×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пенсиите на полицаи и военни надхвърлиха 1100 евро
  • Русия засекрети репетициите за парада за 9 май
  • Днес започва Младежкия музикален фестивал "СОЛиСиМи", входът е свободен!
  • Спектакълът „Бряг и безкрайност“ събира бургаски таланти на открита сцена в чест на Giro d’Italia на 7 май, концертът ще започне в 18 часа
  • Новата междуконтинентална ракета на Турция поставя въпроси за сигурността в НАТО
  • Днес и утре синята и зелена зона на Бургас няма да работят
  • Започна изплащането на пенсиите за май
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Екшън край Бургас: Хванаха 10 нелегални мигранти, натикани в тайници на автобус


Екшън край Бургас: Хванаха 10 нелегални мигранти, натикани в тайници на автобус
44-годишният водач на "Мерцедеса", с турски регистрационни номера, е задържан за 72 часа. Той е с двойно гражданство - турско и българско
13 Ноември 2024, Сряда, 17:26 ч.
Автор: Флагман.БГ

Крайната им цел била Германия и други европейски страни, крили са се в тайници

Десет мигранти в автобус с тайници на пътя за Бургас, в района на созополското село Крушевец, заловиха на ГПУ малко Търново, съобщиха от Гранична полиция.

При проверката на превозното средство в естествена кухина до предната врата са установени 4 мигранти без документи за самоличност. До задната врата на автобуса граничните полицаи са открили специално изграден тайник в единия от багажниците, в който са установени още 6 лица без документи за самоличност. Десетимата незаконни мигранти са заявили, че са от Ирак, Сирия, Иран.

Крайната им цел била Германия и други европейски страни. Те са задържани, срещу тях е заведен заявителски материал за незаконно преминаване на границата по описа на ГПУ-Малко Търново. Уведомена е Районна прокуратура - Бургас.

44-годишният водач на "Мерцедеса", с турски регистрационни номера, е задържан за 72 часа. Той е с двойно гражданство - турско и българско. Срещу него е образувано бързо производство за каналджийство.




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ МОК с категорично решение за Беларус МОК с категорично решение за Беларус 07/05/2026, Четвъртък 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Мъж застреля две жени и се самоуби Мъж застреля две жени и се самоуби 07/05/2026, Четвъртък 18:41 0
Димитър КИРЯКОВ Балът вече струва колкото една сватба Балът вече струва колкото една сватба 07/05/2026, Четвъртък 18:00 1
Тервел ИЛИЕВ Защо Майкъл Джексън не умря в "Невърленд" Защо Майкъл Джексън не умря в "Невърленд" 07/05/2026, Четвъртък 17:21 0
10
Коментара по темата
10.
Граничар
14.11.2024 09:28:43
1
5
Автобусът минава основна митническа проверка. На Малко Търново действа командирована митн. група от Калотина.. Нещо??
9.
ciklop 50
14.11.2024 09:22:59
1
6
Хе, Бургас се оказва център на престъпници, мафиоти, трафиканти ... ама вие се радвайте, че цяла България ще завижда на коледната ви украса, може да има и пакетчета с бело там, безплатно ...!
8.
Леш
14.11.2024 08:47:09
0
5
Да се извърши опис на банкови сметки,титуляри- до 4-та степен Роднини на всеки ,който последните 15 години е минал през Гранична полиция и да се процедира по Спешност
7.
*********
13.11.2024 23:30:24
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
Станимир
13.11.2024 21:31:19
0
14
Сега да видят ,кои е бил дежурен на ГКПП то и защо автобуса не е минал скенер.
5.
*********
13.11.2024 19:52:42
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
...
13.11.2024 19:26:18
1
13
Сега този ибрик,ще го осъдите ли? Аман от жалки изрезки,наричани бългорски граждани.
3.
пенсионер
13.11.2024 18:42:38
1
16
Ало госин Златанов кво става до кога ще говориш за нулев натиск на мигранти по БТГ .Престани да се хваляш и подвеждаш гражданите че сме почити в шенген .Докато не решиш кадровия проблем както в ръководството на ГДГП така и по РДГП До кога ще подменяте професионалисти преминали през граничните застави Дошли от военното училище авършили граничен факултет Както и тези от ВА Раковски Схора неотбили наборна служба и висше образовани по специалност нищология .Такива началници ще контролират и помагат на останалите знаещи и можещи повече от проверяващите ги .
2.
васил попов баш граничаря
13.11.2024 17:54:29
1
23
Ас кату бях там началник подобни изгъзици,грешка,подобни издънки не ставаха .сичкити мигранти цигани бес проблем бяха изпратени до Германия а сега постоянно издънки няма вече работливи граничари.
1.
Гоги
13.11.2024 17:46:24
0
16
Отиваха в западноевропейския рай, но сега ще почакат 20дни преди да продължат, защото... Причини .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургас посрещна Giro d’Italia с впечатляващ спектакъл на площад „Св. св. Кирил и Методий“ Бургас посрещна Giro d’Italia с впечатляващ спектакъл на площад „Св. св. Кирил и Методий“ Концертът „Бряг и безкрайност“ събра стотици жители и гости на града, сред публиката имаше и италиански туристи и участници в колоездачната обиколка Кои ще са министрите в кабинета на Румен Радев (БИОГРАФИИ) Кои ще са министрите в кабинета на Румен Радев (БИОГРАФИИ) Румен Радев влиза в управлението с четирима вицепремиери и 18 министри За Овен, Лъв и Риби всеки следващ ден през май ще е по-добър от предишния За Овен, Лъв и Риби всеки следващ ден през май ще е по-добър от предишния Енергията на този период се засилва прогресивно Кой е Иван Василев - кандидат за министър на иновациите и дигиталната трансформация Кой е Иван Василев - кандидат за министър на иновациите и дигиталната трансформация Съавтор е на промените в Търговския закон, свързани със създаването на нов вид дружество – Дружество с променлив капитал, както и на промените Бургаските каратеки на „Ронин“ с поредица златни медали от международната купа в Япония Бургаските каратеки на „Ронин“ с поредица златни медали от международната купа в Япония В надпреварата сили премериха състезатели от 13 държави, а представителите на КК „Ронин“ отново доказаха високата класа на българското карате Защо Майкъл Джексън не умря в "Невърленд" Защо Майкъл Джексън не умря в "Невърленд" Тайните на имението, в което Кралят на попа прекара последните си дни Румен Радев върна мандата с готов състав на проектокабинет и обеща: Ще пречупим тренда на галопиращите цени Румен Радев върна мандата с готов състав на проектокабинет и обеща: Ще пречупим тренда на галопиращите цени От началото на демокрацията това е най-бързо сформираното правителство, похвали се кандидат-премиерът Тези кръчмари потресоха България, хиляди фенове на шеф Манчев искат да фалират Тези кръчмари потресоха България, хиляди фенове на шеф Манчев искат да фалират До тази изненадваща ситуация се стигна заради наглото отношение на двамата към работата на шеф Манчев Сезонът ще бъде рекордно кратък - в най-добрия случай до края на август, смята Веселин Налбантов Сезонът ще бъде рекордно кратък - в най-добрия случай до края на август, смята Веселин Налбантов Сложната международна обстановка и геополитическите сътресения в района на Ормузкия проток се оказват неочакван, но мощен фактор за състоянието на българския туризъм. Изправят пред съда Димитър, който уби с Фолксвагена си съпрузите Стамат и Диляна на ул. „Индустриална“ Изправят пред съда Димитър, който уби с Фолксвагена си съпрузите Стамат и Диляна на ул. „Индустриална“ Той блъсна мотора им, след като направи забранен ляв завой, остави дъщеря им кръгъл сирак
Балът вече струва колкото една сватба Балът вече струва колкото една сватба Когато всички разходи бъдат събрани с визия, куверти, музика, фото и видео, общата сума за един абитуриент през 2026 година често достига между 5 000 и 8 000 евро Шефът на сдружението на хипермаркетите обясни защо продават толкова скъпо Шефът на сдружението на хипермаркетите обясни защо продават толкова скъпо "Търговията е крайната витрина. Когато сме малък пазар и зависим от внос, това неизбежно води до по-високи цени“, каза той. Пиян тираджия едва не се размаза в къща Пиян тираджия едва не се размаза в къща Камионът се е движил по улица, непригодена за такъв вид МПС,  а след удара се е разрушила конструкцията на полуремарке, а след 100 метра камионът е успял да спре на тротоара пред къща Оставиха в ареста литовката, която намушка 4-ма души във Варна Оставиха в ареста литовката, която намушка 4-ма души във Варна Съдът реши жената за бъде настанена за изследване в психиатричното отделение към болницата на затвора в Ловеч Бургас става част от емоцията на Giro d’Italia с масово градско велошествие Бургас става част от емоцията на Giro d’Italia с масово градско велошествие Събитието ще се проведе на 9 май 2026 г. (събота), със старт в 12:00 часа от площад „Тройката“ До дни започва пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика До дни започва пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика Обработките ще се извършват в часовия диапазон от 00:00 до 04:30 часа, при подходящи метеорологични условия Децата на Бургас превърнаха сцената на Пантеона в празник на таланта Децата на Бургас превърнаха сцената на Пантеона в празник на таланта Атмосферата беше изпълнена с детски смях, аплодисменти и споделена радост, а началото постави Дебора Ангелова За Giro d`Italia временно ще се променя организацията на движение в участъци от републиканските пътища За Giro d`Italia временно ще се променя организацията на движение в участъци от републиканските пътища Временната промяна ще обхваща отсечки от първокласната, второкласната и третокласната пътна мрежа в областите Бургас, Сливен, Ямбол, Велико Търново, Пловдив, Пазарджик и Софийска Ужасяващата история, за която целият свят говори: С хеликоптер извадиха крокодила, погълнал хотелиер Ужасяващата история, за която целият свят говори: С хеликоптер извадиха крокодила, погълнал хотелиер В стомаха на животното, разследващите са открили две човешки ръце, част от гръден кош, парчета плът и пръстен, разпознат като принадлежащ на изчезналия хотелиер Този шофьор отнесе глоба от 520 евро за спиране в аварийната лента на АМ Тракия Този шофьор отнесе глоба от 520 евро за спиране в аварийната лента на АМ Тракия Законът ясно определя в кои случаи е допустимо спиране в аварийната лента, но според юристи има основания наказанието да бъде обжалвано
Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Виц на деня Виц на деня - Скъпи, нали ми имаш доверие?
- Разбира се скъпа!
- Знаеш, че никога не бих те излъгала?
- Естествено.
- Един стълб на паркинга ме удари, когато паркирах.
Виц на деня Виц на деня - Къде попадат добрите съпрузи след смъртта?
- На небето.
- А лошите?
- При тъщата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Повярвайте, нищо не работи толкова добре в интернет, както крайните срокове
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори