Русия има боен кораб в Черно море, въоръжен с ракети Калибър
Способен е да изстреля четири от тях в един залп
Въоръжен с крилати ракети "Калибър“ руски боен кораб, способен да изстреля четири от тях в един залп, е пуснат по вода в Черно море, предаде Укринформ, позовавайки се на оперативна информация на Военноморските сили на Украйна (ВМС), споделена в 6:00 ч. тази сутрин местно време (също и българско) във фейсбук.
"В Черно море има един противников боен кораб, въоръжен с крилати ракети "Калибър“, с общ залпов капацитет от четири ракети. В момента не са засечени вражески кораби в Азовско море“, пише в съобщението.
Според украинския флот в момента няма противникови съдове, действащи в Средиземно море.
Допълнително от там съобщават, че през последните 24 часа Керченският проток е бил използван от кораби за целите на Русия: 12 кораба са влезли в Черно море, пет от които са продължили към Босфора, а пет са навлезли във водите на Азовско море, единият от които е дошъл откъм Босфора.
(БТА)
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата
Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите
Арестуваха китайски шпионин в София
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите

- за два лева /грубо едно евро/ - мога да си купя ~20~24 банкноти и да си ги ползвам да разпалвам въглените в барбекюто половин година . Само за 2лв
Твърдим че е по евтино да се хвърлят рубли в чалгаверните вместо салфетки!
Още на 70 за долар , рублата беше по-евтина от Емека , смятали сме , публикували сме . Ма много някак обидно с тия кенефни сравнения за страна агромная . За тва - в Пайнер другия път - пачки с рубли .
Също стават тамън за отопление през зимата !
Иначе корабите им бяха добри, но понеже моряците пушат и стана греда