позовавайки се на оперативна информация на Военноморските сили на Украйна (ВМС), споделена в 6:00 ч. тази сутрин местно време (също и българско) във фейсбук.
"В Черно море има един противников боен кораб, въоръжен с крилати ракети "Калибър“, с общ залпов капацитет от четири ракети. В момента не са засечени вражески кораби в Азовско море“, пише в съобщението.
Според украинския флот в момента няма противникови съдове, действащи в Средиземно море.
Допълнително от там съобщават, че през последните 24 часа Керченският проток е бил използван от кораби за целите на Русия: 12 кораба са влезли в Черно море, пет от които са продължили към Босфора, а пет са навлезли във водите на Азовско море, единият от които е дошъл откъм Босфора.
(БТА)
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Гълъб Донев представи бюджет 2026: Дефицитът е реален, прекомерен и не игра с числа
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден

- за два лева /грубо едно евро/ - мога да си купя ~20~24 банкноти и да си ги ползвам да разпалвам въглените в барбекюто половин година . Само за 2лв
Твърдим че е по евтино да се хвърлят рубли в чалгаверните вместо салфетки!
Още на 70 за долар , рублата беше по-евтина от Емека , смятали сме , публикували сме . Ма много някак обидно с тия кенефни сравнения за страна агромная . За тва - в Пайнер другия път - пачки с рубли .
Също стават тамън за отопление през зимата !
Иначе корабите им бяха добри, но понеже моряците пушат и стана греда