×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Чакъров отговори за изключването му от ДПС: Тяхната „революция" е жалък опит за политическа симулация


Чакъров отговори за изключването му от ДПС: Тяхната „революция" е жалък опит за политическа симулация
Депутатът изпрати официална позиция във връзка с днешното решение на ДПС-Ново начало да го изключи като председател на партията
16 Ноември 2024, Събота, 19:28 ч.
Автор: Флагман.бг

ДПС е там, където е основателят и почетен председател д-р Ахмед Доган, казва той

Тяхната „революция“ е жалък опит за политическа симулация, вдъхновена от евтини алегории на миналото. Събират „армия“ от фантоми и лица, които никога не са били част от нашия Централен съвет и нямат никакво отношение към делото на ДПС. Това се казва в официална позиция на Джевдет Чакъров във връзка с днешното решение на ДПС-Ново начало да го изключи като съпредседател на партията. То е взето на събрание на ръководството, а новината, че остава единствен лидер съобщи Делян Пеевски. 

Делян Пеевски: Изключихме Чакъров, аз съм единственият лидер на ДПС

Позицията, подписана от доц. д-р Джевдет Чакъров – председател на  Централния съвет на ДПС ЦОБ на ДПС, е изпратена до медиите и е публикувана на официалната страница на ДПС пресцентър в социалните мрежи. В нея се казва, че ДПС е там, където е основателят и почетен председател д-р Ахмед Доган. 

Ето и целия текст: 

През последните дни ставаме свидетели на една театрална постановка, дирижирана от хора, които бяха справедливо изключени от редиците на ДПС заради своето поведение, несъвместимо с нашите принципи, ценности и идеология. Тези лица, справедливо описани от Президента Радев като наглост на стероиди, обладани от безпрецедентна арогантност, се опитват да пренапишат историята, да подменят истината и да си присвоят легитимност, която никога не са притежавали.

Тяхната „революция“ е жалък опит за политическа симулация, вдъхновена от евтини алегории на миналото. Събират „армия“ от фантоми и лица, които никога не са били част от нашия Централен съвет и нямат никакво отношение към делото на ДПС. Те се осмеляват да изключат най-светлата фигура в историята на ДПС – д-р Ахмед Доган, създателят, идеологът и почетен председател на нашата партия.
Този абсурд не е нищо повече от зле прикрит опит за политическа легитимация, който буди възмущение у всеки истински депесар. За нас обаче, тези действия са ясен сигнал, че за тяхното така наречено ново начало лъжата, закононарушението и моралната деградация са основен стандарт.

ДПС е там, където е основателят и почетен председател д-р Ахмед Доган. В тази трудна ситуация, ние призоваваме всички вас – истинските депесари, които споделят нашата визия за демокрация, права, свободи и да останат с горно вдигната глава и да не се поддават на тези манипулации и внушения. 

Припомняме решенията на последния легитимен Централният съвет на ДПС от 23 септември, които ясно регламентират нашата позиция и действия спрямо тези хора:

1. ЦС прекратява членствените правоотношения чрез изключване на Делян Славчев Пеевски, Халил Реджепов Летифов, Искра Димитрова Михайлова-Копарова, Йордан Кирилов Цонев, Хамид Бари Хамид, Станислав Димитров Анастасов, Радослав Сабинов Ревански и Ертен Белгинова Анисова като членове на партията и освобождаването им от ръководни длъжности, както и върху мотивите за взетите решения. Присъстващите на събранието членове на Централния съвет преповториха и изцяло подкрепиха мотивите за изключване на председателя Делян Пеевски, членове на партията и органите й.

2. ПП „ДПС“ да участва в коалиция „АЛИАНС ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“ заедно с ПП „СПРАВЕДЛИВА БЪЛГАРИЯ ОБЕДИНЕНИ РОДОЛЮБЦИ“ и „ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ“ на предстоящите парламентарни избори, които ще се проведат на 27 октомври 2024 г.

