×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Без коли първа и втора категория в центъра на София
  • Мъж заплаши с лопата полицаи във Великотърновско
  • Започва продажбата на стартовите комплекти евромонети
  • Затвори родилното отделение в Севлиево
  • Сигнал за бомба затвори Прохода на Републиката
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пълен цирк! Тикат продавач на протектори за обувки на ключов пост в „Лукойл Нефтохим“


Пълен цирк! Тикат продавач на протектори за обувки на ключов пост в „Лукойл Нефтохим“
Служебният министър на енергетиката настоява за нов надзорник от страна на държавата
13 Ноември 2024, Сряда, 12:18 ч.
Автор: Флагман.Бг

Цветан Цирков е лансиран за надзорник в бургаската рафинерия

Служебният министър на енергетиката Владимир Малинов упорито настоява за ключова смяна в надзорния съвет на "Лукойл Нефтохим".

Агенцията по вписванията пресече първия му опит за смяна. По искане на енергийното министерство на 14 ноември е насрочено извънредно общо събрание на акционерите на бургаската рафинерия само с една точка - въпросната смяна, съобщава в. "Сега".

Това се случва на фона на очакване за поява на нов мажоритарен собственик на най-голямото българско предприятие. През септември гръмна новината, че министър Малинов тихомълком е задвижил отстраняването на експерта Бойко Ницов, който само преди година бе избран с конкурс да представя държавата в надзора на бургаския нефтокомбинат, и е лансирал за поста Цветан Цирков, за когото няма данни да се е занимавал с горива или с енергетика.

На събранието през септември са били представени мажоритарният собственик "Литаско" (дъщерна на руската "ЛУКойл") и държавата (енергийното министерство), които са одобрили смяната. Но впоследствие Агенцията по вписванията отказа да регистрира новия надзорник Цирков, защото искането за промяна в надзорния съвет не е било включено в редовния дневен ред и не всички акционери (дребните) са били уведомени.  

Сега по настояване на Министерството на енергетиката е насрочено ново акционерно събрание - този път извънредно, на 14 ноември, с единствена точка смяна на Ницов с Цирков.

За разлика от Бойко Ницов, спечелил прозрачен конкурс, Цирков е лансиран неизвестно как, от кого и заради какви качества.

Освен че подобни рокади не са работа на кабинет, който основно трябва да организира избори, случаят е скандален поне по още три причини: държавата в лицето на временния енергиен министър не посочва мотиви за отстраняването на Бойко Ницов, който е признат енергиен експерт, анализатор в Центъра за изследване на демокрацията. За Цирков се знае само, че е бил съдружник във фирма, продаваща протектори за обувки - "Инвизибъл протект", и че е в борда на "Зона Доброславци", подопечна на държавната компания "Индустриални зони".


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
22
Коментара
Флагман.БГ Млад мъж преби гаджето си, друг атакува майка си Млад мъж преби гаджето си, друг атакува майка си 01/12/2025, Понеделник 21:33 0
Тервел ИЛИЕВ 101-годишна баба е звезда във фитнеса 101-годишна баба е звезда във фитнеса 01/12/2025, Понеделник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Почина велик шампион от старата школа на тениса Почина велик шампион от старата школа на тениса 01/12/2025, Понеделник 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Протестът в Бургас продължава втори час Протестът в Бургас продължава втори час 01/12/2025, Понеделник 19:48 57
22
Коментара по темата
22.
Безиме
14.11.2024 01:01:05
0
4
Може ли и да се проверяват други назначения ! Има много не само лукойл
21.
Zapoznatata
13.11.2024 20:49:37
3
1
Много сте запознати яжте си му я ще яде нещо друго той , а сме запознати да то е видимо колкото цяла снимка . Сигурно в документите му е в А4 формат защотоо голямааа кратуна празна
20.
Чукча писател
13.11.2024 19:37:16
0
5
Хубава фамилия има Мнаджурският кандидат. Знаменателна!
19.
*********
13.11.2024 17:28:19
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
18.
дупето
13.11.2024 17:25:06
8
23
до 8
Никой няма да скочи в Лукойл. Няма по-смачкана и по-робска сган от жалкарите, които работят там. Готови са да ги клати всеки, както си поиска само за да кретат в завода.
17.
haha
13.11.2024 16:28:33
0
16
Той като в един друг бургаски завод началик и директор не знаят какво е лагер а технически лица били да закриват че големи излагации и голямо лапане на пари , само че чудя къде спът проверяващите нап , икономическа полиция , рзи и т .н че ако ги почнат поне 100 години затвор а тея от лукойл вече ми се осраха да вмирисват въздуха голямо акане ... най тъжното е че всичко е на гърба на обикновенните работници които опъват !
16.
Запозната до 13,14
13.11.2024 15:58:25
5
5
Голяма му е главата. Да
....и вие май сте му я яли
15.
Раму
13.11.2024 15:54:41
1
10
С хранилката Лукойл ще се сбогуват много хора, на които ще им бъде предложено от чиновници да мръзнат по бензиностанциите за да зареждат автомобили.
14.
*********
13.11.2024 15:51:47
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
13.
KOCITOGLAVATA
13.11.2024 15:50:06
6
10
TOVA E GLAVNIQ INJINER NA PT ROSENEC KOCITO GOLQMATA GLAVA pulna shmatka e
12.
до 11
13.11.2024 15:30:46
0
8
На каската му пише К. Киров, шИ черпиш :)
11.
За балдъзата питам
13.11.2024 15:17:49
1
6
Кой е този готиния на снимката?
10.
Ужас
13.11.2024 15:04:23
2
18
Двете прасета искат да крадат още и да капнат някой лев преди да затрият рафинерията
9.
Служебен боклук
13.11.2024 14:51:54
0
19
Този Владимир Маринов прави схеми и злоупотреба със служебно положение на всяка крачка! Вън на този боклук от управлението! Пак той разписа за каменната кариера в Каблешково, управлява под мотото: "Граби и руши!"
8.
До номер 4
13.11.2024 14:34:58
0
27
Те хората, които бачкат там са на ръба вече! Всеки момент ще скочат! То бива бива подигравки, ама....!
7.
Вальо
13.11.2024 13:40:53
1
42
Ми ние скоро един продавач на плавници и шнорхели го предложихме на президента за премиер ! От хората на Слави май ! Наистина има и такъв народ , толкова глупав
6.
Спиро
13.11.2024 13:34:06
0
29
Ооо този пак е добре , поне продава гуменки , преди бяха сложили един палячо поет от Пловдив Гърневски ! Нефтохим и Гърневски мъка та мъка ! И Гърневски беше специалист по гуменките ! Когато дойде за първи и последен път в завода за да си вземе служебното БМВ ,ТОЗИ ВИДЕН СЕДЕСАР доведе със себе си президента на ФК Ботев Пловдив тогава 2000 година. Мисля . Той като представител на Диадора искаше да обуе всички нефтохимици с маратонки на марката . Поета стои донесоха и брани интересите на държавата и стиска златната акция ! Ама яко...
5.
Рамбо
13.11.2024 13:25:41
0
34
Айде пак Калинки, този е страшен Некадърник просто им трябва ухо явно ...Ама му сложете и клиле че може да реши да скочи от 6 етаж знае ли човек!!!
4.
Коментар
13.11.2024 13:23:54
0
65
Да вдигнат заплатите на работниците си ! Техните шефове Добрев , Григоров на месец взимат по стотици хиляди , работниците им работят за 2000 ... Нямат наяждане ...
3.
Лили
13.11.2024 13:16:49
2
46
Дебелаците искат да лапат още ! Идват нови избори......
2.
Иван
13.11.2024 13:09:28
4
40
Шишизавъра напредва мощно
1.
Трол
13.11.2024 12:53:49
3
57
Риба се лови в мътни води. А водите в България скоро няма да се избистрят...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Продължаваме промяната“ се разграничи от вандалите „Продължаваме промяната“ се разграничи от вандалите Нормалните хора усетиха провокаторите и започнаха да се изтеглят още към 21:30 часа, коментира Кирил Петков   Делян Пеевски обвини президента за погромите и палежите в София Делян Пеевски обвини президента за погромите и палежите в София Ние от ДПС няма да бъдем пречупени от вашата агресия, обяви депутатът Започват нови сблъсъци? Полицаите атакуват протестиращи по улиците Започват нови сблъсъци? Полицаите атакуват протестиращи по улиците Служителите на реда обаче получиха разпореждане да не ги бият Погром в централата на ГЕРБ, мебелите на партията горят Погром в централата на ГЕРБ, мебелите на партията горят Не остана нито едно здраво стъкло Сблъсъци в София, летят камъни и бутилки след опит на полицаите да отблъснат демонстрантите Сблъсъци в София, летят камъни и бутилки след опит на полицаите да отблъснат демонстрантите Една от полицейските коли едва не се запали Какво се случи тази вечер в Бургас (ОБЗОР) Какво се случи тази вечер в Бургас (ОБЗОР) Проведе се най-големият антиправителствен протест в града за последните 12 години Изстрели пред централата на ДПС-НН? Изстрели пред централата на ДПС-НН? Протестиращите атакуват Протестиращите във Велико Търново пробиха полицейския кордон Протестиращите във Велико Търново пробиха полицейския кордон Насочиха се към общината Честно ли е: Краси цял сезон се чуди коя да избере и нищо! А Натали я нападна глутница Честно ли е: Краси цял сезон се чуди коя да избере и нищо! А Натали я нападна глутница Сензационно мнение за двоен аршин в "Ергенът" Атака към централата на ДПС-НН! Протестиращите тръгнаха на шествие Атака към централата на ДПС-НН! Протестиращите тръгнаха на шествие Кирил Петков предупреди, че ще отидат и до партийния офис на ГЕРБ
Учени създадоха машина, която превръща въздух в питейна вода! Къде се случи това Учени създадоха машина, която превръща въздух в питейна вода! Къде се случи това В Китай не си поплюват с технологичния напредък Страна от Централна Европа даде допълнителни 250 милиона евро военна помощ за Украйна Страна от Централна Европа даде допълнителни 250 милиона евро военна помощ за Украйна Нидерландия се опитва да помогне на украинците с оръжия от САЩ 101-годишна баба е звезда във фитнеса 101-годишна баба е звезда във фитнеса В Испания Избухна страшен скандал около спортна кола на 6 колела Избухна страшен скандал около спортна кола на 6 колела Две ателиета се обвиняват взаимно Почина велик шампион от старата школа на тениса Почина велик шампион от старата школа на тениса Отиде си Никола Пиетранджели Русия твърди, че е превзела село в Донецка област - ракетна атака удари Днепър Русия твърди, че е превзела село в Донецка област - ракетна атака удари Днепър Трима загинали и най-малко осем ранени при удар по източния украински град, твърдят местните власти Довечера на протеста ще има КПП, ще проверяват демонстрантите Довечера на протеста ще има КПП, ще проверяват демонстрантите На прицел са лица с профил на агресивни граждани, познати от предишни протести Доналд Тръмп си е направил ЯМР, обеща да покаже резултатите Доналд Тръмп си е направил ЯМР, обеща да покаже резултатите Президентът на САЩ уверява, че е в отлично здраве, не уточнява коя част от тялото му е била проверявана Как Майкъл Фейгън се промъкна до леглото на британската кралица - една невероятна история Как Майкъл Фейгън се промъкна до леглото на британската кралица - една невероятна история Инцидентът довел до пълна ревизия на кралската охрана, а Майкъл Фейгън не бил обвинен във взлом, тъй като по онова време това било гражданско, а не наказателно нарушение Ванеса Хъджънс отново майка на 36 Ванеса Хъджънс отново майка на 36 Известната актриса и певица посрещна второто си дете със съпруга си, професионалния бейзболист Коул Тъкър 
Мартин Куванджиев, предприемач Мартин Куванджиев, предприемач Един политик трябва да е като рок звезда - да му искат автографи, а не да търсят саморазправа Виц на деня Виц на деня - Скъпа, имам две новини - лоша и хубава.
- Казвай!
- Реших да те напусна!
- А сега кажи лошата!
Виц на деня Виц на деня - Кога индийката е готова за с*кс?
- Когато червената точка на челото и светне в зелено.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Дай на някого една риба и ще го нахраниш за един ден. Научи го да лови риба и ще чукаш жена му всеки уикенд.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори