Отличен 6 за тези бургазлии
Публиката на "Нефтохимик" заслужи европейско признание миналата вечер
Световният волейболен гранд СК "Анкара" победи "Нефтохимик" 2010 с 3:0 (20, 24, 18) гейма като гост и взе огромна преднина преди 1/16-финалния мач-реванш от престижния евротурнир Чалъндж къп. Австралийският национал Томас Едгар (14 т.) бе най-резултатен в срещата в "Арена Бургас", само една точка по-малко от него добави американската звезда и бронзов олимпийски медалист Гарет Магуатутия от гостите. Толкова за домакините направи пък Аксел Трухчев.
Финансовият благодетел на ВК "Нефтохимик" Павел Бошнаков е създал отлични условия тимът да се бори за медалите в България, защо не и да стане шампион този сезон. "Анкара" обаче е много над нивото на родния волейбол като бюджет. Срещата бе удостоена с внимание от редица официални гости, сред които Димитър Николов, кмет на Бургас.
Гостите пък дойдоха с огромна делегация и щаб, видя Флагман.БГ. Очакваното от европейската волейболна общественост се случи, чиста победа за тях и в реванша могат да ликуват дори след загуба с 0:3, но при успех в евентуален Златен тайбрек.
Чиста победа обаче записа и великолепната публика на "Нефтохимик". Около 1000 верни фенове на отбора създадоха спортен празник в залата и на крилете на тяхната подкрепа тимът с треньор Иван Станев бе на косъм да спечели втория гейм и да създаде огромни проблеми за звездната селекция на гостите.
Мачът на годината: Световен гранд идва в Бургас, подкрепете "Нефтохимик" 2010
От малчугани до възрастни, всички подкрепиха пламенно Нафтата и могат да се чувстват победители. Защото с такава вярна публика, тимът на Нефтохимик може да е спокоен за своето бъдеще. А относно спортно-техническата част на самия мач, домакините може би подходиха с прекалено голям респект към звездния тим на "Анкара" в началото на срещата, но във втория гейм загатнаха за потенциала си, който е далеч над средното европейко ниво. А ако Фортуна бе с Трухчев и компания в края на втората част, може би задачата за звездните опоненти преди реванша в Турция щеше да е далеч по-сложна
Ето и малка част от отличниците в "Арена Бургас":
Семеен разрив в Холивуд: Още две от децата на Брад Пит искат да премахнат от имената си фамилията му
Стоичков и Георги Иванов гости на Тръмп
Голям пожар в Гърция
Трансферна бомба: Салах на крачка от подпис с гранд до България
Внучката на Чарли Чаплин се влюби в България, отнесе терлици и розово масло
250 души се струпаха при масов бой в Димитровград, 17 са задържани
Седем вечерни грешки, които ви крадат съня и ви оставят изтощени
Тръмп превърна дима в мита: Иска Канада да плати за горските пожари
Франция и Англия в битка, която никой не иска: Дешан се сбогува, Мбапе гони Златната обувка
Семеен разрив в Холивуд: Още две от децата на Брад Пит искат да премахнат от имената си фамилията му
18/07/2026, Събота 09:00
5
Емрах остана без книжка за година, но обеща да не ходи пеша
Емоционалната изповед на Тихомир Янакиев развълнува Созопол навръх празника на града (ВИДЕО)

Само Черноморец се мъчат да направят нещо, ама с това Долно езерово е като автогол!
Снощи само бат Жоржи беше на ниво.