Състезание по БЕЛ се състоя в училището в Равда
Участниците от двата отбора трябваше да изпълняват езикови задачи на интерактивен дисплей и на хартиен лист
В ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ в с. Равда се проведе интерактивен урок по български език и литература, посветен на 140-годишния юбилей на училището. Урокът бе под формата на състезание с име „Знаете ли български?“ и се проведе между шестите класове, с преподаватели Марина Янкова и Живка Митова- Иванова.
Участниците от двата отбора трябваше да изпълняват езикови задачи на интерактивен дисплей и на хартиен лист. Задачите съдържаха въпроси за части на речта и на изречението, учениците трябваше да определят граматични признаци, вида на изречения, да поправят правописни, пунктуационни и граматични грешки. Освен по български език, учениците показаха знания и по литература. В последната игра трябваше да разпознаят образи на български владетели или народни будители. На финала на състезанието учениците имаха за задача да намерят скрито послание, написано на лист измежду букви от българската азбука и препинателни знаци. Посланието гласеше: „Честит юбилей! 140 г. училище в с. Равда.“ Победител в състезанието се оказа отборът на 6 а клас. Първенецът бе излъчен от жури в състав: Анна Червенкова- учител по български език и литература, г-жа Камелия Алексиева- начален учител и филолог и Димитринка Тальокова- начален учител. Журито класира на 1-во място отбора на 6 “а“ клас.
И двата отбора получиха грамоти за отлично представяне и бяха поздравени от журито, директора Таня Петкова и от своите учители.
Седмокласници с класен ръководител Елица Якимова поднесоха много приятна и за двата отбора изненада - бяха изработили подвързии за всички тетрадки и книгоразделители със символите на глаголицата и надпис „140 г. юбилей“. В края на часа раздадоха тетрадката на всеки ученик, подвързана с юбилейната обложка.
Как евтините китайски дрехи заляха Европа
Въпросът остава: Кои са били хората, стреляли по деца в Сараево, като на сафари?
Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана
Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост
Всички правим тази грешка: Тези ястия, стават по-здравословни, но чак на следващия ден
Взимаме повече пари заради новите ваучери за храна
Даниел Бачорски побесня, изрече гневни думи
Царевичното брашно крие тайна? Здравен ефект, за който малцина подозират
Левът изчезва от банкоматите от 1 януари: Как ще теглим евро през 2026 г.
Влаковете тръгват по ново разписание
Съпричастност с монети: Варна показва как се гради доброто
Велико Търново се обедини в маратон с кауза
