Здравко oт "Биг Брадър": Ще дойде момент да копаем кладенци, когато сме много жадни
Малкото количество вода в язовирите и компрометираните централни водопроводи могат да доведат до една много жестока криза, която ще ни излезе много скъпо, прогнозира брадърът
Министерството на околната среда и водите (МОСВ) апелира за спешни действия заради липсата на вода в язовирите и призова ВиК операторите да задействат всички възможни резервни водоизточници, за да не се стигне до суша в населените места по Южното Черноморие.
Здравко Василев, известен като победителя в първия "Биг Брадър", има хотел в Приморско. Казва, че в общината има алтернативни източници на водоснабдяване, но няма проект за тяхното използване.
"Ще дойде момент, когато ще копаем кладенци, когато сме много жадни. Малкото количество вода в язовирите и компрометираните централни водопроводи могат да доведат до една много жестока криза, която ще ни излезе много скъпо", категоричен е той пред Bulgaria ON AIR.
"МРРБ, "Български ВиК холдинг" ЕАД и ВиК операторите са уведомени, че ако тенденцията за малък приток се запази, е обезпокоително обезпечаването на питейно-битовото водоснабдяване през 2025 г. от язовирите "Камчия" и "Ясна поляна".
Според областна управа в Бургас обаче, повод за притеснение няма.
"В Язовир "Ясна поляна" съдържанието е близо 20%, а по отношение на "Камчия" - 21%. Тези 20% могат да се използват за питейно-битови нужди. Към настоящия момент няма основния за тревоги. На територията на област Бургас ще бъде осигурено водоползването за близките шест месеца", увери областният управител на Бургас Мария Нейкова.
В същото време, вече трета година доставените тръби за двата язовира за напояване "Порой" и "Ахелой" не са влезли в експлоатация. Мащабен проект трябваше да спасява Южното Черноморие от безводие, като двата водоема да станат резервни за питейни нужди.
Ремонтът на пречиствателна станция на язовир "Ясна поляна" ще бъде готов в началото на следващата година.
Готви се голяма промяна за учениците между 1 и 10 клас
Зуека се връща в България
Стефка Костадинова най-сетне призна Весела Лечева за шеф на БОК
МЗ създава електронен регистър на онкоболните
Гответе се за скърцане, удрят ни магнитни бури
ДБ ще бъде опозиция, без подкрепа за кабинета на Радев
"Прогресивна България" започва с промените: Планират смяна на Спецов
Лъжа ли бяха отношенията на Трифонова със Събков
Сребърна пара, жълт конец, трендафил - какви са поверията за късмет на Гергьовден
България изпадна от топ 3 на страните с най-нисък дълг в ЕС
Авиокомпаниите са анулирали 13 000 полета заради скъпото гориво
Край на хитрините със сливане на празниците

Nqkoi trqva da spre iznosa na mineralnata voda Bankq za van6niq pazar