Русия има боен кораб в Черно море, въоръжен с ракети Калибър
Способен е да изстреля четири от тях в един залп
Въоръжен с крилати ракети "Калибър“ руски боен кораб, способен да изстреля четири от тях в един залп, е пуснат по вода в Черно море, предаде Укринформ, позовавайки се на оперативна информация на Военноморските сили на Украйна (ВМС), споделена в 6:00 ч. тази сутрин местно време (също и българско) във фейсбук.
"В Черно море има един противников боен кораб, въоръжен с крилати ракети "Калибър“, с общ залпов капацитет от четири ракети. В момента не са засечени вражески кораби в Азовско море“, пише в съобщението.
Според украинския флот в момента няма противникови съдове, действащи в Средиземно море.
Допълнително от там съобщават, че през последните 24 часа Керченският проток е бил използван от кораби за целите на Русия: 12 кораба са влезли в Черно море, пет от които са продължили към Босфора, а пет са навлезли във водите на Азовско море, единият от които е дошъл откъм Босфора.
(БТА)
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него

- за два лева /грубо едно евро/ - мога да си купя ~20~24 банкноти и да си ги ползвам да разпалвам въглените в барбекюто половин година . Само за 2лв
Твърдим че е по евтино да се хвърлят рубли в чалгаверните вместо салфетки!
Още на 70 за долар , рублата беше по-евтина от Емека , смятали сме , публикували сме . Ма много някак обидно с тия кенефни сравнения за страна агромная . За тва - в Пайнер другия път - пачки с рубли .
Също стават тамън за отопление през зимата !
Иначе корабите им бяха добри, но понеже моряците пушат и стана греда