Арестуваният кмет се дрогирал с амфетамин?
Тестът показал наличие на амфетамин, дал е кръв и урина, чакат се резултатите
Кметът на плевенското село Пелишат е задържан по Закона за МВР за 24 часа, потвърдиха от прокуратурата. При проверка с полеви тест е установено, че той шофира след употреба на наркотично вещество, пише БЛИЦ.
Проверката е извършена във вчерашния ден в селото. Тестът показал наличие на амфетамин.
"Това, което прокуратурата към момента може да предостави като информация, която знаем, че действително вчера полицейските органи са спрели водач на моторно превозно средство, тестван е за употреба на наркотични вещества, съответно, полевият тест е показал положителна проба, но водачът е дал кръвна проба, урина“, заяви окръжният прокурор на Плевен Владимир Николов.
„Тоест, с оглед на практиката ще се проведе разследване. Ще изчакаме резултатите от експертизата, която категорично ще кажат дали е налице употреба на наркотични вещества, или не. И тогава вече ще вземем всички мерки, така, както законът повелява“, добавя той.
„Всички тези действия, които към момента се осъществяват, са в компетенциите на колегите от Министерството на вътрешните работи. Те са установили административното нарушение, предприели са съответните мерки. Предстои в понеделник ние да получим материалите в прокуратурата", каза още прокурорът.
София ще има нов квартал, ще се казва "Райна Княгиня"
Откриха издирваната Кремена - мъртва е!
Турски учени предупредиха, че Черно море ще се затопли сериозно. Какво означава това?
Иран разглежда мирно предложениe на САЩ, според Тръмп има „много добър шанс войната да приключи“
Почина създателят на CNN
"Дяволът носи Прада 2" изкара 233,6 млн. долара за първите три дни от дебюта си на световния екран
Победител от „Игри на волята“ стана татко на момче
Един от петима пълнолетни европейци живеят в бедност, сочат данни на ЕК
Анджелина на път да спечели съдебната сага с Брад Пит
Петролът падна под $100 за барел
Роналдо вкара в гаража нов звяр - G-класа кабрио за 1,2 млн. евро
