Получи 17 години затвор за убийството на баба си
Делото приключва само на първа инстанция, а докато траят обжалванията Стайкова ще може да продължи образованието си в 12-и клас като остава под домашен арест в жилището на другата си баба по майчина линия
Присъда от 17 години затвор получи Ивет Стайкова за убийството на баба си - актрисата Виолета Донева. Това постанови днес Софийският градски съд.След като чу присъдата Ивет се разплака и прегърна майка си, която бе с нея в съдебната зала, пише Труд.
Делото приключва само на първа инстанция, а докато траят обжалванията Стайкова ще може да продължи образованието си в 12-и клас като остава под домашен арест в жилището на другата си баба по майчина линия. От прокуратурата казаха, че няма да протестират по-леката мярка.
Жестокото престъпление бе извършено през октомври 2022 г. в дома на Виолета Донева в столичния квартал „Изток“. По тялото на 79-годишната актриса бяха открити 54 удара с нож. Ивет бе снимана от охранителните камери в блока, а по дрехите й бе открита кръвта на баба ѝ.
Съдията обаче изтъкна, че са взети предвид като смекчаващи вината обстоятелства младата възраст на 18-годишната тогава извършителка, нейното чисто съдебно минало и фактът, че родителите й са разведени и момичето започнало да взема наркотици още на 13-14 години.
В обвинителната си реч прокурорът Камен Господинов не поиска доживотна присъда, а затвор от 15 до 20 години, тъй като по димите му Ивет "била все още дете" и във фаталната вечер е била под въздействието на наркотици.
Жегата удря сърцето: Кардиолог посочи симптомите, които не търпят отлагане
Българин: Със заплата от 1200 евро вече не мога да изкарам месеца
Черно денонощие по пътищата: Трима загинаха, а 37 са ранени
Двама с Мерцедеси арестувани пияни зад волана в Китен и Приморско
Проф. Рачев със страховита прогноза за жестока жега и тропични нощи
Почитаме света Евдокия, вижте кой има имен ден
Зеленски повери на Рустем Умеров преговорите за край на войната
Български талант подписа с "Валядолид"
Дронове удариха турски кораб в Черно море, трима моряци са в тежко състояние
Дневен хороскоп за 4 август 2026: Любов за Девата, Телците получават съдбовен шанс
Не изхвърляйте водата от климатика: Полезна е, но няма да ви спести стотици евро
Лекар предупреди: Бебета, възрастни и хронично болни да бягат от плажа по обед
