Зловещо: Момче задига номера от изгорялата кола на Гунди, ето какво се случва с него
За съжаление Здравко Енчев също си отива млад от този свят
След зловещата катастрофа край Витиня на 30 юни 1971 година, отнела живота на футболните звезди Георги Аспарухов-Гунди и Никола Котков, останките от лъскавата “Алфа Ромео” са откарани в Ботевград.
Още преди преместването на автомобила обаче изчезва един от двата легендарни номера с четирите деветки - СГ9999.
От колата го сваля човек от разследващия екип на МВР, пристигнал на мястото на събитието. Предният номер е станал на нищо, тъй като именно предницата на "Алфата" се забива камиона, след което следва взрив. Сгънат е не на две, а на три от зловещия удар.
Задният номер обаче е читав. Служителят на МВР го оставя на една страна, близо до храсти, разположени до самия път. Впоследствие са разбира, че табелките с деветките изчезва.
Задига я 11-годишният Здравко Енчев, който по същото време се прибирал за родния си Ботевград със свои близки. Те и десетки други хора са принудени да отбият заради катастрофата. Всички веднага отиват близо до изгорялата "Алфа Ромео" и тежкотоварния камион ЗИЛ. Но не успяват да се доближат повече, тъй като мястото е обградено.
По някакъв начин Здравко се докопва до оставения настрана номер с деветките и го прибира у дома си, където го пази години наред. Здравко е запален левскар от мъничък. И когато на място разбира какво се е случило и кои са загиналите - неговите любимци, започва да плаче с глас. Изведнъж погледът му попада към храстите, където се мержелее номерът с четирите деветки. Момчето отива и без никой да го види, взима табелката. После я пази като реликва.
"Убиецът" на Гунди и Котков в разтърсваща изповед: Ако не бях аз...
Здравко е син известния хирург от Ботевград Константин Енчев. За съжаление той също си отива млад от този свят – като студент в София. Други подробности за Здравко обаче не са известни на широката общественост.
Баща му доживява до 2009 година, когато напуска този свят на 76-годишна възраст. Изпращат го много хора, тъй като е изключително уважаван в околията. Той е почетен гражданин на Ботевград и голямо име не само там, но и в Правец, пише БЛИЦ Спорт.
Родените на тези 4 дати постигат финансовия си връх по-късно
ГИТ алармира: Не отваряйте тези имейли и прикачените файлове
Виктория Кузманова отлага сватбата с Рачков за догодина
Имотният пазар натиска спирачките: Сделките намаляват, но срив не се очаква
НАТФИЗ превръща Бургас в притегателен център на сценичните и екранни изкуства
Проверете фактурите за ток: КЕВР определи компенсации до 49,28 лв. за MWh за юни
Прокуратурата върна 54 000 евро на пет жертви на ало измамници
35 000 евро за DARA: Варна плаща за Bangaranga на празника си
Млад шофьор загина при челен удар с автобус край Плевен
Хотелите се пълнят 2 години по-рано: Дънидин чака 35 000 души за 3 минути мрак
Покана за публично обсъждане на Годишен отчет за изпълнение на бюджета на Община Бургас
Николай Попов посочи мъж, който според него го е следил: Боксьор, свързан с ПТП дела

Задния номер на автомобила на Гунди се пази и до днес в сейф.
След катастрофата колата е транспортирана до МВР Ботевград. Там свалят номера и той остава в ръцете на един от шефовете, който е бил запален левскар и фен на Аспарухов.
След това той подарява номера на сина на приятелско семейство на което е кумувал.
И до ден днешен новият собственик го съхранява в каса.
Единственият случай в който номера е показан на широката публика е при един репортаж по Нова ТВ преди няколко години.
От къде ги измисляте тези простотии за проклятия, деца откраднали номера и подобни глупости, наистина не ми го побира мозъка.
Давам ви идея за следващ пасквил - колата на Гунди се пази и до днес в частен имот. Ако се поразровите из гуглето ще намерите снимки на една изгоряла Алфа, подобна на тази на Аспарухов. И спокойно можете да си съчините следващата идиотия.
Флегми!!
За пореден път ударихте дъното, пфф...