Спестете си глоба от 1000 лева и не горете старите гуми, ето как да се освободите от тях в Бургас
19 мобилни пункта решават проблема, предаването на старите гуми в тях е безплатно
На прага на зимния сезон много бургазлии се подготвят за оборудване на автомобилите си с подходящи гуми. Какво обаче се случва с гумите, които вече са негодни за употреба? Най-лесният начин е да ги оставим за рециклиране в автосервиз. Малко от автосервизите обаче се съгласяват да приемат стари гуми, ако не бъдат закупени нови от същото място.
Община Бургас пък предложи алтернативен вариант, при който хората може да оставят старите си гуми за рециклиране в общинските мобилните центрове, разположени на територията на града, както и в общинския екоцентър на регионалното депо за отпадъци "Братово-Запад".
Целта е да не се стига до нерегламентирано изхвърляне или горене на гумите, защото това допринася много за замърсяването на въздуха. В Бургас са обособени общо 19 мобилни пункта за разделно събиране на отпадъци от домакинствата.
Предаването на старите гуми в пунктовете е безплатно.
Мобилните центрове са на разположение на гражданите в дните от вторник до събота включително (почивни дни неделя и понеделник), а работното време е от 08:00 до 16:30 ч. (почивка 12:00 ч. – 12:30 ч.), както и общински еко-център на регионално депо за отпадъци "Братово-Запад".
- ж.к. " Меден рудник" срещу бл.69
- ж.к. "Меден рудник" срещу бл.77
- ж.к. "Меден рудник" пред тото пункта срещу магазин „Лидъл“ до бл.34
- ж.к. "Меден Рудник" срещу спортна площадка до бл.449
- ж.к. "Меден Рудник" между бл.84 и бл.85
- ж.к. "Меден рудник" до у-ще "Елин Пелин"
- ж.к. "Братя Миладинови" зад бл. 56
- ж.к. "Братя Миладинови" между у-ще "В. Априлов" и бл. 117
- ж.к. "Лазур" до бл.41
- ж.к. "Лазур" зад бл.4
- ж.к. "Зорница" на гърба на спортна зала "Бойчо Брънзов"
- ж.к. "Зорница" до подлеза срещу бл.20
- ж.к. "Изгрев" между бл.66 и бл.65
- ж.к." Изгрев" срещу бл. 32
- ж.к. "Славейков" между бл.36 и бл.37
- ж.к. "Славейков" до бл.14
- ЦГЧ зад хотел „Атаген“ и бл.104, срещу защитено жилище
- ЗДГЧ, в края на ул. „Фердинандова“
- кв. Сарафово кръстовище на ул. "Ангел Димитров" и "Ремсова"
През миналата година са събрани 100 тона стари гуми. Глобата за нерегламентираното им горене е до 1000 лева. Автосервизите са сред най-често проверяваните за подобни нарушения.
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас

бах мааму
Тея селяни там имат изглед към Бургас и за да стигнат до центърЪт на Бургас изразходват една туба нафра в задръстванията.