×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изкуствен интелект е сред кандидатите за депутати в Колумбия
  • 15-годишното момиче от "Подуяне" остава в тежко състояние в "Пирогов"
  • Мюнхен събира световните лидери за 62-ата конференция по сигурността
  • Трактори блокират Атина: гръцки фермери излизат на митинг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Актьор от Пазарджишкия театър стана директор на ДТ "А. Будевска"- Бургас


Актьор от Пазарджишкия театър стана директор на ДТ "А. Будевска"- Бургас
Професионалният път на Иля Пепеланов започва от Русенския театър, но утре става пръв в Бургаската Мелпомена
13 Ноември 2024, Сряда, 19:05 ч.
Автор: Флагман.БГ

Престижният пост бе овакантен след кончината на дългогодишния директор Борислав Чакринов през февруари т.г.

Актьорът Иля Пепеланов е избран за директор на Драматичен театър "Адриана Будевска" в Бургас след проведен на 6 ноември тази година конкурс. Информация за класирането му е публикувана на сайта на Министерство на културата.

Директорският пост остана свободен преждевременно през февруари след смъртта на дългогодишния ръководител на театъра Борислав Чакринов (1961 - 2024). В настоящия конкурс кандидати за него са били още Албена Тодорова Колева, Йордан Славейков Тодоров, Валентин Валентинович Гиясбейли и Иван Георгиев Иванов.

Иля Пепеланов към момента е актьор в Драматично-куклен театър "Константин Величков" в Пазарджик. В концепцията си, представена по време на събеседване с комисия от Министерство на културата и качена във видео на сайта на институцията, Иля Пепеланов вижда развитието на театъра основно на база на качеството на заглавията. Той заявява, че планира изготвянето на анализ за нагласите на бургаската публика с цел създаване на репертоар, който да привлича както по-възрастните зрители, така и по-млада публика.

В представянето си Пепеланов заявява, че има идея за създаването на театрално студио за подрастващи, както и че ще работи активно за привличането на ученическа аудитория чрез поставянето на класически заглавия.

В най-скорошните му планове е Маргарита Младенова да постави "Боряна". Той допълва, че е водил разговори и с временно изпълняващия длъжността директор на театъра Богдан Петканин за включване и на творба от Иван Вазов. В събеседването Пепеланов разкрива, че в летния сезон възнамерява да съхрани практиката, въведена от Борислав Чакринов, трупата да представя репертоара си на остров Света Анастасия. Той възнамерява да развие този опит и с малки едноактни пиеси, които да се играят на откритата сцена "Охлюва" в Морската градина, както и в местността Ченгене скеле.

По думите му конкурсът за абсолвенти по режисура, създаден тази година за първи път на името на Борислав Чакринов, трябва да бъде развит и изведен на международно ниво. Иля Пепеланов следва актьорско майсторство в Руската академия по театрално изкуство в Москва, в класа на Леонид Хейфец.

През 2012 г. завършва НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов" в специалност "Актьорско майсторство за драматичен театър" в класа на проф. Стефан Данаилов и започва работа в театъра в Русе.

Сред постановките, в които участва, са "Без зестра" от Александър Островски, режисирана от Маргарита Мачева, "Медея" от Еврипид, с режисьор Петър Денчев, "Службогонци" от Иван Вазов, с режисьор Пламен Панев; "Големите момичета не плачат" от Нийл Саймън, с режисьор Михаил Петров; "Не залагай на англичаните" от Владимир Джурджевич, "Ромео и Жулиета" от Уилям Шекспир, режисирана от Григор Антонов. Участва и във филмите "Още нещо за любовта" на режисьора Магдалена Ралчева, както и "Шменти капели: Легендата" от Владислав Карамфилов, е посочено в биографията му на страницата на пазарджишкия театър.


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
15
Коментара
Флагман.БГ Сам на 14 февруари - провал или свобода Сам на 14 февруари - провал или свобода 13/02/2026, Петък 22:00 0
Флагман.БГ Руската "Барби" предизвика полемики Руската "Барби" предизвика полемики 13/02/2026, Петък 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Лавина уби трима скиори в голям курорт Лавина уби трима скиори в голям курорт 13/02/2026, Петък 20:41 0
Тервел ИЛИЕВ Провал за биатлонистите ни в спринта Провал за биатлонистите ни в спринта 13/02/2026, Петък 20:20 1
Флагман.БГ Чудна съботна закуска с гъби и кашкавал Чудна съботна закуска с гъби и кашкавал 13/02/2026, Петък 19:00 0
Флагман.БГ Намериха бебе в найлонов плик в София Намериха бебе в найлонов плик в София 13/02/2026, Петък 18:33 1
15
Коментара по темата
15.
Художник
17.12.2024 22:15:17
0
0
Честито,на новия директор и на неговата приятелка която спечели конкурса за режисьор на името на Борислав Чакринов!
Няма нищо случайно,даже много рано се случи.Браво!
А какво става с високите цени на незаконното барче,там кой ще се намеси, или ще продължава ръководството на театъра да си затваря очите?
Новия шеф слуша други двама души....те командват бургаския театър сега!
14.
*********
14.11.2024 22:20:54
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
13.
seahorse
14.11.2024 16:29:23
0
1
Морето не е провинция,какво е това дуре.,което ще поставите .Срамувам се бургазлии !
12.
Иван
14.11.2024 10:18:38
0
4
Директорът трябва да е Икономист , това е все пак и институция работеща с бюджет....
Трябва да се променят условията за кандидатстване крайно време е.
11.
Свионско без Зеля, без Зеля
14.11.2024 10:03:54
3
7
Ужас, вчера научих, че националния ни театър Иван Вазов, освен от бюджета се спонсориран и от " Америка за България" и от " Отворено общество"- организация на Сорос. Няма да им стъпя. Явно ще се правят само еврейски постановки , за да се тества народа, готов ли е да замести пропадналата Украйна.
10.
Зрител
14.11.2024 08:14:07
0
16
Досега в живота си, този артист, ръководил ли е нещо ?
Колектив, предприятие, нещо си ?
Формирал ли е заплати ?
С какви бюджети е разполагал ?

КУХИ, НАГЛАСЕНИ, БЕЗУМНИ "КОНКУРСИ" !
9.
Зрител
14.11.2024 08:14:05
0
9
Досега в живота си, този артист, ръководил ли е нещо ?
Колектив, предприятие, нещо си ?
Формирал ли е заплати ?
С какви бюджети е разполагал ?

КУХИ, НАГЛАСЕНИ, БЕЗУМНИ "КОНКУРСИ" !
8.
Bill
14.11.2024 07:35:55
1
13
Хм, Пазарджик! Дебелян Пеевски не дерибействаше ли в този град?! Може да е негов кадър, изпратен тук за да прокара поредната схема за източване.
7.
Малкович
13.11.2024 21:33:44
0
26
Директор, артист !?!
Обречена работа.
Освен ако не е схема, като Разград и Смолян.
То пък цялата ни халтура, под шапката на Министерството на културата е схема за източване.
6.
До 3
13.11.2024 20:57:37
2
6
Левко малко ли опит имаше? фART-истите най-големите паразити в съвременното общество. Woke фокс и оръдието на труда им - кенсъл културата.
5.
ммм
13.11.2024 20:51:52
3
17
Да освобождава всички пенсионери с пенсия и заплата които ги държеше Чакринов срещу рушфети и доноси ......срещу другите колеги
4.
*********
13.11.2024 20:49:11
1
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
3.
Мнение
13.11.2024 19:31:27
2
38
Директори на театри трябва да са хора с висше Икономическо образование и с опит, а НЕ актьорчета!!
2.
Схвана се
13.11.2024 19:19:58
3
16
Местя го.
1.
Пепелановския род
13.11.2024 19:14:22
5
31
Наше момче, родопчанче с чепеларски корени. Браво!
Няма да съжалява Бургас.
Успех му желаем!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Поредна изцепка на Георги Дишлиев, той е задържаният с килограм амфети в бургаския жк „Меден рудник” Поредна изцепка на Георги Дишлиев, той е задържаният с килограм амфети в бургаския жк „Меден рудник” 44-годишният бургазлия има доста богато криминално досие и наши читатели питат защо още е на свобода Гюров готви чистка в МВР, знакови лица от ГЕРБ и СДС стават министри Гюров готви чистка в МВР, знакови лица от ГЕРБ и СДС стават министри Очаква се вътрешното министерство да поеме професор Веселин Вучков, а външното - Надежда Нейнски От Малко Търново започва Пътят: Българското Камино тръгва през Странджа към Созопол От Малко Търново започва Пътят: Българското Камино тръгва през Странджа към Созопол Организаторите разкриват следващите стъпки на „Моето Българско Камино“   Царево вдигна високо летвата на „Ваканция и СПА Експо – 2026“ Царево вдигна високо летвата на „Ваканция и СПА Експо – 2026“ На туристическото изложение показаха странджански зелник, сладко от зелени смокини, както и веян паламуд Бойко Найденов: Животът на момчетата в кемпера можеше да бъде спасен Бойко Найденов: Животът на момчетата в кемпера можеше да бъде спасен Затова трябваше да бъдат взети адекватни мерки от страна на разследващите, каза той   Скандал с камери в детска градина, изтекли кадри се появиха в Интернет Скандал с камери в детска градина, изтекли кадри се появиха в Интернет Засега от институциите обаче няма потвърждение дали сигналът от устройствата се е предавал на живо в сайтове Бащата на убития Алекс: Още вярвам на Ивайло Калушев и не смятам да обяснявам защо Бащата на убития Алекс: Още вярвам на Ивайло Калушев и не смятам да обяснявам защо Това училище е едно от малкото в България, в което преподаватели, учители и ученици са в пълна хармония, каза опечаленият родител Бащата на убития 15-годишен Александър: Още вярвам на Калушев. Няма да се аргументирам Бащата на убития 15-годишен Александър: Още вярвам на Калушев. Няма да се аргументирам Това е лично мое вътрешно мнение, каза Яну Макулев Никола Бургазлиев не искал да се учи като другите арестанти, настоявал за персонална учителка и собствен компютър Никола Бургазлиев не искал да се учи като другите арестанти, настоявал за персонална учителка и собствен компютър Осигурена му е възможност да се образова, спрямо Закона за изпълнение на наказанията, но той искал специално отношение Късметът обича влюбените: Топ 5 романтични игри за Св. Валентин Късметът обича влюбените: Топ 5 романтични игри за Св. Валентин От диаманти и сърца до Купидон и Ромео и Жулиета – селекция от слотове, които носят адреналин и романтика в нощта на 14 февруари
Дуа Липа: Раздялата е дезориентиращ процес, а приемането е част от възстановяването Дуа Липа: Раздялата е дезориентиращ процес, а приемането е част от възстановяването Съветита на Дуа Липа за връзките от разстояние и уроците след раздяла Здравният министър на САЩ: Не се боя от микроби, като млад съм взимал кокаин от тоалетни чинии Здравният министър на САЩ: Не се боя от микроби, като млад съм взимал кокаин от тоалетни чинии В интервю пред Тео Вон той,  направи публични коментари за миналата си зависимост към наркотици Нов кръг от преговори Русия САЩ Украйна ще се проведат в Женева на 17 и 18 февруари Нов кръг от преговори Русия САЩ Украйна ще се проведат в Женева на 17 и 18 февруари Кремъл обяви, че руската делегация ще бъде ръководена от Владимир Медински след разговорите в Абу Даби Промени във формата на мозъка се свързват с риска от депресия Промени във формата на мозъка се свързват с риска от депресия Ново изследване открива връзка между структурата на определени мозъчни зони и развитието на депресивни разстройства Изкуствен интелект сред кандидатите за депутати в Колумбия Изкуствен интелект сред кандидатите за депутати в Колумбия Виртуалната кандидатка Гайтана участва в изборите за места, запазени за коренните общности Норвежкият биатлонист призна в ефир за изневяра по време на връчването на медала му Норвежкият биатлонист призна в ефир за изневяра по време на връчването на медала му Стурла Холм се разкая публично и по-късно съжали за откровението в деня на успеха на отбора Отстраниха украински състезател заради каска в памет на жертвите от войната Отстраниха украински състезател заради каска в памет на жертвите от войната Решението за Владислав Хераскевич  е взето 21 минути преди старта в Кортина, а спортистът ще обжалва пред Спортния арбитражен съд Краят на една от последните соц-диктатури Краят на една от последните соц-диктатури Според Reuters от 31 януари 2026 г. „Кубинци от всички слоеве се свиват в режим на оцеляване, справяйки се с удължаващи се прекъсвания на тока и ръстящи цени на храна, гориво и транспорт, докато САЩ заплашват с удушаване на комунистическата държава“ Нов удар по руските енергийни интереси: САЩ ограничиха достъпа до петрола на Венецуела Нов удар по руските енергийни интереси: САЩ ограничиха достъпа до петрола на Венецуела Цените на горивата ще паднат още след свалянето на санкциите, прогнозира американският финансов министър Самолет с 55 души на борда излезе извън пистата при аварийно кацане  Самолет с 55 души на борда излезе извън пистата при аварийно кацане  Машината спря в плитките води на Индийския океан, край Сомалия  
София Андреева, последователка на Калушев София Андреева, последователка на Калушев Дано синът ми живее дълго и да носи позора за смъртта на Ивайло Калушев Виц на деня Виц на деня Жена се гледа в огледалото и казва на съпруга си:
- Чувствам се дебела, грозна и сбръчкана. Имам нужда от комплимент.
- Зрението ти е перфектно!
Виц на деня Виц на деня Основни медикаменти в Българската медицина:
- Газ, мас, оцет, чесън, лук, вино, ракия, пилешка супа, крем "Здраве" и бой!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако искате да снимате п*рно, търсете хора, които пеят на караоке! Тези хора нямат срам!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори