Русия има боен кораб в Черно море, въоръжен с ракети Калибър
Способен е да изстреля четири от тях в един залп
Въоръжен с крилати ракети "Калибър“ руски боен кораб, способен да изстреля четири от тях в един залп, е пуснат по вода в Черно море, предаде Укринформ, позовавайки се на оперативна информация на Военноморските сили на Украйна (ВМС), споделена в 6:00 ч. тази сутрин местно време (също и българско) във фейсбук.
"В Черно море има един противников боен кораб, въоръжен с крилати ракети "Калибър“, с общ залпов капацитет от четири ракети. В момента не са засечени вражески кораби в Азовско море“, пише в съобщението.
Според украинския флот в момента няма противникови съдове, действащи в Средиземно море.
Допълнително от там съобщават, че през последните 24 часа Керченският проток е бил използван от кораби за целите на Русия: 12 кораба са влезли в Черно море, пет от които са продължили към Босфора, а пет са навлезли във водите на Азовско море, единият от които е дошъл откъм Босфора.
(БТА)
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
4
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

- за два лева /грубо едно евро/ - мога да си купя ~20~24 банкноти и да си ги ползвам да разпалвам въглените в барбекюто половин година . Само за 2лв
Твърдим че е по евтино да се хвърлят рубли в чалгаверните вместо салфетки!
Още на 70 за долар , рублата беше по-евтина от Емека , смятали сме , публикували сме . Ма много някак обидно с тия кенефни сравнения за страна агромная . За тва - в Пайнер другия път - пачки с рубли .
Също стават тамън за отопление през зимата !
Иначе корабите им бяха добри, но понеже моряците пушат и стана греда