Мъж изгони съпругата си от бащината ѝ къща и се опита да я удуши пред полицаи
Трима мъже са задържани за насилие спрямо жените си в Софийско за една вечер
Трима мъже са задържани за насилие спрямо жените си в Софийско за една вечер, съобщиха от полицията. При първия случай арестуваният размахвал кухненски ножове срещу половинката си и ѝ отправял заплахи. Вторият изгонил жена си от бащината ѝ къща и се опитал да я удуши пред униформените, след което нападнал и тях. При третия случай жена „се размина“ само със заплахи от съпруга си.
Първият случай от село Костенец, при който мъж удари приятелката си, размахвайки кухненски ножове
Около 19 часа на 23 ноември жителка на село Костенец сигнализирала в полицията, че спрямо нея е извършен физически акт на домашно насилие. Жената разказала, че мъжът, с когото живее на семейни начала от около 7 години, я е ударил с юмрук по ухото и единия крак и е отправил закани към нея, размахвайки кухненски ножове. На адреса незабавно били изпратени служители на РУ-Костенец, които установили извършителя във видимо нетрезво състояние. Пострадалата жена била насочена към Филиала за спешна помощ, като след преглед и оказана медицинска помощ е освободена за домашно лечение с леки физически увреждания на меките тъкани на ушна мида и бедро. Малолетните деца на двойката са предадени на грижите на нейни роднини. Криминално проявеният и осъждан мъж е задържан за срок до 24 часа. С протокол за доброволно предаване са иззети два кухненски ножа и маша за печка. По случая е започнато разследване.
Вторият случай, при който насилникът изгонил жена си от бащината ѝ къща и се опитал да я удуши пред униформените, след което нападнал и тях
Около 23.15 часа същата вечер в РУ-Костенец постъпил сигнал от жителка на града за семеен скандал. Пред изпратените на адреса полицейски служители тя обяснила, че мъжът, с когото живее на семейни начала от 9 години, я е изгонил от бащината й къща и я е заплашил с побой. При появата на униформените извършителят, във видимо нетрезво състояние, посегнал към партньорката си и опитал да я удуши. Полицаите незабавно се намесили и оказали помощ на жената, при което 51-годишният мъж нанесъл удари с юмрук по лицето и рамото на единия от тях. Намиращите се в жилището други трима мъже в нетрезво състояние също опитали да попречат на служителите на реда да изпълнят задълженията си. На адреса бил изпратени втори полицейски екип. Четиримата мъже били задържани за срок до 24 часа, а по случая – започнато разследване. След приключване на действията по разследването съпругът е привлечен като обвиняем и мярката му за задържане е удължена до 72 часа. Делото е изпратено в прокуратурата с мнение за съд. Към наказателна отговорност са привлечени и двама жители на с. Гара Елин Пелин за това, че в съучастие с него са употребили сила с цел да принудят орган на властта да пропусне нещо по служба. На всеки от тях е наложена мярка за неотклонение „парична гаранция“ в размер на 5000 лева.
При третия случай жена „се размина“ само със заплахи от съпруга си
Около 20.30 часа на 23 ноември жена от Етрополе съобщила, че съпругът й е отправял заплахи и закани към нея. Изпратените на адреса полицейски служители установили извършителя във видимо нетрезво състояние. Мъжът е задържан за срок до 24 часа. По случая е започнато разследване.
"Фродо" празнува: Илайджа Ууд посреща рожден ден с чудесно семейство
Почина голямо име в българското изкуство
Криптонит ли закусва: Мони Николов със статистика от друга планета
Зрелище в Мелбърн - отписаха Джокович за първи път в историята
Супер сладък и без мляко: рецепта за кекс, която всеки трябва да опита
Експерт разкри ключов фактор за поскъпване на имотите в страната
Кола превиши допустимата скорост с 4 километра, шофьорът е заплашен от близо 3 000 евро глоба
Камаро от 1969 г. струва цяло състояние - вижте за колко го купиха
Депутат: Закриха КПК и шредерите за унищожаване на документи прегряват
Драма с голяма пума, която реши да се разхожда сред хора - съдбата й е различна от тази на шуменската пантера
3 зодии ще се радват на щастие и хармония през февруари - ето кои са те
Разкриха колко милиона рубли получи Русия за новата звезда на българската борба Шамил Мамедов

Ай сиктир....