×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Доналд Тръмп потвърди, че е подписал споразумението с Иран
  • Новият кабинет и общините ще проведат национална среща
  • Окончателно: Депутатите гласуват нов дълг от 3,8 млрд. евро
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

От Кан до Бургас: Главните герои на Хайтовата "Сватба" открехнаха завесата часове преди премиерата


От Кан до Бургас: Главните герои на Хайтовата "Сватба" открехнаха завесата часове преди премиерата
Ралица Стоянова и Радослав Владимиров, които изпълняват главни роли в "Сватба", вече са в града
10 Ноември 2024, Неделя, 12:45 ч.
Автор: Тервел ИЛИЕВ, снимки: Тервел ИЛИЕВ

Бургазлии и гостите на града имат възможност да се насладят на премиерна прожекция

Новият български игрален филм "Сватба", по едноименния разказ на Николай Хайтов от сборника "Диви разкази", ще бъде представен днес в Бургас. Събитието ще се състои в НХК. Прожекцията започва в 18:00 часа и обещава да бъде много вълнуваща. Билети се продават на касата на Часовника и в мрежата на Грабо. Лентата е дело на Магдалена Ралчева, която е позната на публиката с филмите "Още нещо за любовта" и "12 А". В "Сватба" участват редица известни имена. В събота в града пристигнаха актьорите, които изпълняват главната мъжка и главната женска роля - Радослав Владимиров и Ралица Стоянова.

Ралица Стоянова и Радослав Владимиров.

Ето какво казаха младите надежди на българското кино пред Флагман.БГ относно лентата:

- Малко след премиерата си в Кан, филмът "Сватба", по едноименния разказ на Николай Хайтов, ще бъде представен и в Бургас. Какво е усещането?

Ралица Стоянова: Много се вълнуваме, защото ние много харесваме Бургас като град и изобщо обичаме много морето. Разбрахме, че залата почти е пълна, което е прекрасно. Вълнуваме се. Мисля, че ще мине много добре.

- Премиерата е тази вечер от 18:00 часа в Културен дом НХК Бургас. Каните всички фенове на киното, които все още не са си закупили билет, да го направят и да се насладят на прожекцията?

Радослав Владимиров: Нека да заповядат. Надяваме се след края на премиерата, хората да са останали с достатъчно позитивни емоции. И нека не се притесняват да зададат своите въпроси към нас. Тъй като след самата прожекция, ние ще останем в Културния дом и могат да се чувстват свободни да проведат разговор с нас, очакваме го с нетърпение.

- Могат да се снимат и да беседват с вас относно филма. Също така и с други известни актьори, сред които Васил Банов. Чувствате ли отговорност да играете в една лента с него? Той е сред звездните актьори на България.

Ралица Стоянова: С него е толкова леко и приятно да се работи. Няма никакво напрежение. Защото той не си придава някаква важност, напротив много помага на младите. Така че да се случат нещата и освен това е прекрасен човек.

Радослав Владимиров: Съгласен съм с Ралица. А и всички останали актьори, които участват в продукцията и са по-опитни, имена като Велислав Павлов, Светлана Янчева, Михаил Мутафов, Гергана Данданова, с тях се партнира изключително лесно, защото те нямат необходимостта да изпъкнат повече от теб. Достатъчно са опитни и се играе много лесно с човек, който ти партнира толкова добре.

- В основата на лентата е любовта, в края потвърждава ли се максимата, че тя е по-силна от всичко?

Ралица Стоянова: (Смее се)

Ралица Стоянова.

Радослав Владимиров: Интересен въпрос.

- Ралица, първо вие?

Ралица Стоянова: Тя е толкова силна, че всъщност в един момент виждаш, че човешката любов не е достатъчна. Има нещо по-голямо.

Радослав Владимиров: Да, присъства определено темата за това дали любовта, или в конкретния момент достойнството ще вземе превес? Колкото и да е голяма любовта, говорим и за други ценности, които в един момент може да се окажат доста по-важни.

- Ралица, във филма се появява още един кандидат за сърцето на Хатте, много ли са перипетиите, през които преминавате двамата главни герои? И може ли да се каже, че другият образ, който има аспирации към Хатте един вид е злодеят в лентата?

Ралица Стоянова: Той не знам дали е злодей, но със сигурност не е човекът на сърцето на Хатте. Мариян Дулев много добре си играе ролята доста да отблъсква и да е много противен (смее се). И всъщност лентата отлично пресъздава това време, когато са те женили насила, по този агресивен начин. Това се откроява като атмосфера във филма, наистина да се види кога между двама души няма любов. 

Радослав Владимиров: Изборът на точно този актьор, с точно тази визия, която той има, всъщност до голяма степен е много близък до начина, по който помаците са изглеждали. Мариян е със сини очи и светла кожа, а съвременното разбиране за помаците е, че са по-тъмни. Но явно по онова време, поне в българските земи помаците са изглеждали по начина, по-който Мариян изглежда и това е много интересно, защото е различно от това, което в момента се мисли.

- Филмът е по разказ на Николай Хайтов, сигурен гарант за качество...

Радослав Владимиров: Да. Като във филма и ние сме добавили известна доза художествена измислица. Това го споделям, за да може публиката да не очаква 1:1 преразказ на "Сватба" по Хайтов. Смятаме, че по този начин, той ще е по-лесно достъпен до зрителите, смятаме, че така показваме и вкуса, който нашата режисьорка носи. Разбирането за персонажите, в които се превъплъщаваме аз и Ралица. Считаме, че сме направили един филм, който достига до хората и не ги кара да се замислят какво значи конкретна дума, която е описана от Хайтов със своята патриархалност на текста. Направили сме филм, който да е ясен и да влияе достатъчно силно върху емоциите на хората.

Радослав Владимиров.

- Доколкото разбрах това е ваша първа мъжка главна роля, Радослав? По-голяма ли е отговорността?

Радослав Владимиров: Интересното е, че на мен това ми се води втора главна мъжка роля в киното. Първата беше в чуждестранна продукция. Нарича се My Wonderful Stranger. След снимките на този норвежко-френски филм, който заснех, два месеца по-късно влязох в снимки на "Сватба". Така че това е първата ми главна мъжка роля в български филм. И да, имаше отговорност, тъй като зад себе си носеше самото име на Хайтов като повод за целия филм. А и това, че е важно, пренасяйки се в едно време, което е много далечно от настоящата действителност, да сме максимално автентични, така че тази отговорност със сигурност стоеше.

- Ралица, лесно ли се партнира с Радослав? В момента сте в неговата компания и едва ли бихте казали нещо друго, но все пак?

Ралица Стоянова: Той си знае и без това. Много е лесно. Не сме имали нито конфликти, нито спорове. Много естествено и леко се получаваха всички сцени, даже ги надграждахме. Прекрасно партньорство. Хората ще видят във филма. То за това не може да се излъже. 

- И накрая още веднъж вашият призив към феновете на киното?

Ралица Стоянова: Искам да приканя всички хора да гледат филма "Сватба". Добре е да се гледа на кино. След това ще се излъчи по БНТ. Много ще ги докосне любовната история наистина. И вярвам, че много добре сме пресъздали Хайтовия свят.

Радослав Владимиров: Заповядайте да го гледате на кино, защото самото впечатление, което ще остави по този начин, гледайки го на кино, ще е много по-силно, отколкото да се изчака излъчването му по телевизията. Работата на Емил Христов и Орлин Руевски наистина добива съвсем различен мащаб, когато го гледаш на големия екран. Така че приканвам всички зрители да го гледат на кино заради това.

Не пропускайте! Скоро след премиерата си в Кан, филмът „Сватба“ по Николай Хайтов със специална прожекция в Бургас




Тервел ИЛИЕВ Автор
Тервел ИЛИЕВ
Тервел ИЛИЕВ "Никога няма да излезеш от затвора" "Никога няма да излезеш от затвора" 18/06/2026, Четвъртък 18:59 2
Флагман.БГ Надуха цената на царевицата по плажа Надуха цената на царевицата по плажа 18/06/2026, Четвъртък 18:00 0
Георги РУСЧЕВ Под 17% от битовите отпадъци у нас се рециклират Под 17% от битовите отпадъци у нас се рециклират 18/06/2026, Четвъртък 17:00 0
България Всички новини
Радев казва „Не” на санкциите срещу Русия, брани рафинерията в Бургас и патриарх Кирил Радев казва „Не” на санкциите срещу Русия, брани рафинерията в Бургас и патриарх Кирил Българското правителство е в готовност да поиска изрично изключение (дерогация) от санкциите, ако те застрашат нормалното оперативно функциониране на нефтозавода Чистка в съдебната система: Сито във ВСС ще спира свързаните с Пепи Еврото Чистка в съдебната система: Сито във ВСС ще спира свързаните с Пепи Еврото Най-младият депутат от „Прогресивна България“ уверява, че няма да има институции, които да работят като политически бухалки и държавата да плаща за прокурорски своеволия "Лукойл" в подкрепа на следващото  поколение таланти "Лукойл" в подкрепа на следващото поколение таланти Дарения за нови технологии в Каблешково и подкрепа за младите музикални таланти очертават новите приоритети в корпоративната отговорност Може ли Бургаското Камино да увеличи пилигримски и поклоннически туризъм у нас Може ли Бургаското Камино да увеличи пилигримски и поклоннически туризъм у нас Данните показват, че в Галисия, Испания 17 % от БВП са свързани с поклоннически експедиции Абсурд: В Англия искат съдебна забрана за знамена край пътищата по време на Мондиала Абсурд: В Англия искат съдебна забрана за знамена край пътищата по време на Мондиала В Англия искат съдебна забрана за знамена край пътищата по време на Мондиала Armani, BOSS, Calvin Klein и Tommy Hilfiger с до -45% в Бургас Armani, BOSS, Calvin Klein и Tommy Hilfiger с до -45% в Бургас Освен голямото разнообразие от марки и модели, клиентите могат да разчитат и на до 3 часа безплатен паркинг при посещение на обектите Втори мандат? Да си свършим работата и хората ще ни оценят Втори мандат? Да си свършим работата и хората ще ни оценят Рано е за политически заявки, обяви Ахмед Мехмед Цената за онлайн поколението: ДЗИ-ата показаха, че Бургаска област се движи на две скорости в образованието Цената за онлайн поколението: ДЗИ-ата показаха, че Бургаска област се движи на две скорости в образованието Как пандемичният шок от 2020 г. циментира фатално разслоение, което днес статистиката вече не може да скрие Детският футбол превзе Царево: Бешикташ, ЦСКА и Левски сред призьорите Детският футбол превзе Царево: Бешикташ, ЦСКА и Левски сред призьорите Заместник-кметът Денис Диханов награди призьорите на Международната купа Созопол - Царево 2026 преди началото на втория етап от надпреварата Започва се: Правителството обсъжда прогресивен данък върху жилищата Започва се: Правителството обсъжда прогресивен данък върху жилищата  Идеята е по-голям брой жилища да се облагат с по-висока ставка 
Защо Меси се разплака, след като отбеляза първия си гол Защо Меси се разплака, след като отбеляза първия си гол Звездата на Аржентина преминава през труден период извън терена Възпитаник на Софийския университет е напът да спечели президентския пост в Колумбия Възпитаник на Софийския университет е напът да спечели президентския пост в Колумбия Левият кандидат Иван Сепеда, завършил философия в столицата ни Майорка се превръща във фурна Майорка се превръща във фурна Цяла Испания се готви за изключително горещо лято през 2026 Майка забрави детето си в колата, момиченцето почина Майка забрави детето си в колата, момиченцето почина Малкото дете е намерено безжизнено на седалката в автомобила в Шорндорф, близо до Щутгарт, часове по-късно Анатомия на вечното оцеляване: Политическият феномен Йордан Цонев Анатомия на вечното оцеляване: Политическият феномен Йордан Цонев От рецитаторските групи в Малко Търново до сивия кардинал на държавните финанси От блясъка на „Оскар“-ите до суровия асфалт: Трагичният край на Дейви Чейс От блясъка на „Оскар“-ите до суровия асфалт: Трагичният край на Дейви Чейс Гласът на обичаната анимационна героиня Лило угасна едва на 35-годишна възраст след живот, белязан от тежки зависимости и бездомие Колеблив старт за Роналдо на Мондиала, Хърватия до стената Колеблив старт за Роналдо на Мондиала, Хърватия до стената Футболният колос от Балканите изравни на два пъти на Англия, но загуби Дневен хороскоп за 18 юни 2026: Пари за Овена, любовни признания за Рака Дневен хороскоп за 18 юни 2026: Пари за Овена, любовни признания за Рака Финансови успехи, романтични изненади и нови възможности бележат деня, но някои знаци трябва да внимават с интригите, прибързаните решения и пропуснатите шансове Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им Той се оправда, че средствата били от частни фондове, а не от държавата, а от Техеран са категорични, че ще нарушат примирието, ако ЦАХАЛ не напусне Ливан Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Български депутати настояват Европейския съюз да спре финансирането на югозападните ни съседи 
Костадин КОСТАДИНОВ, политик Костадин КОСТАДИНОВ, политик Ивайло Мирчев да подаде оставка и да се прибере в родното си село Крушари, за да започне да се занимава с нещо по-полезно, например, да гледа овце. Виц на деня Виц на деня Мъж заминава командирпвка:
- Защо плачеш, скъпа? Нали не заминавам за десет години, а само за един месец.
- Знам те тебе! Казваш за месец, а ще се върнеш след три дни.
Виц на деня Виц на деня - Какво трябва да направи човек, когато види малко зелено човече?
Радиото отговаря:
- Да пресече улицата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Умната жена винаги ще позволи на мъжа си да отиде за риба, а мъдрата ще позволи да отидат с него и децата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори