×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Насъщният скочи от 89 на 95 цента
  • Петно от мазут на варненски плаж, Басейновата дирекция се самосезира
  • НСИ: Населението на България е намаляло с над 14 хиляди души през 2025 г.
  • КЗК настоява за спешна координация между властите за пазарите на храни и горива
  • Разбиха печатница за фалшиви пари в София, арестуваха двама
  • България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Победата категорична, но още по-категорично ГЕРБ зоват Бойко Борисов да е премиер


Победата категорична, но още по-категорично ГЕРБ зоват Бойко Борисов да е премиер
Борисов да поеме руля на държавата за четвърти път и да ни извади от калта и кризата, в която се намираме, апелират депутатите
08 Ноември 2024, Петък, 14:45 ч.
Автор: Флагман.бг

Нямало място за повече компромиси и отстъпки

Областните координатори на ГЕРБ-СДС представиха резултатите от изборите на 27 октомври на Национално съвещание на партията. Победата е категорична, а още по-категорично голяма част от говорителите призоваха Бойко Борисов за четвърти път да стане премиер на България, „за да ни извади от калта и кризата, в която се намираме“. Нямало място за повече компромиси и отстъпки.

"Не можем този път, дори с вашето великодушие, дори с вашата готовност да прощавате, да ни извиват ръцете", заяви Андрей Новаков, който представи резултатите на ГЕРБ в област Благоевград.

Жечо Станков заяви, че резултатите на ГЕРБ-СДС в Бургас са с 40% повече от изборите на 9 юни.

Иван Портних заяви, че ръстът на подкрепящите ГЕРБ-СДС във Варна е с 20%. Той подчерта, че ПП-ДБ са останали на трето място в областта заради управлението на Благомир Коцев в града.

"Изгубиха вече минимум 80 млн. от 100-те млн., които се полагаха на Варна от държавата и които бяха заложени в Държавния бюджет за 2024 година. Провалът им е посъвместен и хората вече го разбраха", заяви Портних.

Кметът на Велико Търново представи резултатите на коалицията в областта: "Няма как ПП-ДБ да диктуват кой да управлява държавата, при условие че нашите избиратели посочват ПП-ДБ на 4-то място. Ние няма как да не се съобразим с искането на Велокотърновска област", отбеляза Панов.

Във Видин ГЕРБ-СДС също е първи. Те отчитат подобрения на резултата в областта с малко над 2%. Коалицията е първа в 7 от 11 общини във Видинско.

Във Враца ГЕРБ също са първа политическа сила: "Господин Борисов, нека да не диктуват хора с партии и коалиции политиката. Ние имаме с 442% повече от ПП-ДБ в област Враца", заяви Красен Кръстев.

В Габрово ГЕРБ-СДС отчете победа. Цветомир Михов, който е областен координатор на коалицията в областта заяви, че "хората недоумяват" как и ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ имат по един депутат в парламента.

"Може би е дошъл момента, в който избирателната система трябва да бъде променена и да има равнопоставеност. Това са тези двете основни неща, с които хората ме изпратиха днес тук".

Деница Сачева отбеляза, че ГЕРБ-СДС има два пъти повече гласове в Добрич, където те имат двойна преднина пред вторите "Възраждане".

"Това са четвъртите подред парламентарни избори, в които ГЕРБ увеличава броят на гласовете. Сега увеличението е с почти 3000 гласа сравнение с изборите на 9 юни", заяви тя.

Цвета Караянчева заяви, че ГЕРБ работи в смесените райони от 18 години: "Ние сме партията, която обединява всички. Ние даваме равен шанс на всички, отворени сме към всички и сме демократична партия. В област Кърджали нашият основен опонент бяха двете ДПС-та. Ние се представихме достойно, защото всяко едно гласче, което получаваме в Кърджали, струва като 100 други в другите райони".

В Кюстендил ГЕРБ също спечелиха изборите. Те отчитат ръст от над 20% в гласовете спрямо изборите през 9 юни.

Николай Нанков също отчете победа с ръст от над 36% в област Ловеч. Той заяви, че разликата спрямо ПП-ДБ е повече 5 пъти. Той обяви, че основният опонент на коалицията в областта е била апатията.

В Монтана ГЕРБ-СДС печели изборите, но отчитат лек спад в гласовете. Според тях това се дължи на липсата на избирателна активност.

В Пазарджик коалицията запазва резултатите, а в някои общини ги увеличава драстично. Водач в областта бе Красен Кралев, след като Екатерина Захариева, която традиционно водеше листите на ГЕРБ в областта, бе номинирана за еврокомисар.

В Перник ГЕРБ печели във всички общини в областта. Резултатите показват, че Кирил Петков, който е водач на листата за ПП-ДБ в избирателния район, е трети.

В Плевен ГЕРБ печелят 7 общини от общо 11. Според представителите на областта ПП-ДБ не могат да диктуват правилата на първата политическа сила.

Кметът на Пловдив Костадин Димитров отчете ръст в подкрепата за коалицията.

"За втори път от 2016 година имаме 4 депутати и за пореден път доказахме, че ПП ГЕРБ в Пловдив е номер едно".

В Пловдив-област коалицията печели 15 от общо 17 общини. Георги Мараджиев заяви, че резултатът е ясен и няма смисъл ПП-ДБ, които са четвърти там, да поставят условия за управление.

Според структурите в Разград ГЕРБ трябва да промени стратегията си: "Имаме наши кадри назначени през годините, които абсолютно нехаеха", заяви Гюнай Хесмен.

Той каза, че структурите са му заявили, че единствената номинация за премиер на България трябва да бъде Бойко Борисов.

В Русе Георги Кръстев отчете 18% ръст в гласовете спрямо изборите на 9 юни. Коалицията взима 6 от общо 8 общини.

В Силистра ГЕРБ-СДС взимат 3 от 7 общини. За първи път коалицията ще има двама депутати в този смесен район.

Десислава Танева отчете победата на коалицията. Тя благодари на всички гласували за партията. "По-натоварващи психиката избори аз не съм имала в моя живот в ГЕРБ. Не апатия, основният ни опонент ни беше отвращението на хората от политическата класа. Хората се молят да се върне нормалността. Чувствам се безпомощна да го обещая само от ГЕРБ", заяви тя.

Николай Мелемов отчете победа на ГЕРБ в Смолян. Той заяви, че всички партии са водили нормална кампания, с изключение на ПП-ДБ, които по думите му са водили "антикампания". Според него ГЕРБ-СДС повече не трябва да прави компромис и да предаде властта на ПП-ДБ.

"Всички сме убедени, че вие ще намерите пътя и България ще върви напред", заяви Мелемов.

В София-град Даниела Райчева отчете победа в 13 района в столицата – с два повече от ПП-ДБ.

"В 25-ти МИР лидерът на ГЕРБ е Бойко Борисов. Получава подкрепата на хората с близо 10 хил. преференции, с което показваме, че е лидерът на хората", заяви тя.

Младен Маринов отчете също победа за ГЕРБ в София-област. По думите му коалицията е първа политическа сила дори в областите, в които тя няма кмет. Той разкритикува вицепрезидента Йотова относно изказването, че резултатите от партиите са нелегитимни.

В област Стара Загора ГЕРБ-СДС взима 5 от 11 общини: "Резултатите ясно показват, че във всяка една община ГЕРБ вдига своя резултат", заяви Радостин Танев.

В Търговище от ГЕРБ заявиха, че основен техен опонент не е ПП-ДБ, а двете ДПС-та.

Делян Добрев заяви, че в Хасково ГЕРБ е увеличил броя на депутатите с един на изборите на 9 юни. В областта коалицията взима 8 общини от общо 11.

В Шумен ГЕРБ-СДС взима четири общини от 11. Според структурите на партията в областта ГЕРБ не трябва да позволява да ѝ бъдат извивани ръцете в преговорите за съставяне на правителство.

В Ямбол ГЕРБ-СДС печели 4 от 5 общини. Структурите в областта смятат, че именно ГЕРБ и Борисов трябва да управляват страната.

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
23
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Кошмар за Гришо във Франция Кошмар за Гришо във Франция 29/04/2026, Сряда 18:13 0
23
Коментара по темата
23.
Един оглупял старец
09.11.2024 03:06:14
0
3
Безсрамници.Повече от двадесет години стига сте лъгали народа.Бойко ви подаде цицката да доите народа, носенасмукахте , но нищо не направихте за България.Исега като се доближава до виьов ден се чудете как да продължавате да ни доите.Край вече отивайте при царската партия, а лидерите към бай Ставли.Всики управляващи партии показахте, че сте некадърници и огбихте страната ни.
22.
Алеко Константинов
09.11.2024 01:39:39
0
4
Уча детето си, че това един ден ще свърши и ще имаме учени и можещи хора в политиката
21.
XX
08.11.2024 23:04:05
2
2
До 10

"България след Премиерстването на Борисов е пропита от корупция.
Съдебната система и Прокуратурата са зависими от правителството и НЕ работят. "

Според доклада на ЕК в България няма проблеми с корупцията и върховенството на закона.

Кой лъже? Ти или ЕС?! Отговори!
20.
Пародияe
08.11.2024 19:16:33
0
7
Защо Г-н. Борисов на партийно събрани беше пълно със служебни коли на много общини. В работен ден даже и командировка си пишат .
19.
пенсионер
08.11.2024 16:50:17
1
14
Докато Борисов и опулестия опозоряващ генералския мундир Атанасов не излязат в пенсия ще продължат да вкарват страната в извънредни избори ..
18.
до 12
08.11.2024 16:35:00
1
3
Каза че ще го върне, вие изряден ли сте, готов ли сте за проверка?
17.
Емии каквото е такова
08.11.2024 16:32:59
2
4
Yes I do I speak in English. congratulations Усете ли как го владея.
16.
WTF
08.11.2024 16:11:43
0
7
Do you speak English?
15.
kjb
08.11.2024 16:01:32
0
14
Истина е, че за ГЕРБ гласуваха малко хора, но е и истина, че за тези които са срещу ГЕРБ гласуваха два пъти по-малко.
14.
бжцйк
08.11.2024 15:58:10
2
4
Проблемът на негласуващите е, че НИЩО не ги обединява. А и никой не ги е спрял да си регистрират партия, да вземат изборите и да управляват.
13.
Най големият страх
08.11.2024 15:54:07
2
13
на боко е Правителство без него и шиши!
А дано!
12.
Работа Работа Работа
08.11.2024 15:46:53
4
16
Народа го ЗОВЕ
Да върне пълното до горе чекмедже
И
при бай СТАВРИ да му го навре
Бойко иди с мир в Диарбекир стига толкоз остави за народа КЕЛЕПИР
Бойко ТИ и твоите от ГРОБ може да сте прости но българите НЕ
ти искат
ТИ си тумор ,ти кси рак
Никой не те иска пак банкянски простак
11.
Nostradamus
08.11.2024 15:45:37
2
18
Тежък месец за герберунгите и вожда им бокоМутрата
На Амбразурата се хвърлят Гербер, след Гербер, но вече е късно.
Вожда борисоФ е политически труп, а скоро може да стане и personae non grate за САЩ.
10.
По-Бедна
08.11.2024 15:43:47
3
19
България след Премиерстването на Борисов е пропита от корупция.
Съдебната система и Прокуратурата са зависими от правителството и НЕ работят. Икономиката, Образованието и Здравеопазването са в окаяно състояние. Доходите са като в Третия свят, а инфраструктурата е като Лунен пейзаж.!...
9.
Някой си
08.11.2024 15:31:26
2
22
За каква победа всъщност говорим при 30% гласували от всички имащи право на глас?
Ако всички излязат да гласуват гроб няма да имат и десет процента....с какво се пъчат?!
Победителите напоследък по избори са НЕГЛАСУВАЩИТЕ, запомнете това добре, отделно ако всички излязат да гласуват ДПС и жълтопаветните умнокрасавци няма и да припарят до парламента.
8.
Капитана
08.11.2024 15:28:37
2
26
Дебилите от ГРОБ така и не разбраха, че имат бъдеще само ако се отърват от Борисов и шайката около него.Сега просто са обречени да потънат заедно в небитието на историята, също както СДС и НДСВ!Шайката от ГРОБ погребва България!
7.
*********
08.11.2024 15:24:52
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
Повръщам
08.11.2024 15:23:19
2
23
Повръща ми се от вас, гербопитеци, пеевски и ахмедовски дерибеи и демократични грантаджии!
5.
Вожде наш
08.11.2024 15:14:10
2
22
Половината от споменатите в пасквила са ми неизвестни, другата половина, барабар с меси са за панделката!
4.
Тиквената Народна Республика
08.11.2024 15:07:19
1
30
Тиквата да си взима електората и да си управлява в Банкя до околовръстния път
3.
ПП ГРОБ
08.11.2024 15:03:37
2
32
Победата категорична с помощта на купения вот и мъртвите души
2.
seahorse
08.11.2024 15:02:20
5
29
Ех Флагман,само вие ли не разбрахте ,че ББ повече няма да бъде Премиер. Колкото да реват тия от герберската хранилка,гювеча свърши и сега ще духат супата като всички останали !
1.
оффф...
08.11.2024 14:56:26
2
37
Щом имат КАТЕГОРИЧНА подкрепа, значи не им трябва подкрепа на други партии, за да направят правителство.

Никоя друга партия не трябва да ги подкрепя, защото си имат КАТЕГОРИЧНА ПОДКРЕПА.

Халал да им е
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Прокуратурата се зае с изнасиленото куче Мая, ето какво наказание грози содомита Жельо от Банево Прокуратурата се зае с изнасиленото куче Мая, ето какво наказание грози содомита Жельо от Банево В българския НК няма предвидено наказание за блудство или насилване на домашно животно Разкриха печатница за фалшиви евро в столицата, двама са арестувани Разкриха печатница за фалшиви евро в столицата, двама са арестувани ГДБОП разкри мащабна операция за неистински евробанкноти, използвайки криптовалута и криптирани приложения Урок по правосъдие за четвъртокласниците от СУ „Иван Вазов“ в Бургас Урок по правосъдие за четвъртокласниците от СУ „Иван Вазов“ в Бургас Малките гости се запознаха с основните функции на съда и значението на закона в обществото Община Бургас обяви графика за изплащане на възнаграждения на членовете на СИК Община Бургас обяви графика за изплащане на възнаграждения на членовете на СИК Над 200 деца ще участват във флашмоб за старта на Джиро ди Италия в Бургас Над 200 деца ще участват във флашмоб за старта на Джиро ди Италия в Бургас Танцови школи и НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ ще представят пъстра хореография на 8 май Gen Z: Една трета от младите хора вярват, че са... екстрасенси Gen Z: Една трета от младите хора вярват, че са... екстрасенси Ако не виждате в бъдещето, може би просто сте твърде стари... Хванаха с марихуана полицая Стефан Недев и пожарникаря Ивелин Трендафилов в жк. "Меден рудник" Хванаха с марихуана полицая Стефан Недев и пожарникаря Ивелин Трендафилов в жк. "Меден рудник" У двамата са намерени глави суха тревна маса БДУ внедрява една от първите AI библиотеки в България БДУ внедрява една от първите AI библиотеки в България Събитието събра студенти, преподаватели и гости, които имаха възможност да се запознаят отблизо с възможностите на новата система Заради дългове продават аквапарка в Созопол за 10 млн. евро Заради дългове продават аквапарка в Созопол за 10 млн. евро Това е изненадващо, защото за никого не бе известно, че колоритният предприемач има сериозни финансови проблеми  Община Варна пише официалните си документи на латиница Община Варна пише официалните си документи на латиница Факсимилето е от експертно заседание за строеж на нова сграда в един от най-мърлявите райони на града
Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Стотици полицаи нахлуха в строго охраняван бивш дом за сираци в Чешир Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Тук също телевизионните сезони са различни, всичко е възможно. На нас ни харесва, каза му водещата от БНТ Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Според предварителни доклади цените могат да се повишат с приблизително 30% поради геополитическото напрежение около Иран. Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Историческата резиденция в сърцето на Флоренция е свързана с Галилео Галилей и неговите астрономически наблюдения. Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Въпреки настойчивите въпроси кои са тези олигарси, ген. Решетников каза, че не знае и отказа да спомене каквото и да е име Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Членувете на Републиканската партия отхвърлиха опитите на Демократите да ограничат правомощията на президента Тръмп за военни действия срещу Куба България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела Пред нас са само държави като Естония, Люксембург и Белгия Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Патрулите казват, че са морални пазители на законите на исляма, всички те са мигранти Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Тръмп разкри, че майка му била влюбена в краля Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Гръцките власти налагат ограничения за защита на екосистемите и борба със свръхтуризма
Антон КУТЕВ, съветник на президента Антон КУТЕВ, съветник на президента Правителството не е готово.Тепърва ще гърмят бомби в парламента. Идват трудни времена Виц на деня Виц на деня Мъж в магазин за дрехи пита продавача:
- Жена ми е много капризна! Ще можем ли да сменим тази рокля, ако не и хареса?
- Разбира се.
- Колко пъти?
Виц на деня Виц на деня На опашката в супермаркета мъж казва на този пред него:
- Тази жена Ви пререди. Защо не и кажете нещо?
- Не виждате ли, че е взела вино, шоколад и... превръзки. Да не съм луд да се разправям с нея?!
- Ааа, тогава няма да ходя!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Наемаме само женени мъже, защото те са свикнали да приемат заповеди!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори