Зеленски с тежки думи в Будапеща, намеси Путин
Прегръщате се 20 години с Путин, но нещата се влошават, каза Володимир
Украинският президент Володимир Зеленски каза днес пред лидерите от Европейската политическа общност, събрали се на среща в Будапеща, че е спешно необходим подход за „мир със сила“, предвид опасността за Европа, идваща от Русия, информира Ройтерс.
"Проявата на слабост или търгуването на позициите на Европа няма да осигурят справедлив мир“, предупреди Зеленски в речта си на форума.
"Надяваме се, че Америка ще стане по-силна. Това е тази Америка, от която Европа се нуждае. А силна Европа е това, от което се нуждае Америка. Това е връзката между съюзниците, която трябва да се цени и не трябва да се губи", каза Зеленски.
Украинският президент посочи, че отношенията между Европа и САЩ „не бива да се губят“ след победата на Доналд Тръмп в изборите в САЩ.
"Благодаря на всички вас за подкрепата ви за Украйна и нашия народ. Ние се защитаваме не от руските думи, а от руските атаки. Затова се нуждаем от достатъчно оръжия, а не от подкрепа в преговорите. Прегръдките с руския президент Владимир Путин няма да помогнат. Някои от вас го прегръщат от 20 години, а нещата само се влошават", каза Зеленски, цитиран от агенция Укринформ, предава БТА.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

-----
И защо и е на Америка силна Европа? Тоя да не изтрещя? Европа е слаба, защото е корумпирана и САЩ я искат такава. ЕС може да е силен само ако е в конкуренция със САЩ и другите силни икономики извън съюза
С Путин се гаври, нацистите му избиха 600 000 братушки, нахлуха на руска територия, унищожиха сума ти руски кораби, самолети, ПВО системи, хиляди танкове и БТРи. Изгавриха се с братушките Кадировците, цял свят ги нарича Тик ток кадировци. Заради нацистите на тоя наркоман приключи и приказката Вагнер. Тръмп спечели и наркомана пак не иска да капитулира.
Тръмп е луд ей, ще нападне укрите и ще вземе Киев за 3 дни. Тръмп не е като. кремълската ханъма на Султан Ердо.
Още малко ще го траят тоз недорасляк и неговите хора ще го трепят с камъни!