×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургас посреща наследница на основателя на олимпийските игри Пиер дьо Кубертен


08 Ноември 2024, Петък, 12:41 ч.
Автор: Флагман.бг

Събитието е в събота, в 15. 00 часа

На специално посещение от Франция пристига в Бургас Даян дьо Навасел дьо Кубертен, потомка на Пиер дьо Кубертен, основателя на съвременните олимпийски игри. По покана на асоциация „Докосни дъгата“ и международната щафета Пробег на мира тя идва, за да сподели с нас идеята на своя прачичо за а спорта като мощен инструмент за обединяване на хората от целия свят.

Вдъхновен от древногръцките игри, Пиер дьо Кубертен основава модерните олимпийски игри, за да насърчи спортния дух, взаимното уважение и стремежа към отлични постижения, като така съдейства чрез спорта за всеобщия мир и разбирателство.

През 1987 година, основателят на Пробега на мира – Шри Чинмой поставя началото на най-дългата международна щафета, посветена на мира. Така 37 години по-късно, обединени и вдъхновени от идеите на двама визионери – Пиер дьо Кубертен и Шри Чинмой – организаторите предлагат поредица от събития, които да представят и утвърждават културата на мира.

Даян дьо Навасел дьо Кубертен ще открие първата музейна експозиция на Пробега на мира. Специален кът на Пробега ще намери своето място в изложбата в Културен дом НХК Бургас “Личности и събития в българския спорт”.

Събитието е в събота, в 15. 00 часа. От международната щафета споделят, че исторически факел на мира, обиколил всички континенти и държан от милиони хора по света, ще заеме място сред музейните експонати. Експозицията е дългогодишен проект на асоциация „Докосни дъгата“, който събира 400 изключително ценни отличия и атрибути на олимпийски шампиони и медалисти, световни и европейски шампиони. Ще се проведе и церемония по награждаване с титлата “Почетен факлоносец на мира”, на която медали ще получат млади български олимпийски спортисти.

От асоциация „Докосни дъгата“ споделят, че се организират още мотивационна среща с деца и младежи в регионалната библиотека „Пейо Яворов“, както и среща с пожарникари и техните семейства от РСПБЗН-Бургас. Със създаването на асоциация „Докосни дъгата“, д-р Денислава Ангелова енергично проявява нейната кауза и присъствие в обществения живот на страната ни, като обединява стотици деца, младежи, спортисти и обществени личности в стремежа към един по-добър и справедлив свят.

Даян дьо Навасел дьо Кубертен е активен член на Асоциацията на семейството на Пиер дьо Кубертен, създадена през 2016 г.. Нейната мисия е да предаде наследството, което е получила, и да гарантира, че олимпийският идеал, представен от Пиер дьо Кубертен, и ценностите, които го управляват, продължават да бъдат зачитани. През 2018 г. тя става член на „Oly Art Committee“, създаден от МОК, за да разшири връзките между изкуствата, културата и олимпизма. Като посланик на олимпийското движение, Даян иска да върне културното и артистично измерение на Олимпиадата. Тя е също така силно ангажирана с проблемите на приобщаването, жените, околната среда и образованието, като наскоро стана председател на комитета за наследство и образование в ISF.

 


В категории: Животът


Коментари
Тервел ИЛИЕВ В Куба ври, гражданската война е в ход В Куба ври, гражданската война е в ход 14/03/2026, Събота 14:41 6
Михаил ДИМИТРОВ Борисов: "Лукойл" има запаси до април Борисов: "Лукойл" има запаси до април 14/03/2026, Събота 13:00 5
Тервел ИЛИЕВ Горивото ще поскъпнат с над 30 % Горивото ще поскъпнат с над 30 % 14/03/2026, Събота 12:19 1
Флагман.БГ Порноактриса влезе в голямата политика Порноактриса влезе в голямата политика 14/03/2026, Събота 12:00 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Над 1 млн. българи ги мързи да работят Над 1 млн. българи ги мързи да работят Това са над една четвърт от хората, които са в трудоспособната възраст 15-64 години Резервациите практически спряха, твърди хотелиер от Банско Резервациите практически спряха, твърди хотелиер от Банско Освен израелски туристи, в последните дни се наблюдават анулации и от посетители от Северна Македония Бойко Борисов с изненадващо посещение в Айтос, пое ангажимент за обходния път Бойко Борисов с изненадващо посещение в Айтос, пое ангажимент за обходния път След по-малко от час ГЕРБ ще регистрира в РИК-Бургас листата с кандидатите за народни представители за предстоящите на 19 април избори Поне 100 машини за вота имат нужда от подмяна на части Поне 100 машини за вота имат нужда от подмяна на части аранцията на едно устройство няма нищо общо с неговата работа, посочи говорителката на ЦИК Central Park Бургас събра стотици ученици на изложението „Избирам да уча в България”(СНИМКИ) Central Park Бургас събра стотици ученици на изложението „Избирам да уча в България”(СНИМКИ) Форумът дава директен достъп до 16 университета и десетки образователни програми, помага на бъдещите студенти да изберат ВУЗ след 12 клас Горивото ще поскъпнат с над 30 % Горивото ще поскъпнат с над 30 % Петролът стигна до 100 долара, не знаем до края на другата седмица може да мине и още нагоре, каза експерт Ако ще пътувате към Южното Черноморие, по-добре отложете плановете си! (СНИМКИ) Ако ще пътувате към Южното Черноморие, по-добре отложете плановете си! (СНИМКИ) Тапи от автомобили се образуват на няколко места, а движението е силно затруднено Бургас събра десетки ученици на шестото издание на Панаира на науката и технологиите Бургас събра десетки ученици на шестото издание на Панаира на науката и технологиите Млади изследователи експериментират с химия, физика, биология и 3D моделиране в интерактивно научно събитие Най-скъпото уиски в света празнува 100-годишен юбилей, бутилка от него струва 2.5 млн. евро Най-скъпото уиски в света празнува 100-годишен юбилей, бутилка от него струва 2.5 млн. евро То е носител на три световни рекорда Горивата в България стигнаха почти 1,50 евро за литър, задава ли се скок на цените на услугите Горивата в България стигнаха почти 1,50 евро за литър, задава ли се скок на цените на услугите Напрежението в Близкия изток вече влияе на световните пазари, като цената на суровия петрол се покачва, а ефектът постепенно достига и България
Иран е отхвърлил две предложения на Тръмп за примирие Иран е отхвърлил две предложения на Тръмп за примирие Иранският външен министър Абас Арагчи също заяви, че едностранна декларация от Тръмп, че САЩ са спечелили войната, няма да сложи край на конфликта САЩ предлагат награда до 10 милиона долара за информация за иранските лидери САЩ предлагат награда до 10 милиона долара за информация за иранските лидери Вече 2 седмици продължава военната кампания на САЩ и Израел срещу Иран, като в началото на нападението загина аятолах Али Хаменей и други високопоставени служители на властта в Техеран В Куба ври, гражданската война е в ход В Куба ври, гражданската война е в ход В Морон, провинция Сиего де Авила, демонстранти нахлуха в регионалната централа Комунистическата партия Двама тийнейджъри загинаха при брутална катастрофа Двама тийнейджъри загинаха при брутална катастрофа Трети е в тежко състояние Слави в бедните му години, когато продаваше мартеници Слави в бедните му години, когато продаваше мартеници Това са най-бедните години на младежа от Плевен Борисов: "Лукойл" има запаси до април Борисов: "Лукойл" има запаси до април "Има правителство, което се държи не като служебно, а като избрано като с пълно мозинство и си позволява поголовно да уволнява", смята лидерът на ГЕРБ Полицията разтури най-голямата автогонка - с над 100 коли Полицията разтури най-голямата автогонка - с над 100 коли Написани били 70 фиша за различни нарушения, докато тълпата се разотиде Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива  ЦРУ в момента се въздържат, не са оптимисти, каза авторът на книгата „Нервният Ориент“ 12-годишно момиче почина след бой с връстничка 12-годишно момиче почина след бой с връстничка Инцидентът станал малко след слизане от училищен автобус край Атланта, семейството чака резултатите от аутопсията Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Заяви иранският посланик в Анкара Мохамад Хасан Хабиболазаде.
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори