×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Георги Илиев отново ще е кмет на "Слатина", в "Искър" ще има балотаж
  • Димитър Маринов ще снима филм със Скарлет Йохансон
  • Шефът на Renault подаде оставка
  • Печки, перални и хладилници поскъпват с до 1000%
  • МВР се събира на национално съвещание
  • Над 50 хил. десетокласници се явяват на НВО по математика
  • В Източните Родопи се родиха три нови зубърчета
  • Официално: Стартират разговорите между Филипов и Зингаревич за ПФК Ботев
  • Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

НА ЖИВО! Ден четвърти от първото заседание на 51-ия парламент - още няма пръв сред равни


НА ЖИВО! Ден четвърти от първото заседание на 51-ия парламент - още няма пръв сред равни
Ще седне ли Силви Кирилов в председателския стол днес
20 Ноември 2024, Сряда, 11:55 ч.
Автор: Флагман.бг

От ПП-ДБ оттеглиха кандидатурата си за председател на НС

Продължават опитите на народните представители да изберат председател на парламента. Това се случва за четвърти път. Скандалът в пленарната зала този път се разрази между формациите на „Възраждане“ и „Продължаваме Промяната-Демократична България“. В пряк сблъсък влязоха Кирил Петков, Костадин Костадинов и Цончо Ганев.

Преди ден от ПП-ДБ направиха крачка назад, оттеглиха собствената си номинация, като заявиха готовност да подкрепят доайена Силви Кирилов от „Има такъв народ” като „технически председател” и призоваха останалите формации да направят същото. До момента от ГЕРБ-СДС и от „Възраждане” отказват да оттеглят своите кандидатури - на Рая Назарян и Петър Петров. Алиансът за права и свободи на Доган е дал заявка за подкрепа на Силви Кирилов.   

„Ние нямаме история за голямо доверие на „Има такъв народ“, но те подписаха декларацията. Подкрепата на ПП-ДБ за Силви Кирилов ще я има, докато сме сигурни, че той подкрепя махането на бухалките на Пеевски и Борисов. Ще следим действията на ИТН и няма да пречим този парламент да заработи“, заяви съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков преди да започне процедурата по избор на председател на НС, цитиран от Нова.

„Надявам се на разум. Ние ще гласуваме за Рая Назарян“, каза лидерът на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов. Той коментира решението на ПП да подкрепят Силви Кирилов, а на ДБ да гласуват с „въздържал се“. „Избягвам да коментирам други партии, но ми се вижда вече доста хаотично тяхното действие. Един ден „Възраждане“, друг ден ще имат техен кандидат, после го оттеглят. Един ден искат правителство, лидерска среща с ГЕРБ-СДС без Борисов, не мога да схвана“, каза депутатът. 

Преди началото на гласуването в пленарната зала. Народните представители направиха изказвания, които прераснаха в спор. „Петър Петров е логичният избор за председател на НС. Друг е въпросът обаче дали логиката ще надделее в този парламент. Скептици сме, защото знаем, че решенията са всичко друго, но не и логични. Призоваваме към здрав разум, защото иначе рискуваме отново да правим експерименти“, посочи лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов и се обърна към ПП-ДБ с думите: „Внимавайте как ще гласувате“.

„В тази ситуация сме вече доста време, днес можем да я разрешим. Правилното решение е да изберем най-възрастния за председател, докато се сформира мнозинство. Искам да благодаря за отговорното поведение на ПП-ДБ, които постъпват правилно в случая“, отбеляза депутатът от ИТН Тошко Йорданов.

„В парламента много хора досега са правили избор и те са били видими. Днес на ПП-ДБ предстои да направи такъв, защото при евентуална ваша кандидатура, с наша подкрепа, ПП-ДБ трябва да гласуват с „Възраждане“. А те твърдят, че няма да го направят, което за нас е добре, защото ги виждаме като токсична формация“, отвърна Костадинов.

„Всички добре знаем, че нямаме нищо общо с „Възраждане“. Имаме абсолютно различно виждане за света, те искат да ходят към Русия, а ние към Европа. От друга страна знаем, че е абсолютен срам след поредното заседание да няма избран председател“, обяви съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков.

„България винаги е била част от Европа и недейте да седите по този странен начин и едва ли не да сме навряни някъде в ъгъла. 1300 г. сме част от Европа, не вървим сега към нея. Всички говорите за равноотдалечен кандидат, кой е повече от Наталия Киселова“, подчерта депутатът от „БСП-Обединена левица“ Борислав Гуцанов.

„Искам да предложа по-различен подход. Критерият „най-възрастен“ не може да е работещ, по същата логика можем да изберем най-красивия или най-слабия. Какъв избор можем да направим като дори не сме изслушали кандидатите? Целият дебат изглежда сякаш избираме бъдещия премиер“, уточни Атанас Зафиров от „БСП-Обединена левица“ и обяви предложението си – народните представители да изслушат всеки един от кандидатите за председател на Народното събрание.


В категории: Политика


Флагман.БГ Пакистан заплаши с атомна бомба Израел Пакистан заплаши с атомна бомба Израел 16/06/2025, Понеделник 11:12 1
Две седмици пост от днес
Две седмици пост от днес 16/06/2025, Понеделник 10:40 0
2
Коментара по темата
2.
Лично мнение
21.11.2024 15:13:13
0
0
Почивка му трябва вече на г-н Кирлов.На тази възраст отдавна трябваше да не е там.
1.
Да бе
20.11.2024 12:11:43
0
1
Силви Кирилов- ще бъде уникален премиер! Мън мрън! Нещо като онзи шнорхел от Шумен, който имал опит в бизнеса! Пак предложен от чалгаджията!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Не може така! Бургаското летище с фрапиращи нарушения, подчерта транспортният министър Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Не е ясна причината за заплахата, но вероятно е заради спор на пътя  Две седмици пост от днес Две седмици пост от днес Петровият пост е по-малко строг и по-щадящ от Великденския Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Трафикът от Кулата към Благоевград и София се осъществява само в дясната лента на аутобана Почина един от най-богатите мъже в света Почина един от най-богатите мъже в света Той беше икона и пионер, спечелил уважението на хората по целия свят Зрелищна катастрофа край Камено! Млад шофьор направи ключова спасителна маневра Зрелищна катастрофа край Камено! Млад шофьор направи ключова спасителна маневра Бе избегнат челен удар в последния възможен момент Открито е огнище на шарка по овцете в Бургаско Открито е огнище на шарка по овцете в Бургаско Заболяването е установено в обект със 183 дребни преживни животни След кончината на Явор от Варна: Имат ли полицаите нужните помощни средства за арести? След кончината на Явор от Варна: Имат ли полицаите нужните помощни средства за арести? "Униформените нямат лютив спрей и тейзъри", каза бившият зам.-ректор на Академията на МВР Милен Иванов и уточни, че въпросните са много ефективни при задържане Развитие по шокиращия случай във Велинград Развитие по шокиращия случай във Велинград Кола удари дете в инвалидна количка, жената зад волана избяга, но после сама отиде в полицията Жега в страната Жега в страната Термометрите ще достигат до 34 градуса
Продуцентите на Ергена го превърнаха в марионетка и направиха за смях, днес той дълбоко съжалява Продуцентите на Ергена го превърнаха в марионетка и направиха за смях, днес той дълбоко съжалява Грешката, която Алек отчете е, че не опитал да наложи мнението си и се съгласил да зареже Магдалена и Надежда с видео, за което понесе доста критика от зрителите Той не е пропаднал пияница, а син на една от най-големите знаменитости в света Той не е пропаднал пияница, а син на една от най-големите знаменитости в света Приеха го по спешност в болница заради свръхдоза  Очертава се много гаден ден за тези зодии Очертава се много гаден ден за тези зодии Вижте кои са Пакистан заплаши с атомна бомба Израел Пакистан заплаши с атомна бомба Израел Коментарът идва на фона на засилващите се ирано-израелски военни действия, които вече доведоха до 248 жертви и предизвикаха остри предупреждения от президента на САЩ Доналд Тръмп Промени в движението по АМ "Тракия" Промени в движението по АМ "Тракия" Временната организация на движение е за изкърпване на асфалтовата настилка в активната и аварийната лента, като трафикът ще преминава само в изпреварващата Царя посрещна световноизвестен гост Царя посрещна световноизвестен гост Дизайнерът е в България по покана на Борис Делчев, художник и декоратор, завършил Националната художествена академия „Боз-Ар" в Париж Защо този път режимът на аятолласите в Иран ще падне Защо този път режимът на аятолласите в Иран ще падне Израел първо разчисти терена наоколо, за да отслаби властта в Техеран. Помага му и турбулентният свят Илон Мъск включи Starlink над Иран Илон Мъск включи Starlink над Иран Счита се, че това е удар по правителството в Техеран   Нови смъртоносни атаки в Израел и Иран! Ударен е и щаб на специални части Нови смъртоносни атаки в Израел и Иран! Ударен е и щаб на специални части В Тел Авив и Йерусалим не спаха тази нощ Сирени за тревога звучат в Израел Сирени за тревога звучат в Израел Иран с нови военни удари
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори