Инвазия на хиляди медузи можете да видите по брега на Бургас (ВИДЕО)
А водата е като бульон от мешести, явлението се дължи на силен вятър, който ги изтласка към топлите слоеве на морето
Хиляди медузи от най-разпространения вид в Черно море - Аурелия аурита - могат да се видят тази сутрин на различни гнезда по плажа в Бургас - от Солниците до Моста. Водата буквално е като бульон от медузи и в нея могат да се къпят само плувци, на които не им пука от присъствието им. За това сигнализират граждани и моржове, които обичайно посрещат слънцето на брега.
Температурата на въздуха тази сутрин беше 2-3 градуса, а на водата - 6 градуса. Явлението е необичайно в ранните зимни дни. Според запознати, това се дължало на силно течение, което изтласквало мешестите към брега, тъй като по-дълбоките слоеве вече са около 0 градуса. Нямало нищо феноменално в инвазията на тези медузи, които не парят, тъй като солеността на водата е прекалено ниска. По-интересното е, че сред стандартните екземпляри с размери 10-15 см могат да се видят и огромни "джаби" по 50-60 см в диаметър.
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
Идеален плажен уикенд, но с калпак: Събота ни пържи с температури до 36°С
Не се стряскайте, ако видите военна техника по пътищата у нас
Историческата жега в Европа: Германия счупи абсолютния си температурен рекорд с 41,3°C
Дневен хороскоп за 27 юни 2026: Скорпионът печели с щедрост, а Лъвът да не дава празни обещания
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе

По- скоро е химия....:-)
- медуза, през която наднича изгряващото слънце
- водата е като бульон от мешести
- могат да се къпят само плувци, на които не им пука от присъствието им
- За това сигнализират граждани и моржове
- могат да се видят и огромни "джаби"
Толкова много глупости не могат да се чуят никъде другаде. Печелите награда за най-неграмотен изказ и ниска обща култура.