След 14 г. издирване: Намериха убиеца на камериерката Роза Мачокова
Бездомникът Генчо ръгал 30 пъти с нож жената и я изнасилвал
Убиецът на камериерката Роза Мачокова от Пловдив, чиято смърт остана неразкрита 14 години, е вече ясен. Бездомникът Генчо И. Стоянов е уличен със 100-процентово ДНК съвпадение като извършител. Това съобщиха близките на жертвата - вдовецът Митко Мачоков и синът Атанас.
Според тях обаче разкриването на убиеца е закъсняло адски много и във времето, в което убиецът е бил все още жив, е можел да бъде заловен и съден. Генчо е злоупотребявал с алкохол и наркотици и е бил намерен починал от измръзване.
„Убиецът има 7-8 братя и една сестра. Един от братята му живее в Германия и на мен от полицията ми казаха, че всички имат криминални досиета. Не са свестни хора. Те са предлагали на Генчо подслон, но той предпочитал да спи по парковете и да се шляе нощем“, каза Митко Мачоков.
Той останал шокиран, когато разбрал, че разследващите още миналата година са имали частично ДНК съвпадение. Близките на Роза предполагат, че някой от роднините на извършителя може да е бил арестуван и след като ДНК пробата му е влязла в системата, разследващите са успели да докажат частичното съвпадение.
Така стигнали до Генчо, който обаче бил умрял от измръзване през 2011 г.
През миналата година криминалистите от Пловдив са направили ексхумация на трупа и са потвърдили с ДНК изследване, че именно това е убиецът на Роза Мачокова.
Въпреки това вдовецът Митко Мачоков се колебае дали наистина мъртвият бездомник е извършил зверството, защото едва преди дни бил разбрал за ексхумацията.
Всички тези действия по разследването са се пазили в пълна тайна както от близките на Роза, така и от медиите, каза още Митко Мачоков, цитирани от "Телеграф".
Жена му Роза бе намерена над 30 пъти наръгана с нож и изнасилена в нощта на 12 септември 2010 г.
Социолог: Радев говори с гласа на Тръмп, а сините се държат безумно! Защо им е война с него?
Весела Лечева: Служителите на БОК не са получавали заплати от няколко месеца
Регионалният министър: Марсианци ли са строили магистралите? Нямат проекти, но има плащания
Изчезнал на Еверест планински водач шерпа беше открит жив след седмица в неизвестност
Добре ли е Тръмп: Докторът каза, че съм 10 пъти по-здрав от Обама!
Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени
Задържаха четирима в Нидерландия за упояване и сексуално насилие на техни познати жени
Мълния уби млад мъж край Кресна
И през 2025 г. България е доставила значителен брой техника и въоръжение на Украйна
Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички
Свети Влас събира световния елит в плажния волейбол на Венид Бийч
Двама българи са открити мъртви в Турция, разследват възможна връзка с наркомрежа