3. Изключва Байрам Юзкан Байрам, Елван Бехчет Гюркаш, Айтен Байрям Сабри, Атидже Байрямова Алиева-Вели, Джем Ямен Яменов, Димитър Иванов Аврамов, Иво Севдалинов Цанев, Надя Йорданова Петрова, Небие Исмет Кабак, Неждет Джевдет Шабан, Николай Георгиев Златарски, Фатима Исмаил Йълдъс, Хюсеин Хасан Хафъзов, Цветан Иванов Енчев, Шендоан Ремзи Халит, на база чл. 6, ал. 4, т. 1 и т. 2, т. 4, предл. 2 и сл. от Устава на партията, а именно превишаване на дадените правомощия, злепоставяне на ДПС в средствата за масова информация; създаване на условия за разкол и фракционизъм, застрашаващи целостта на партията и ръководните ѝ органи.

В очакване на решението на Софийския градски съд, не можем да останем безучастни към тревожните сигнали за натиск върху съда, които получаваме ежедневно. Вярваме, че българската съдебна система ще устои на този пореден опит за манипулации и ще постанови справедливо решение, което да утвърди закона.

Същевременно изразяваме нашето възмущение относно действията на изпълнителната власт, ръководена от премиера Главчев, който по най-безобразния начин гони държавни институции, за да настани удобно корупцията и зависимостите в свое леговище. Държавата, вместо да работи за интереса на гражданите, се превръща в съучастник на фигури, санкционирани за корупция по глобалния закон “Магнитски“. 

Ние сме отвратени от този подход и категорично заявяваме:
- ДПС има своя легитимна централа, находяща се на адрес бул. Александър Стамболийски 45А и няма да позволим незаконно прехвърляне или отнемане на партийната собственост.
- Още в понеделник ще направим искане за отмяна на този незаконен акт, оформен без да са конституирани парламентарните групи и без решение на ръководството на ДПС да се предоставя друга сграда на партията. 
Вярваме, че българските институции трябва да работят спокойно в интерес на българските граждани, а не да бъдат прокудени и унижавани в интерес на един човек. Ние сме и ще останем партия, която защитава националните интереси, демокрацията и институционалния ред. Историята е доказала, че истината, подкрепена от нашата воля и единство, винаги побеждава.

С уважение,
Доц. д-р Джевдет Чакъров – председател на  Централния съвет на ДПС
ЦОБ на ДПС
 

 




14
Коментара
Флагман.БГ Трите основни стълба на успешната връзка Трите основни стълба на успешната връзка 29/03/2026, Неделя 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Как да почистите микровълновата за минути Как да почистите микровълновата за минути 29/03/2026, Неделя 20:18 0
Тервел ИЛИЕВ Най-добрата зодия за приятелство Най-добрата зодия за приятелство 29/03/2026, Неделя 19:40 0
Флагман.БГ Топ 5 храни за здрава кожа Топ 5 храни за здрава кожа 29/03/2026, Неделя 19:00 0
Тервел ИЛИЕВ Най-силната зодия в трудни ситуации Най-силната зодия в трудни ситуации 29/03/2026, Неделя 18:40 0
14
Коментара по темата
14.
Раздаване на порциите във властта
17.11.2024 08:25:23
1
3
Седнали на една маса дерибеите на любимия на Кремъл агент от ДС Ахмед Доган и политическите пешки на олигарха Иво Прокопиев, известни още като коалицията на „Пачките и пудела“ ПП-ДБ, за да… борят корупцията. Това не е началото на някой виц, а евтината и тъжа политическа реалност у нас.
Тъй като както едните, така и другите имат интерес не България да е истинска демокрация, в която законите и справедливостта са над всичко, каквато е мечтата на цялото общество, а да е в оковите на създадената от тях „завладяна държава“, управлявана от пропагандата и двойния аршин. И от „обръчи от фирми“ и „раздаване на порциите във властта“ под масата, както проповядваше Ахмед Доган. Всъщност последните две спокойно могат да станат лозунг на коалиция „Доганова промяна“, която вече седи на масата и чака поредните хапки власт, с която да преядат.
13.
Зелен
17.11.2024 07:55:14
2
1
Европейска и евроатлантическа симулация?
12.
Салимехмед
17.11.2024 06:43:19
1
8
Пийте си мастиката с мента с Почетния доносник и си гледайте работата
11.
Делян
16.11.2024 23:54:31
1
18
Няма кой да го спре това диво прасе. Хубаво го хранихте през годините, като се започне от Мулти груп, покойният Илия Павлов от там тръгна тази свиня да се угоява. Дадох ти му 500 милиона лева от КРБ необезпечени кредити, а сега сте седнали да ревете. Сами сте си виновни за Делян Пеевски, да бяхте го спрял навреме. Вече съдии, прокурори и полицаи са му в ръцете с половин милиард може и безпроблемно държавен преврат да направи. Да ви е честит Делян Пеевски целият е ваш.
10.
Вежливият Лос
16.11.2024 22:23:03
4
12
Този е толкова доцент колкото аз съм бригаден генерал...
9.
Баси и
16.11.2024 22:19:12
4
14
Държавата...Тези, още не са ли в затвора? Кви са тия титулованите...,, доктори"..светли личности ,,борци"за свобода и права...кви права ве, боклуци? Кви права...за вашите ли говорите...с големите имения, препълнените ви банкови сметки,усвоените евросредства,построените фотоволтаични системи от изчадията ви ,,докторчета" направени от гласуваните си ,,заплати"...
,,ЕВРОБАНДИТИ"....виждали ли сте как живее послушната ви рая в селата"...
8.
Курти
16.11.2024 22:17:21
4
11
Общо взето браво на бат Диди много елегантно направи това за което само мечтаехме да види видьов ден раздавача на порции в държавата!!!
7.
*********
16.11.2024 20:52:47
3
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
6.
Веньо Венев
16.11.2024 20:32:01
4
10
къв е тоя калтак
5.
Sopola Jejet
16.11.2024 20:14:45
2
4
Komunqgite 1989 ako ne bqha prodali BG toq shteshe da e ot izgonenite v edirne
4.
zigra
16.11.2024 20:00:41
4
10
тоя вдъхва безсилие,гат ядоха киутеата не риуаха сега ше ядат масура
3.
Севим
16.11.2024 19:56:48
0
14
За жалост се топим ,като майския сняг!
2.
Дост
16.11.2024 19:55:13
6
12
След още 2,3 избори тези няма да ги има!
1.
Ddd
16.11.2024 19:50:26
3
10
В общи линии, изказаното изречение в заглавието е изпълнено с безсмислие. Прочетете го колкото пъти искате.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Монамур, вкусен ли е тоя руски шнур“: Лора Крумова отговори на Костадинов „Монамур, вкусен ли е тоя руски шнур“: Лора Крумова отговори на Костадинов Водещата от „Нова“ пусна стихче от старо парче на Ицо Хазарта, после го изтри Зоро от Оризаре е основният заподозрян за смрътта на Стефан Поляка в Слънчев бряг Зоро от Оризаре е основният заподозрян за смрътта на Стефан Поляка в Слънчев бряг 24-часовата полицейска мярка на групата изтича утре сутринта и вероятно част от тях ще бъдат освободени, но Зоро със сигурност ще остане в ареста поне за 72 часа Крум Зарков: Държавата трябва незабавно да се намеси, за да регулира цената на горивата Крум Зарков: Държавата трябва незабавно да се намеси, за да регулира цената на горивата Само 35-45%  от цената на литър гориво по бензиностациите се определя от суровината, докато останалите над 50% са в голяма степен ДДС и акциз. Ето тук държавата може да се намеси, категоричен е лидерът на БСП Как се стигна до създаването на едно чудовище Как се стигна до създаването на едно чудовище Хронология на престъпленията на Васил Михайлов "Черноморец 1919" показа, че гради сериозен отбор, спря лидера "Дунав" "Черноморец 1919" показа, че гради сериозен отбор, спря лидера "Дунав" Ако съставът се запази за следващия сезон - акулите ще са претенденти за първото място  Как от площада в Карнобат тръгна войната между Румен Радев и ПП-ДБ (ВИДЕО) Как от площада в Карнобат тръгна войната между Румен Радев и ПП-ДБ (ВИДЕО) Асен Василев нарече лидерът на "Прогресивна България" "страхлив лицемер" и замеси съпругата му Деси Радева  Телешки салам с едва 3 % месо разпали страстите в нета Телешки салам с едва 3 % месо разпали страстите в нета Сабриев иронично допълва, че саламът може да се нарече "телешки“ само заради металната тел, с която е завързан Готовите проекти на ГЕРБ за Бургаска област трябва да бъдат изпълнени! Готовите проекти на ГЕРБ за Бургаска област трябва да бъдат изпълнени! Няма да отстъпя и на милиметър, ако не получат финансиране, дори и да сме в опозиция, казва един от най-активните депутати на ГЕРБ Станислав Губеров, който отново е в листата за 52-ото НС Над 1 млрд. евро са спечелили българите от хазарт, но са заложили 2 млрд. евро Над 1 млрд. евро са спечелили българите от хазарт, но са заложили 2 млрд. евро Дадените пари за хазартни игри нарастват с около 40 на сто през миналата година, и то при положение, че през предходната 2024 г. имаше увеличение с около 8 на сто спрямо 2023 г. Близо 47 500 дружества декларираха данъците си от старта на кампанията Близо 47 500 дружества декларираха данъците си от старта на кампанията От тях близо 4 000 са подадените декларации от дружества само за Бургаска област
София по-скъпа от Берлин и Атина: Какви са цените на основните храни? София по-скъпа от Берлин и Атина: Какви са цените на основните храни? Млечните продукти и захарта повишават разходите в София Студент от Бургас осъди прокуратурата заради фалшиво положителен тест за амфетамини Студент от Бургас осъди прокуратурата заради фалшиво положителен тест за амфетамини Ще трябва да му платят 1500 евро обезщетение  Как ще изглежда светът при $200 за барел Как ще изглежда светът при $200 за барел Opмyзĸият пpoтoĸ, пpeз ĸoйтo минaвa eднa пeтa oт cвeтoвния пeтpoл, eднa чeтвъpт oт гaзa и eднa тpeтa oт тopoвeтe, e дe фaĸтo блoĸиpaн Учителка излязла в 16-годишен болничен и работила като природолечител Учителка излязла в 16-годишен болничен и работила като природолечител Подозренията са, че тя се е преструвала на неработоспособна Как червеното вино влияе на усмивката Как червеното вино влияе на усмивката Червеното вино е приятел на човека, а и на оралното здраве. То съдържа активни съставки и антиоксиданти, които имат благоприятно въздействие върху зъбите и устната кухина на човека Европейска директива ще оскъпи пратките от Тему Европейска директива ще оскъпи пратките от Тему Новата мярка ще се добави към вече въведената такса от 3 евро на тип артикул, която се събира от юли за малки пратки със стойност под 150 евро, основно идващи от Китай Руса бизнесдама, зам.-председател на Общински съвет, си купи хотел за 4 млн. евро Руса бизнесдама, зам.-председател на Общински съвет, си купи хотел за 4 млн. евро Имотът беше обявен на търг за 5,6 млн. евро от частен съдебен изпълнител през юли м.г., но тогава не се стигна до продажба Дубай гони хиляди иранци, конфискува им имоти и сметки за 530 млрд. долара Дубай гони хиляди иранци, конфискува им имоти и сметки за 530 млрд. долара Властите в ОАЕ са действали едностранно и без официални обяснения И Тервел Пулев ще бъде част от Max Fight 64 И Тервел Пулев ще бъде част от Max Fight 64 На ринга той ще изведе своя възпитаник Тома Великов, който представлява боксов клуб „Венко Пулев“. Северна Корея имали ракети, които могат да стигнат чак до САЩ Северна Корея имали ракети, които могат да стигнат чак до САЩ Според Ким Чен-ун най-новият тест на двигателя е имал „голямо значение за извеждането на стратегическата военна мощ на страната на най-високо ниво“
Станка Златева, председател на БФБ Станка Златева, председател на БФБ Вкарахте ме в цирк Виц на деня Виц на деня Тате, мама поръча да ти кажа тази вечер да ходиш из хола по чорапи, без чехли.
- Защо?
- Изгубила някаква игла и иска да я намериш.
Виц на деня Виц на деня Портиер в женско студентско общежитие.
- При коя отивате, младежо?
- Не знам, Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек с добри мисли никога не може да бъде грозен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори