×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бюджетът за апартаменти в Бургас - между 85 и 150 хил.евро


Бюджетът за апартаменти в Бургас - между 85 и 150 хил.евро
Пазарът на имоти в Бургас все още не е достигнал своя пик
09 Ноември 2024, Събота, 09:00 ч.
Автор: Флагман.бг

През последната година, отчитат още брокерите, клиентите търсят жилища с по-големи спални

Близо 210 са издадените от общините в област Бургас разрешителни за строеж на жилищни сгради през третото тримесечие на годината. Малко под 790 е общия брой на жилищата в тях. Това посочват от Териториалното статистическо бюро "Югоизток". През посочения период е финализирана и документацията за строителството на 60 други сгради с обща разгъната площ (РЗП) от над 32 000 квадратни метра.  

Спрямо предходното тримесечие броят на издадените разрешителни за строеж на жилищни сгради се увеличава с 24,6 на сто, докато жилищата в тях намаляват с цели 31,9 на сто. Спад се отчита и при общата застроена площ на сградите - с близо 22 процентни пункта спрямо второто тримесечие на 2024 година. Броят на разрешителните за строеж, издадени на други сгради, са с 33,3 на сто повече, докато тяхната РЗП остава без промяна, пише БТА.

Сградите стават повече и по-малки 

В сравнение с третото тримесечие на 2023 година издадените разрешителни за строеж на нови жилищни сгради се увеличават с почти 30 процента, докато жилищата в тях и общата им разгъната площ намаляват съответно с 23,2 и 3,2 на сто. През третото тримесечие на 2024 година на територията на областта е започнал строежът на 126 жилищни сгради, което е увеличение от почти 6 на сто, спрямо периода април - юни. 

В област Бургас най-висок е делът на новопостроените жилища с две стаи - около 50 на сто, следват тези с три стаи (около 25 на сто), а най-нисък е делът на жилищата с пет и повече стаи - между 2 и 3 процента.

Брокери на недвижими имоти коментираха, че купувачите в областния център Бургас се насочват към покупка на двустайни апартаменти с цена около 85 000 евро. В зависимост от локацията сумата може да варира и почти изключва възможността за покупка на жилище в централната градска част, където апартамент от стотина квадратни метра надхвърля 150 000 евро и то ако се намира в стара сграда.

Заради високите цени и нуждата от ипотекиране на закупения имот много голяма част от купувачите предпочитат сключване на сделка още преди започването на реалното строителство.

През последната година, отчитат още брокерите, клиентите търсят жилища с по-големи спални. В масовия случай спалните помещения в новите сгради са между 10 и 12 квадратни метра, което създава известни неудобства при разполагането на основните елементи за това помещение. Все повече купувачи избират жилищни имоти, които предлагат допълнителни удобства като място за паркиране и модерни системи за контролиран достъп. Най-търсени остават двустайните жилища. 


