България e 37 години без победа над Ирландия
Последният двубой между България и Ирландия се игра преди четири години
Българският национален отбор по футбол получи шанс за изкачване в по-горна дивизия на Лигата на нациите. “Лъвовете” ще се изправят срещу състава на Ирландия в два плейофни мача за класиране за Група B, както отреди жребий. Първият мач е на 20 март в България, а реваншът в Дъблин е само три дни по-късно.
Отборът на Илиан Илиев достигна до тази възможност, завършвайки на второ място в своята група в Лига C на Лигата на нациите. “Лъвовете” събраха 9 точки, като останаха над два пункта зад лидера Северна Ирландия. Тимът на Илиев спечели две победи, записаха три равенства и допусна една загуба - срещу Северна Ирландия, при това тежка, с 0:5.
Предстоящите мачове между България и Ирландия ще могат да бъдат проследени в уебсайта, чието лого виждаме върху екипите на ЦСКА. Там познавачите могат да открият не една или две възможности да покажат знанията си за футболни прогнози.
37 години без победа срещу Ирландия
България и Ирландия са се изправяли един срещу друг 13 пъти, като балансът е 4 на 3 победи в полза на ирландците. Това, което буди притеснение, е от 37 години насам селекцията ни е без победа над отбора, чийто основен цвят на екипите е зеления. Последният успех на нашия представителен тим срещу тази съперник бе регистриран през месец април 1987 година, когато двата състава се срещат в двубой от квалификациите за Европейско първенство.
Последният двубой между България и Ирландия се игра преди четири години - 1:1 на националния стадион “Васил Левски”.
В момента Ирландия е част от Група B на турнира, като отборът на исландския селекционер Хеймир Халгримсон завърши на трето място в групата си, в компанията на Англия, Гърция и Финландия. “Момчетата в зелено” спечелиха два от мачовете си, но допуснаха и четири поражения.
Кои са звездите в националния тим на Ирландия?
Никой няма да остане изненадан, че повечето национали на Ирландия се подвизават в различните нива на английския футбол. Разбира се, има и изключения, като например - нападателят на АЗ Алкмаар Трой Парот и бранителят на Селтик Лиъм Скейлс.
Сред водещите играчи, защитаващи цветовете на тимове от Висшата лига и Чемпиъншип, личат Мат Дохърти от Улвърхемптън Уондърърс, Нейтън Колинс от Брентфорд, Джош Кълен от Бърнли, Джейсън Молумби от Уест Бромич, Евън Фъргюсън от Брайтън, Кейси МакАтиър от Лестър и др.
Отзивите от българския лагер
Селекционерът Илиан Илиев призна, че се е надявал жребият да не ни изправи именно срещу Ирландия. Наставникът посочи, че намира стила на предстоящия съперник близък до този на Северна Ирландия. Треньорът изрази надежда, че през март българските футболисти ще се намират в достатъчно добра форма, за да излязат крайни победители.
Коментар направи и техническият директор на БФС Кирил Котев, който обеща, че българският тим ще се подготви както трябва, за да елиминира островитяните от пътя си.
Сайтът, който си партнира с Христо Стоичков, напомня на всички, че хазартът е само за забавление и може да доведе до развитие на зависимост.
Над 12 500 тона имитиращи продукти са продадени у нас през миналата година
Ryanair орязва полети
Това е най-опасната дата на ретрограден Меркурий и може да съсипе живота ви
Вижте Стоян от Ергенът с коса
Сварете 3 дафинови листа във вода с канела, няма да съжалявате
Това са на силата през март
У нас само мъжът ми прави баницата, разкривам неговата тайна рецепта, с която става пухкава и 10 пръста висока
Бургаският държавен университет отбеляза Международния ден на редките болести
Вижте как Поморие ще отбележи 3 март
Колко плаща шефът на ChatCPT на ключови служители, базови заплати до 685 000 долара годишно
Кафето с канела носи пари, ако се пие в четвъртък
Корнелия Нинова се скарала с Крум Зарков заради "третия пол"