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
18
Коментара
Димитър КИРЯКОВ 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа 21/07/2026, Вторник 19:01 0
Тервел ИЛИЕВ Почина TikTok звезда Почина TikTok звезда 21/07/2026, Вторник 18:40 4
18
Коментара по темата
18.
*********
13.11.2024 17:07:39
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
17.
Как става?
09.11.2024 16:42:39
0
9
Уж все ни е скъпо, все са ниски заплатите...в същото време строителството не спира и всичко се разпродава?
16.
zxcs
09.11.2024 16:13:57
1
2
Ххахаха личи си, че предимно таксиметрови шофьори коментират..истината е малко по-друга:))
15.
Славейков махала
09.11.2024 16:03:24
0
5
Купувай народе, не се замисляй!
14.
Боже, боже
09.11.2024 15:25:56
3
9
В този умрял град, с население намаляло от 2011 до тази година с 40 000 души, с едни от най-ниските заплати в страната, с липсата на квалифицирани високоплатени работни места ще ми искат такива луди пари за скапани панелки и кутйки! И като дойде кризата 2026 година кво правим тези които са се набалбукали на скъпото и останат без доходи да си плащат кредитите за скъпите имоти ?! Това е лудост и много ще плачат накрая!
13.
вестник
09.11.2024 13:34:41
0
14
Поредната платена статия , не знам кой луд ще си купи апартамент на тези цени, ама няма да съм аз…….. строителните фирми са милиардери вече а не милионери
12.
www
09.11.2024 12:35:37
2
21
150 хиляди евро са близо 300 хиляди лева. Ако вземеш кредит, ще трябва да връщаш 600 хиляди. Как се изработват тези пари с нашите заплати и как се плащат подобни задължени! Мнозина твърдят, че е инвестиция или за децата, но това си е живо заробване. От наеми можеш да си върнеш само незначителна част, а междувременно ще ти направят имота на нищо. Не я разбирам много тази инвестиция, ама... Всички разчитат, че цените непрекъснато ще растат, че няма да има кризи, че заплатите ще се увеличават с по 20-30 процента на година, че винаги ще има работа и т.н. Ами ако не стане така?
11.
Дообре
09.11.2024 11:41:40
6
28
За 120-150 хил.евро такива тристайни обзаведени апартаменти гледах в Сардиния - ум да ти зайде. Да дам 100 хилки в евро за 50 годишният двустаен на баба Злата шурея, дето е дроб сърма?
10.
Сливенския наемател
09.11.2024 11:01:37
3
23
Успех в занимаването с бургаски наематели! Само едно ще ви кажа, пари от наемател в Бургас не можеш да измъкнеш, или ще те завлече с наеми, или с парно или ще ти потроши апартамента, накрая винаги си на минус! Не можеш да го извадиш, по българския закон има право да стои в собствения ти апартамент докато свят светува, а през това време те завлачва яко
9.
До 5
09.11.2024 09:41:52
0
11
Ми то само заради стаите, които си изброил трябва да е тристаен и цената скача на 150 хилки.
8.
Боб
09.11.2024 09:41:42
2
27
Уф, в центъра взех на поколението, ад е. Всичко хубаво се дава още преди да стигне до агенциите. 2-3000 евро на квадрат за едни криви стаи без прозорци, апартаменти с формата на градски автобус и ако може парите в брой на зелена поляна. Ще палиш свещичка да се завърши…
7.
Само минавам
09.11.2024 09:36:39
0
28
Тук съм заради коментарите
6.
G
09.11.2024 09:32:39
2
29
Колкото и скъпо да изглежда се купува . Като гледам чак в мучурища разни започнаха да строят,че и там се купуват . Аз се чудя само с тези заплати в Бургас как се изплаща кредит ,но всеки сам си знае и преценя .
5.
До 4
09.11.2024 09:32:07
1
22
"Еднообемен " двустаен антре, бокс кухня и всекидневна в едно помещение и детска виж компютъра в ляво... хихихи.
4.
До 3
09.11.2024 09:29:02
1
15
То на снимката е точно ново строителство. виж домофона на стената. "Еднообемен " двустаен антре, бокс кухня и всекидневна в едно помещение.
3.
Ама
09.11.2024 09:24:21
3
33
Стига снимки от соц. строитеството. Големи и хубави стаи, покажете "разчупените" катакомби на новото строителсрво - триъгълна стая, бокс кухня с хол и антре 10 квадрата тип "еднообемен двустаен". Такова творчество настава. Аххх фалшивци. Покажете украйнското желязо маскирано като стомана, ами "зиданите" стени с монтажна пяна....
2.
150к €
09.11.2024 09:23:44
7
37
За тея пари къща в Испания. Събуваш се и влизаш. Няма ремонти, няма майстори и т.н.
1.
Онуфри
09.11.2024 09:16:29
7
59
ХАХАХА
В ТОЗИ ПРАЗЕН И ФАЛИРАЛ БУРГАС
ТРЯБВА ДА СИ ПЪЛЕН ИДИОТ ДА СИ КУПИШ АПАРТАМЕНТ ЗА ТАКИВА ЛУДИ
ПАРИ......
ЛУД УМОРА НЯМА
ПЪЛНЕТЕ ГУШИТЕ НА АГЕНЦИИТЕ И
СТРОИТЕЛИТЕ-БАНДИТИ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Джип помете стадо край Казанлък: Две овце загинаха, разследват жестокост Джип помете стадо край Казанлък: Две овце загинаха, разследват жестокост Стопанката твърди, че водачът се засилил към животните, а той настоява, че те изскочили внезапно от високата трева Военни унищожиха мистериозен дрон в морето край Ахтопол Военни унищожиха мистериозен дрон в морето край Ахтопол Корабите в района са били отклонени заради риск от боеприпаси, преди да бъде неутрализиран безпилотния летателен обект Мъж претегли обувките си и замеря продавачка със сладолед в Монтана Мъж претегли обувките си и замеря продавачка със сладолед в Монтана 36-годишният клиент замерял служителка със сладолед, а вечерта му приключила в ареста Техеран към София: Не превръщайте България в база за удари срещу Иран Техеран към София: Не превръщайте България в база за удари срещу Иран МВнР увери, че страната ни не предприема враждебни действия срещу ислямската република и призова за незабавно прекратяване на бойните действия Военният министър за самолетите на САЩ в Безмер: Пряка заплаха няма, но терористичен акт не е изключен Военният министър за самолетите на САЩ в Безмер: Пряка заплаха няма, но терористичен акт не е изключен Последната дума има парламентът, а Атанас Запрянов коментира, че ако искаме да запазим стратегически отношения с Вашингтон, утре трябва да им се разреши разполагането на цистерните Скандалът с „райски газ“ зад волана в Пловдив извади наяве опасен абсурд в закона Скандалът с „райски газ“ зад волана в Пловдив извади наяве опасен абсурд в закона Гражданите масово започнаха да споделят кадрите и да сезират институциите, настоявайки за светкавична идентификация и възможно най-строги санкции за извършителите Емел Махмуд пребори нощния мрак, адската жега, конкуренцията и рекорда си на 100 км на Трявна ултра Емел Махмуд пребори нощния мрак, адската жега, конкуренцията и рекорда си на 100 км на Трявна ултра Над 1100 атлети от 28 държави се изправиха срещу изпепеляващото слънце на Балкана Бюджет 2026 удря част от работещите бедни: Потят се цяла година, признават им половината трудов стаж Бюджет 2026 удря част от работещите бедни: Потят се цяла година, признават им половината трудов стаж Промяната ще намали и платения отпуск на хората с непълен работен ден Узана Поляна Фест чупи рекорд с 25 отбора и 32 шахматисти Узана Поляна Фест чупи рекорд с 25 отбора и 32 шахматисти Спонтанно сформирани тимове превърнаха поляната в арена на футбол, волейбол, блиц шах и феърплей Българската нива задмина френската - 8679 евро за хектар Българската нива задмина френската - 8679 евро за хектар Евростат отчита ръст от 61,3% за пет години, докато постоянните пасища у нас остават най-евтините в ЕС
Израелски удар погуби семейство с четири деца в Газа Израелски удар погуби семейство с четири деца в Газа Бащата, майката и децата им загинали, докато спели, а израелската армия обяви, че проверява последствията от атаката Световна звезда обяви Бургас за фаворит за Евровизия 2027 Световна звезда обяви Бургас за фаворит за Евровизия 2027 Нета анализира възможностите на двата финалиста в българската селекция, като изтъкна артистичната атмосфера и морския чар на Бургас Южна Америка се дави, Европа гори: Атмосферата затвори планетата в капан Южна Америка се дави, Европа гори: Атмосферата затвори планетата в капан Глобалната въздушна циркулация губи своя ритъм, изпращайки милиони хора в зоната на рискови аномалии 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа Големият ѝ пробив на сцената на световното кино идва през 2021 година с ролята на малката Джия във филма „Годзила срещу Конг“ Дронове дебнат плажовете в Гърция: Ракетите струват до 1000 евро, музиката - до 500 Дронове дебнат плажовете в Гърция: Ракетите струват до 1000 евро, музиката - до 500 SUP без спасителна жилетка носи глоба от 250 евро, а замърсяването на морето вдига санкцията до 58 хил. евро Пазарът се охлади: Всеки втори имот се продава след отстъпка Пазарът се охлади: Всеки втори имот се продава след отстъпка Купувачите договарят между 5 и 10% по-ниска цена, а готовите жилища изместват покупките на зелено Най-възрастната жена на Балканите отпразнува 111 години Най-възрастната жена на Балканите отпразнува 111 години Ножа Паладия посрещна празника със семейството си в Трансилвания Том Круз на 64 разпали мрежата: Тайно подмладяване или желязна дисциплина? Том Круз на 64 разпали мрежата: Тайно подмладяване или желязна дисциплина? Външният вид на звездата събуди теории за Проекта Гилгамеш, но една снимка не доказва клетъчна регенерация Слънчев бряг изпревари Испания, Турция и Италия - №2 е за семейна почивка Слънчев бряг изпревари Испания, Турция и Италия - №2 е за семейна почивка Само португалският Алгарве е по-изгоден, а Лансароте заема третата позиция в европейската класация Тръмп отвори нов фронт срещу Канада: 50% мита върху стоки за близо 20 млрд. долара Тръмп отвори нов фронт срещу Канада: 50% мита върху стоки за близо 20 млрд. долара От 19 август поскъпва вносът на широк кръг канадски продукти - от вино и млечни стоки до цимент и стикове за хокей
Жорж Ганчев Жорж Ганчев Какви 50 милиона, бе? Аз за толкова пари дори не ставам сутрин от леглото! Виц на деня Виц на деня Жена говори по телефона:
- Пратете ми добър електротехник, моля.
- Госпожо, всеки жив електротехник е добър.
Виц на деня Виц на деня - Котенце, къде си?
- Тук съм, скъпи.
- Не ти ма! Търся котката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Навън е такава жега, че като си отворя хладилника, комшиите ми чуват скърцането на вратата и идват на гости.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори